Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kilka Meganek do oceny


mach82

Rekomendowane odpowiedzi

Auto uderzone lewym przodem:

- taki przód (wstawki chromowane) był montowany od 2008 roku, czyli jest od dawcy

- brak osłon "lewej" strony pod maską, osłona skrzynki nieprzykręcona (brak śrub)

- przebieg zaniżony

- brak sołony pod przednim zderzakiem

- sprzedawca nosi "złoty łańcuch" co raczej nie wzbudza zaufania :)

 

...o widzę, że już obejrzałeś na żywo.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rxe.Megane

w naprawę połoki lakierniczej + wymianę lampy tylnej i listwy ozdobnej trzeba wydać ze 2000, więc robi się 19000, czyli cena standardowa.

@kataryniarz

również dziękuję za komentarz - info odnośnie chromowanych elementów bardzo przydatne - jakoś nigdzie nie mogłem zneleźć takiej informacji. :)

No cóż, szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuję z Twojego posta, że Twoja Meganka to bardzo awaryjny egzemplarz, jeżeli mieli Ciebie w ASO dosyć. Trudno mi powiedzieć ile $$$ można uzyskać za tak awaryjny egzemplarz. Wielki plus że tak dbasz o swoje auto

Nie zrozumiałes mnie. Na rynku niemieckim zadbany megan z przebiegiem do 100.000 km kosztuje w okolicy 6.000 euro to po dzisiejszym kursie NBP jest 25300zł. Sa oczywiście egzemplarze za 3500 euro, ale przebiegi są w okolicach 250.000

Możesz sprawdzić na stronie auto.de

 

ty szukasz zadbanego auta w polsce za 20.000. A gdzie miejsce na zysk handlarza, podatek, akcyza, koszty sprowadzenia. Niemcy już nie oddają nowych aut za darmo polakowi. te czasy mineły bezpowrotnie. Zostali tylko klienci którzy wierzą w cuda.

Tak więc jak ktoś ma zadbane auto, które jest wychuchane w dobrym stanie technicznym to go nie odda za grosze.

Szkoda Twojego czasu na przeglądanie ofert na auta za 16.000zł bo to z definicji sa albo kręcone liczniki albo bite egzemplarze.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Marcin Szymansk

rozumiem że przebieg w granicach 200000 przeraża i dlatego wszyscy kręcą liczniki i dobrze wiem, że kupując diesla nikt nie jeździ 10000km rocznie. Ale na tym forum są i ludzie z Megankami z przebiegiem ponad 300000km i nic wielkiego się z nimi nie dzieje. Nie muszę kupić samochodu z realnym przebiegiem 100000km - może być i 200000km byle w miarę zadbany. Widziałem już różne Meganki - i zadbane i bardzo zaniedbane i stwierdzam że większość była w bardzo podobnej cenie. Gdyby tylko któraś z tych zadbanych miała silnik 105km, to już bym miał samochód, a tak to szukam dalej.

 

Po weekendzie jadę zobaczyć:

KLIK

Czy coś już na pierwszy rzut oka jest nie tak? Oczywiście przebieg mocno podejrzany, ale za to autko od osoby prywatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi to być vebasto. Opis dodatków i wyposażenia zamieszczony w tym miejscu na OtoMoto jest wynikiem zaznaczania pustych kwadracików na gotowcu, więc nie wszystko jest zgodne ze stanem faktycznym i nazewnictwem. Zresztą centralki sterowania vebasto nie widać. Pod tą nazwą może się kryć dodatkowa grzałka elektryczna w układzie nawiewu, uruchamiana przyciskiem "dobra widoczność".

Do pewnego momentu jest to ogrzewanie niezależne od temperatury silnika, jednak na postoju raczej mało przydatne i prądożerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bym się nie przejmował. Jedna wymiana żarówek i już może być krzywo lampa zabudowana.

-----

-----

miałem na myśli szczelinę przy prawym reflektorze, a konkretnie między klapą a zderzakiem. Wyraźnie klapa siedzi krzywo.

-----

Nie mówię że auto złe, jedynie to co widać ze zdjęć, a widać że było kombinowane z tyłem i przodem. A jeżeli na zdjęciach widać a takie rzeczy, to w rzeczywistości jest zawsze o wiele gorzej.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być jedynie złudzenie. Ta 3 fotka nie jest zrobiona idealnie w osi podłużnej auta, ale z lekkim przesunięciem w prawa stronę. Poza tym światło też z prawej strony pada. Ja bym tego tak jednoznacznie nie podciągał pod złe poskładanie po naprawie, zresztą jak jest coś naprawiane, to zazwyczaj jest to robione prawie idealnie, by nie wzbudzać podejrzeń i dokładniejszego przyglądania się elementowi. Trudno dziś uwierzyć, że coś po wypadku jest w stodole byle jak robione, owszem najtaniej ale tak by nie podpadało.

Gorszą opcją jest jak wszystko z wierzchu jest cacy ale za sprawą wstawionej byle jak ćwiartki, a tego na fotkach nie widać. Niestety takie ryzyko istnieje przy używanych i należy je dokładnie w serwisach prześwietlać, zamiast fotki zewnętrzne do oceny przedstawiać.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!