Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy Meganek,

Mam do Was pytanie - czy u was sprężarka od klimatyzacji też głośno chodzi?

Będąc w aucie tego nie słychać (dobre wygłuszenie), ale stojąc przy Reni to słyszymy takie buczenie (przypomina to trochę pracę wentylatora na maksymalnych obrotach). Dźwięk ten pojawia się przy załączonym "Auto" i "soft" na Climatroniku, a przy "ACC OFF" znika.

Macie może sugestie dlaczego tak jest?

Dodam że klima bardzo dobrze chłodzi. (w czerwcu była na uzupełnieniu czynnika oraz wymianie filtra powietrza)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak nie uważam. Jak było cicho to dalej tak powinno być.

Z informacji jakie ludzie na forum piszą, wynika że powodem głośniejszej pracy może być mniejsza ilość czynnika w układzie klimatyzacji.

Kiedy ostatnio robiłeś przegląd układu klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni przegląd był robiony w czerwcu tego roku. No ale jeżeli to jest przyczyną, to przejadę się do serwisu. Może gdzieś jest jakaś nieszczelność i czynnik mi ucieka. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) nie ma się czym przejmować ja mam co prawda megi III 1.6 u mnie jest tak, że zaraz po uruchomieniu silnika jak włącza się klima (przeważnie jeżdżę na auto) na kilkadziesiąt sekund włącza się drugi bieg wentylatora i wydaje się tak jakby głośno chodziła sprężarka, a to nie prawda, sytuacja ta występuje tylko jak jest cieplej na dworze, a układowi potrzebne jest więcej chłodnego powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ogłoszenia

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 25 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
      • 11 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Dynamiczny kierunkowskaz led - przód
      Witam, zamontowałem pasek led wewnątrz oryginalnego klosza na kierunkowskaz, wygląda dużo lepiej, jedyny problem jaki mam do rozwiązania to przerywnik, na awaryjnych działa normalnie natomiast przy używaniu jednego kierunku mruga szybko jakby była spalona żarówka, nie wiem czy bawić się w oporniki czy da się coś ustawić w ddt4all ?
       
       
      • 13 odpowiedzi
    • Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?
      Pomysł zapożyczyłem z innego forum i wydaje mi się, że nie jest głupi
      Więc ja zacznę: zamówiłem 2 żarówki h4 Philips X-treme 8-)
        • +1
      • 5805 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...