Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

demontaż ramion wycieraczek - jak.?


Rekomendowane odpowiedzi

Przypuszczam, że masz trójramienny

 

Już pisałem wyżej że mam trójramienny. Ciekawe jak bym podjechał do Oświęcimia czy byś był taki pewniak jakby zawiódł Cię ściągacz. Też mi się wydawało że ściągacz załatwi sprawę.

 

To jest tak zapieprzone że patrząc na to ramię w miejscu mocowania do sworznia wydaje się jakby to był jeden nierozbieralny element, nie twierdzę że tak jest, tylko tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było to samo

 

 

Ale u Ciebie poszło a u mnie nie idzie nawet ściągaczem, co prawda trójramiennym ale powinno pójść. Może Wam się wydawać i myślicie może że ten koleś pieprzy jakieś głupoty ale niestety ściągaczem naprawdę nie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam, nie ma sprawy. Kiedy :-) Gwarantuję, że zdejmę Ci ramiona wycieraczek w ciągu kilkunastu sekund.

Weź kilka kropel płynu hydraulicznego, tylko uważaj, żeby nie poplamić lakieru i plastików, bo będą ślady.

Musi zejść łaski nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas coś rozbieram :-) nie było jeszcze auta z którego nie dało by się zdjąć ramion. Złapać za ramię lekko poruszać i musi zejść. Jak nie to dorób sobie coś takiego cigaczjpg_rnanhqx.jpg lub sciagacz-_rnanhqw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to żartowałem. Do Oświęcimia mam około 200km. będę próbował jeszcze sam to jakoś ogarnąć. Mówisz że płyn hydrauliczny pomoże.??

 

Dodano: 07 kwi 2012 - 21:14

Kolego zawisza1980 takie luźne pytanie. Da radę wyciągnąć cały mechanizm z silniczkiem, podszybiem i ramionami razem.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polej cocacolą i podejdź do tego jeszcze raz. Jak będziesz miał wszystko napięte i dokręcisz śrubę ściągacza to weź sobie jakiegoś pręta i puknij w trzpień środkowy na który wchodzi ramię - musi zejść :-)

dobrym penetratorem jest też odrobina ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz już byłem bliski rozwalenia szyby, a wymiana szyby nie jest tania

Niezależnie czego do tego będziesz używał i jaki sposób wybierzesz pamiętaj o zabezpieczeniu szyby.

Nadaje się do tego płyta pilśniowa 3- 4mm, prasowana pilśnia, lub gruba pianka tłumiąca, (zielone arkusze) taka jak pod panele podłogowe. W ostateczności gruby koc złożony x3 lub karimata.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że mogą być problemy ze ściągnięciem ramion wycieraczek, bo to przerabiałem. Zalewanie penetrolem, ściągaćz dwuramienny nie pomagał (bałem się, że jak pójdę na chama to uszkodzę końcówkę ramienia wycieraczki). Pomogło dopiero dopiero przy założonym i naprężony ściągaczu podgrzanie małym palnikiem gazowym do lutowania samej końcówki ramienia - w pewnym momencie było małe stęknięcie i ramie było moje. Pisałem o tym na forum, może nawet w tym temacie gdzieś na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie u mnie też jest problem dlatego zastanawiam się czy nie prościej i szybciej wyciągnąć cały mechanizm z podszybiem i ramionami. Wydaje mi się że nie powinno być problemu ale może wypowiedział by się ktoś kto może rozbierał jakąś meganke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz popatrzeć czy czasami osie wycieraczek nie przechodzą przez otwory w metalowym pasie podszybia. Nie pamiętam jak to jest w sceniolach, a meganki nie rozbierałem. Jeśli takowego nie ma to możesz próbować Twoim sposobem, jeśli jest, to nic ten pomysł nie polepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że cały mechanizm trzyma się na dwóch śrubkach i żadem element mechanizmu wycieraczek nie przechodzi przez metalową część podszybia. Trzeby by odkręcić i wyjąć osłonę (chyba) wentylatora (od strony kierowcy), z tym nie ma problemu bo już to robiłem. Następnie odkręcić mechanizm i wyjąć.

 

Kolega Zawisza chyba dużo meganek i sceników rozebrał, ciekawe jak on to widzi.

 

Cieszę się że wreszcie ktoś poważnie wypowiada się o moim pomyśle bo dotąd każdy twierdził że z demontażem ramion nie ma większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wycieraczek przechodzi przez metalowe części karoserii i całego mechanizmu, bez zdejmowania wycieraczek, wyjąć się nie da. A nawet jakby się dało, nie wymanewrował byś tego przy podniesionej masce. Opuszczona maska natomiast blokowałaby część elementu i też byś nie wyjął, musiał byś zdejmować maskę.

Chyba ratuje Cię tylko podgrzanie, jak nic innego nie skutkuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!