Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak sterowania szyby prawej megane II


bialadwojkadci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów:)

Jestem tu nowy, także jeśli temat był już poruszany to przepraszam.

Mój przypadek jest dość nietypowy. Użytkuje białą megankę II 1.5dci. Od pewnego czasu przestało chodzić mi sterowanie prawą szybą. Próbowałem już wszystkiego. Przekładałem przełączniki z prawej i lewej strony od megane pozbawionej tej wady. Sprawdzałem silnik, bezpieczniki, w obydwu kostkach od przełączników jest prąd. Sprawdzałem nawet przekaźnik w słupku, którego nie znalazłem, albo w złych słupkach szukałem. (słupek A, lewy i prawy) Bardzo proszę was, pomóżcie. W autoryzowanym serwisie Renault powiedzieli mi, że bez diagnostyki nic mi nie powiedzą, a wydawać 200 zł za nic to lekka przesada. Czekam na odpowiedzi ^^ Pozdrawiam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali koledzy wyżej - najprawdopodobniej uszkodzony został moduł sterowania silniczkiem szyb. Ja właśnie uporałem się z tym, bo miałem dokładnie tę samą usterkę. Koszt takiego modułu od 100 do 200 w zależności od sprzedającego. Dodatkowo sprawdź kostkę z przewodami, która wchodzi w ten moduł - u mnie był wypalony jeden pin w złączu i trzeba było kombinować ^^ Poniżej załączam zdjęcia jak wygląda ten moduł i gdzie się znajduje:

Miejsce

Sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzięki jeszcze raz, uporam się z tym, a jak mi się uda dam znać co i jak:)

 

I jak? Dałeś radę? Odświeżam temat, bo mam podobny problem, a mianowicie wszytskie 3 szyby chodzą idealnie, nawet po odłaczeniu aku. Przyuczam je i nie ma problemu. Gorzej z szyba kierowcy, w żaden sposób nie potrafię jej przuczyć. Otwiera się skokowo i koniec, nie da rady inaczej. Jest jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć moduł sterowania podnośnikiem szyb, ten przy silniczku. Spróbuj go wysuszyć porządnie, najlepiej jedna noc na grzejniku, suszarki nie używaj.

Następnie potraktuj go kontakt sprayem i też wysusz. To trwa chwilkę. Zamontuj na nowo, jeśli dalej nie działa jak należy, trzeba się będzie rozglądać za drugim. Na allegro jest tego trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie podlacze sie pod temat ale mnie zgaslo podswietlenie przycisku prawej przedniej szyby i kaput nie dziala ani od strony pasazera ani kierowcy co padlo.Bezpiecznik ok

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 14 lis 2012 - 16:36

ok przeczytane dostosuje sie.

Edytowane przez rafaljargon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam odwietrzę troszkę temat. Doprowadzam autko do pełnej sprawności, i po rozkręcaniu boczków do malowania uchwytów pojawił się taki problem: szyby w drzwiach pasażera prawy przód i tył działają zazwyczaj impulsywnie, ale czasem skokowo, jak by komputer nie zapamiętywał ustawień. Notabene w tych szybach przytrzymanie guzika nie spowoduje całkowitego opuszczenia/zamknięcia szyby - trzeba trzymać guzik cały czas.

Czy problemem też będzie moduł??

:notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!