Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

olej w silniku


szczepan10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Więc tak prezentuje się mój problem:

Po otwarciu wlewu oleju i uruchomieniu silnika widać jak silnik wyrzuca kompresje oleju z powietrzem przez wlew. Co może być przyczyną tego?

Czy wszyscy tak mają aucie? Czy może tylko moje auto tak ma? Co może być przyczyną takiego stanu? Czy może jest to jakiś problem z turbosprężarką?

 

renault megane II 160 tyś silnik 1.5 cdi 2004r

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto otwiera wlew oleju przy pracującym silniku :) Przecież wiadomo że silnik jak pracuje to ma smarowanie zapewnione przez pompę olejową. I także zawory są smarowane przez olej. Więc jak otworzysz wlew to będzie olej wyrzucało przez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ten samochód chce kupić:) (tu nie tylko jakby wyrzuca ten olej trochę ale też powietrze)sęk w tym że w moim aucie cordoba z 2001 nic takiego nie ma miejsca, wiec pytam czy u was też tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuca kompresje oleju ? ale co to znaczy? chodzi Tobie że bryzga olej jak odkręcisz korek od wlewu? Jeżeli tak to jest to normalna sprawa i olej musi bryzgać, bo wynika to z obracającego się wału. Jeżeli po odkręceniu wlewu oleju lub wyjęciu bagnetu oleju w trakcie pracy silnika nic się nie dzieje, to znaczy że wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest to normalna sprawa, wał się obraca i przez to bryzga olej, mam to samo u siebie, w innych 1.5 to samo jest. Gaz o brawie pary też się wydobywa. Wszystko jest ok.

 

Jeżeli odkręcisz korek wlewu lub wyjmiesz bagnet, to sprawny silnik nie może przygasać, dławić się i zgasnąć.

Edytowane przez sKarlosMegane
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)

 

Dodano: 29 sie 2011 - 16:01

witam ponownie:)

Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Czy na wewnętrznej stronie osłony silnika powinien być taki czarny osad? co to może oznaczać? "przegląd przedzakupowy" w serwisie renault kosztuje 370zł, więc chciałbym się dowiedzieć jak to się ma w waszych samochodach? też macie taki osad? możliwe jest że turbo sprężarka się już "kończy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że się nie znam bo nigdy nie miałem diesla ale z tego co wiem to nie powinno być ciśnienia po odkręceniu korka wlewu paliwa bo niby dlaczego ?

Co innego normalna praca oleju na wałakach i jego rozchlapywanie. Jeśli ciśnienie jest duże to może być przedmuch przez zawory albo uszczelkę pod głowicą ale oczywiście mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

z tym odkręceniem wlewu oleju to już wiem(wszyscy taka mają), ale chodzi mi teraz o inna sprawę - jak napisałem wyżej - (może uściślę) jak ściągniemy tą plastikową osłonę silnika to wydać na niej taki czarny osad i obawiam się że może być coś z turbosprężarka nie tak - u was też jest taki osad?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest czarny osad i ??? Na silnik się kurzy a ze goracy to kurz podrywa się z powietrzem do gory i brudzi plastik. Co innego gdy to czarne jest poprostu mieszanina piachu i oleju znaczy ze cos gdziec przecieka lub przeciekało.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!