Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przerywanie silnika , brak mocy


afi001

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z silnikiem, rano jest kłopot z zapaleniem tzn. zapali ale z kłopotami, następnie jak już zapali to nie mogę nim ruszyć ( ,puszczam sprzęgło, dodaję gaz a on się dusi ), jak już się rozgrzeje to potem już jakoś jedzie ^^, ale co to za jazda kiedy mogę wcisną prdał gazu do podłogi a auto potrzebuje jakiś czas aby wejść na obroty ( przerywa ). nie bardzo wiem co robić. Chyba zacznę od świec, wymieniane były, ale może miały jakąś wadę , usterkę. Nie wiem co z kablami, czy w sceniku 2000 rok są WN. Auto ma LPG, na gazie jest wszystko ok, ale co z tego kiedy będę chciał jeździć na benzynie to będzie problem, no i zima za pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były cewki lub świece to problem był by też na LPG, na początek może zacznij od sprawdzenia czy świece mają odpowiedni odstęp, jeśli dobrze pamiętam 0,9mm (po co od razu pakować się w koszta).

Jak możesz (instalacja to umożliwia) to odpal awaryjnie na gazie, niech spokojnie silnik nabierze trochę temperatury (rozgrzanie parownika) i zobacz czy będzie działać ok. Jak na gazie będzie ok to problemu trzeba szukać w układzie zasilania benzyną.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to się stało nagle

niestety nie mogę odpalić na samym gazie, muszę na benzynie, ale kiedy się przełączy po chwili na LPG to jest wszystko ok. to może świece są ok.

a co sądzicie jakby zacząć od przeczyszczeniu silniczka krokowego lub jego wymiany no i od sprawdzenia świec napewno?????

 

Dodano: 16 sie 2011 - 20:58

postaram się to zrobić jutro, dzisiaj nie mam za bardzo czasu ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli anomalia występuje TYLKO na benzynie, to tam należy szukać przyczyny (jak zresztą było wspomniane wcześniej). Ja bym zaczął od dolania świeżej benzyny. Jeżeli nic nie pomoże, wymienił bym filtr paliwa. Jeżeli nadal nic nie pomoże, sprawdził bym ciśnienie na pompie. Jeżeli nadal nic, sprawdził bym wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Opisze mój problem może ktoś mi pomorze bo już nie wiem co robić. A więc mam megane z silnikiem 1.6 8v z lpg. Zapala na dotyk ale potem dzieją się cuda słychać prychanie z wydechu brak mocy tak do ok 2200 obrotów.Czasami jest tak że po przejechaniu paru kilometrów go zgasze i zapale to wszystko jest w porządku. Czasami obroty na ciepłym silniku zatrzymują się na przykład 1700 obrotów i nie spadają. Proszę o jakieś wskazówki na początek od czego zacząć. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!