Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

demontaż ramion wycieraczek - jak.?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce zdjąć w mojej megi ramiona wycieraczek (przednia szyba). W tym celu zdejmuje plastikową osłonkę, odkręcam nakrętkę i .... No właśnie i co dalej.?? Ramie wycieraczki też się odkręca czy po prostu mocno trzeba szarpnąć żeby zeszło. Pytam bo nie chce niczego uszkodzić

 

dsc03440vu.jpg

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem myk u szklarza jak zdejmował wycieraczki w moim Sceniolu drugim, w kilka sekund i bez ściągacza. ^^ Tyle tylko, że nie były tak zapieczone, a zawias ramienia jest w innym miejscu.

3 uderzenia nadgarstkiem, po jednym na każdy trzpień i wycieraczki zdemontowane. Niestety w końcu wyprosili mnie do poczekalni, bym za wiele nie widział heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój patent na to:

Odkręcamy śruby na ramionach.Zalewamy 2-krotnie WD40-tką w odstępach 10 min. Następnie stając od strony drzwi kierowcy, koło lusterka, przytrzymujemy dalsze ramię wycieraczki (od strony pasażera), a drugie szarpnięciem (zdecydowanym, ale nie za mocnym) za ramię podnosimy do góry (wycieraczka jak najbliżej szyby). Jak zejdzie, przykręcamy zdjęte ramię z powrotem i powtarzamy szarpnięcie za drugie ramię. Odkręcamy pierwsze ramię, ramię już powinno luźno zejść.

Mała dygresja w tym momencie.

Jeżeli nie przytrzymamy drugiego ramienia, możemy uszkodzić tryby (plastikowe zresztą) w silniku wycieraczek.

 

Po tej operacji przestawi nam się lekko położenie ramienia na silniku od wycieraczek. Wystarczy raz włączyć wycieraczki na tryb "cykliczny". Po pełnym cyklu już będzie z powrotem ustawione i można przykręcać ramiona wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już psikałem 4 razy wd 40 w odstępach czasu 20 do 30 minut i szarpałem za ramiona wycieraczek ale są tak zapieczone że nie idzie ich ruszyć... Będę próbował dalej, może się uda za którymś razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę się podpiąć pod temat. Tak jak autor wątku mam podobnie pokorodowane wycieraczki chcę je zdjąć i nastepnie od nowa pomalować ale najpierw papierem ściernym zedrzeć tą rdze teraz pytanie lepiej papierem ściernym czy brzeszczotem? Co polecicie do pomalowania ponownego tych wycieraczek :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzeszczotem

To służy do cięcia. Pozostaje Tobie papier ścierny, szczotka druciana i ewentualnie pilnik. Pomalować jest najlepiej farbą proszkową (samemu nie da się tego zrobić) lub zabezpieczyć farbą antykorozyjną.

O farbie poczytaj posty o pozbywaniu się rdzy z blach auta i czym/jak inni to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!