Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio samochodowe 2 Din navi+ dvd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na sieci ostatnio znalazłem coś takiego:

Radio

Ciekawa propozycja, ale całkiem droga. Na e-bay ceny się wahają od 600$ do 900$ plus koszty przesyłki. Jakie jest wasze zdanie na temat tego wynalazku??

Jedna opcja mnie zaciekawiał. Jeśli to jest osobne radio zewnętrzne to po co mu możliwość komunikacji z magistralą CAN Bus w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy robią ten sprzet do wielu samochodów. Wszystkie radioodtwarzacze zbudowane są na tej samej elektronice (bebechy, oprogramowanie, funkcje itd), różniąc sie jedynie wyglądem, dopasowując całość do wnętrza danego samochodu.

Ja widziałem to cudo w wersji 2DIN w samochodzie marki Opel.

 

Samo uządzenie z zewnątrz wygląda estetycznie i na pewno nie będzie to element, który oszpeci wnętrze samochodu.

Jeżeli chodzi o działanie...

Na pierwszy rzut oka widać, że ekran jest bardzo słabej jakości. Obraz jest mdły, a w słoneczny dzień kompletnie nic nie widać. Rozdzielczość jest OK, jednak brakuje mu ostrości. Regulacja ustawień ekranu (jasność, kontrast, saturacja kolorów) nie na wiele się zdaje. Podwyższenie kontrastu powoduje pogorszenie czytelności, wyblaknięcie kolorów.

Funkcja ekranu dotykowego działa prawidłowo.

Forma wyświetlanego menu jakoś nie przypadła mi do gustu. Ikony i sposób nawigowania jest raczej rozwiązaniem sprzed kilku ładnych lat. Można powiedzieć, że wygląda to prymitywnie.

Procesor wykorzystany w tym urządzeniu nie należy również do demonów szybkości.

Nawigacja igo8 działa prawidłowo - wymagane jest podpięcie zewnętrznej anteny.

Jakość dźwięku - nie mogłem stwierdzić ze względu na kiepskie głośniki fabryczne, któe podpięte były do tego sprzetu..

 

Jeżeli nie masz navi w samochodzie i nie zależy Ci na czymś wyrafinowanym pod wzgl jakosci - jest to ciekawa opcja.

Jeżeli jesteś osobą, która ceni sobie jakosć dźwięku - polecam kupić niefabryczne radio z wyższej półki i do tego przenośną navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!