Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnosnie czujników parkowania w Megane III , mianowicie w momencie ruszania ze swiatel pojawia mi się dzwiek taki jak przy parkowaniu gdy czujniki widza jakas przeszkode . Czy to normalne , czy jest to wina np. stojących zbyt blisko samochodów za mna?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie czujniki z tyłu powinny się aktywować tylko w momencie włączania wstecznego.

Zasilanie jest pobierane równolegle do świateł cofania, czyli albo wariuje ten czujnik w skrzyni albo masz też komplet czujników z przodu i to one się aktywują w czasie ruszania, jak Ty jesteś za blisko poprzedniego auta. No ale o tym byś chyba wiedział, że takie posiadasz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freli08, pokombinuj bez pojazdów :-)u mnie (mam przod i tyl) przy wrzuceniu wstecznego dzialaja czujniki przod + tyl a na jedynce tylko przod, w korkach nic takiego sie nie dzieje

 

gojgien, dodatkowo jak masz czujniki przod i tyl to sa rozne ich dzwieki oraz czujnik tylny pika gdzies z okolic tylnej kanapy a przedni pikia z okolic deski ;-) wiec mysle ze latwo sie zorientowac ze mamy zamontowany dodatkowy komplet ^^

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki dawały znać kiedy włączałem jedynke i stał za mna samochód , w momencie gdy stałem sam na skrzyżowaniu wszystko bylo 'normalnie' ale zastanawiam sie czy jest to zrobione specjalnie czy jest to jakis bład i trzeba czujniki wymienić . Samochód jest nowy wyjechalem nim z salonu w czerwcu tego roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, dodatkowo jak masz czujniki przod i tyl to sa rozne ich dzwieki oraz czujnik tylny pika gdzies z okolic tylnej kanapy

Wiem że tak jest, zresztą u mnie tylny już słychać z za podsufitki pomiędzy szklanymi dachami, bo go przebudowałem z tylnego nadkola. A co do częstotliwości dźwięków, nie każdy musi je umieć rozróżnić, nie każde ucho słyszy tak samo.

Najlepiej to sprawdzić wizualnie lub namacalnie w czasie mycia auta czy ma się przednie czujniki.

Ja przypuszczam, że w tym przypadku głupieje wyłącznik wstecznego w skrzyni i w czasie wrzucania jedynki na moment zapala światła cofania, a co za tym idzie, włącza czujniki parkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak wziąc jakas osobe ze soba i sprawdzic . Jak wykonam test to dam znac jak wyglada sytuacja

 

Dodano: 19 sie 2011 - 20:38

No więc sprawdzilem ,swiatla cofania nie wlaczaja sie jak wlaczam jedynke przypuszczam ze jest to wina jakiegos brudu osadzonego na czujnikach gdyz po przetarciu szmatka przez pewien okres czasu bylo ok , jednak trzeba to przemyc myjka cisnieniowa moze pomoze. Mysle ze i tak warto sie wybrac do serwisu mozliwe ze jest to kwestia dobrych ustawien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ... ,czy czujniki parkowania z tyłu mieliście fabrycznie ,czy były dokładane w serwisie (salonie) renault ?

Pytam ,ponieważ ja miałem zakładane w salonie i niestety nie jestem z nich zadowolony w 100% ,gdyż są skierowane za bardzo w dół i reagują mimo iż z tyłu nie ma przeszkody ,niestety nie da się ich skierować bardziej ku górze (kształt zderzaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już sam nie wiem, jak to umnie było. Samochód kupowałem ze stocku, więc nie wiem, czy dealer sam dokładał, czy taki sobie zamówił :) - w każdym razie działają prawidłowo

Edytowane przez Stefan_KTP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w serwisie i okazało się ze plastikowa obudowa do tablicy rejestracyjnej z przodu wchodzila na czujniki przez co dawaly ciagly sygnal , teraz juz jest wszystko tak jak nalezy co mnie bardzo cieszy :)

Edytowane przez Freli08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie odnosnie czujników parkowania z przodu. Czy ktoś z was dokładał ten czujnik do swojego samochodu? Mam wersje coupe GT i nie bylo tam mozliwosci dokupienia takiego czujnka. Chcialbym go dołożyć gdyz zdarza ze najadę na za wysoki krawężnik;-) i boję się ze w koncu cos uszkodzę. Dzwonilem do ASO w Warszawie i powiedzieli mi ze nie robią czegos takiego. moze jednak komus z was udalo sie dokupic takie czujniki. Jezeli tak to jaki jest tego koszt i gdzie to robiliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialbys zamontowac te czyjniki bardzo nisko zeby wylapywaly krawężnik

Przy fabrycznym ustawieniu w sceniolu drugim, tylne krawężniki wyczuwają. Jak przeszkód brak, to jest cicho.

A tak przy okazji, przypomnij sobie regulamin co do pisowni postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam kotleta.

 

Moja megi ma czujniki przód + tył. Jak cofam, to słyszę przeszkody z tyłu, jak podjeżdżam na parkingu przodem to też dźwiękiem przerywanym informuje o przeszkodzie z przodu. Problem pojawia się kiedy sobie stoję na skrzyżowaniu, przede mną nic nie ma, wrzucam 1 i od razu jednostajny głośny dźwięk, a milknie dopiero jak jadę z 20km/h. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!