Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka żarówka w przycisku sterowania szyb?


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. jest to żarówka podświetlenia przełącznika sterowania szybami. nie ma na niej żadnych oznaczeń a chce kupić nową gdyż jest ona prawdopodobnie przepalona. może ktoś z kolegów już ją wymieniał i wie o co w sklepie pytać. dzięki.

post-33625-0-89835100-1313696720_thumb.jpg

post-33625-0-19876300-1313696739_thumb.jpg

post-33625-0-35314800-1313696755_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w sceniolu drugim ale ta nowa długo nie świeciła. Zakupiona w sklepie z częściami elektronicznymi, niestety nie pamiętam symbolu.

Tu mój już archiwalny post na ten temat:

http://megane.com.pl/topic/12511-co-dzis-zrobiles-dla-swojego-autka/page__view__findpost__p__223210

Poza tym jest czasami problem z tym niebieskim silikonowym kapturkiem, nie zawsze da się zdjąć i ponownie założyć w całości.

W końcu po drugim przepaleniu zdecydowałem się na wlutowanie w to miejsce diod i rezystorów. Jak to teraz wygląda możesz zobaczyć w moim temacie, link w podpisie, a jak to zrobić, jest poradnik w PLIKI z którego też korzystałem.

Mam kilka takich kompletnych, jeszcze świecących, (niestety nie wiem ile jeszcze pociągną) z odzysku po tej wymianie.

Edytowane przez gojgien
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam. Małe pytanie. W przycisku otw/zam. szyby od strony pasażera jest wymienna żarówka?? czy jest to taka mała z długimi "nóżkami" :?:

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Witam szukałem po forum ale wypowiedzi do końca nie rozwiały moich pytań.
Mam Renault Megane II Kombi 2006 rok. Wersja po lifcie.

Nie działają mi podświetlenia szyb ( żadne przód/tył )

a także w kierownicy od tempomatu. ( chyba, że tam się nie świeci )


Wszędzie są takie same żarówki ? Szukałem u mnie w mieście ale żaden sklep nie ma :(

Znalazłem na allegro Diodę Led fi3 3mm 12v . ( Kolor biały-zimny / zdjęcie w załączniku )

Piszą, że nie jest potrzebny rezystor. ( Czy jest to prawda ) jeśli  nie to jaki rezystor.

Ile ogólnie jest tych żarówek na jeden przycisk ? Tak jak pisałem nie działa podświetlenie w żadnym z 4 od kierowcy 1 od pasażera i 2 z tyłu a także 2 w kierownicy od tempomatu

Czy trzeba to lutować czy nie ? różne opinie krążą po internetach.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

1234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyciskach tempomatu na kierownicy nie ma podświetlenia. Co do żarówek poczytaj od początku i zobacz post @gojgien z linkiem. Ponadto poczytaj tutaj w postach od Scenica, jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dioda 3mm i odpowiedni rezystor - u siebie użyłem 1kΩ

Jednak mało chce mi się wierzyć w to, że padły wszystkie żarówki podświetlania przycisków(8 sztuk + czerwona) równie dobrze może być to bezpiecznik w komorze silnika^^
idzie jedna dioda do jednego przycisku - sporo z tym zabawy ale jest to w pełni wykonalne, trzeba lutować - inaczej nie da się tego zrobić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem . Pierwsze co sprawdziłem bezpieczniki były ok ale dla św. spokoju włożyłem nowe i sytuacja się nie zmieniła. Jedyna która świeci to ta od blokady na czerwono.
Zamówiłem dzisiaj te diody ledowe. 10 sztuk. mam nadzieje ze wystarczy aby wymienić wszystkie żarówki i będą pasować a wszystko wróci do normy :) Rozmawiałem ze sprzedawcą tych diod ledowych i mówił, że żadne rezystory nie są potrzebne bo one już są przystosowane na 12 V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!