Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

demontaż ramion wycieraczek - jak.?


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem przed chwilą zobaczyć jak to jest z tym mechanizmem ale już ciemno się robi i nie wiele widać ale z tego co wczoraj oglądałem to wydaje mi się że elementy mechanizmu nie przechodzą przez metalowe części karoserii i jestem optymistą. Wydaje mi się że wyciągne ten mechanizm. Ale to dopiero w sobotę o ile będę miał wolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wnękę do akumulatora możesz włożyć rękę i wymacać. Nie jestem pewien zewnętrznej wycieraczki, ale ta bliżej akumulatora na pewno przechodzi przez blachę. W tym miejscu blacha od szyby łączy się z przegrodą silnika. Takie usztywnienie.

Pod plastikiem podszybia są jeszcze nakrętki (duże) na szpilkach, na które nakręca się wycieraczki. I te nakrętki przytrzymują mechanizm (do w.w blachy), aby nie wpadł do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Scenicu nie ma szansy odkręcenia całego mechanizmu, prawe ramie (patrząc od przodu) przechodzi przez blachę nadwozia.

Poza tym raczej nie ma możliwości odkręcenia mechanizmu, bez połamania plastikowego podszybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod plastikiem podszybia są jeszcze nakrętki (duże) na szpilkach, na które nakręca się wycieraczki. I te nakrętki przytrzymują mechanizm (do w.w blachy), aby nie wpadł do środka.

 

Kurcze skoro tak to cała moja koncepcja poszła.... Muszę kombinować ze ściągnięciem ramion. Czym można podgrzać w domowych warunkach te czpienietrzpienie na których osadzone są ramiona.??

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane chyba jest to samo co w scenicu. Jeszcze nie miałem problemu ze zdjęciem ramion (nie tylko renault) zrobić ściągacz jak na załączonym moim zdjęciu i musi puścić. Z podgrzewaniem bym bardzo uważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Udało się. Dziś ściągnąłem obydwa ramiona wycieraczek. Pomógł mi w tym taki niby ściągacz własnej roboty...

 

Dodano: 11 kwi 2012 - 20:59

Zrobiłem coś podobnego do tego co przedstawia drugie zdjęcie wstawione przez kolegę Zawisza na poprzedniej stronie tego tematu. Nie było łatwo ale poszło.

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam i pozdrawiam Wszystkich

W moim przypadku było tak, że oczywiście ramiona były zapieczone i to zdrowo po przestudiowaniu tematu pojechałem do najbliższego warsztatu samochodowego i za darmo Pan zdjął mi ramiona ściągaczem do wycieraczek ( taki sam jak na alledrogo za 25zł) wd-40 i po 5 min ściagacz- poszło za pierwszym razem bez problemów.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak naprawde szczotką drucianą bym tego nie robił. Urzył bym do tego raczej papieru ściernego (najlepszy na rdze). Szczotka druciana niby czyści ale to jest złudny efekt bo tak naprawde nie zejdzie Ci rdza całkowicie tylko ją wypolerujesz co daje złudny efekt wyczyszczenia. Moja rada: Wyczyść porządnie papierem ściernym żeby usunąć rdze, później papierem ściernym cieńszym do wody żeby wygładzić powierzchnie. Odtłuść i pomaluj antykorozyjną i pomaluj 2 warstwy końcową. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!