Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic 2002 i oryginalne lpg


subratri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Udało mi się szczęśliwie bądź tez nie - to się okaże - nabyć bardzo fajnego scenica z oryginalnym fabrycznym LPG.

parownik jest Sagem, sterownik ma naklejkę Renault, jakiś magiczny zbiornik z magicznym wielozaworem itd...

problem w tym, że się nie przełączna na LPG.

Niestety mimo dynamicznych poszukiwań nie udało mi się w necie na nic trafić.

Potrzebny jest schemat albo opis, jak to wygląda i jak to ugryźć, czy ten parownik sagema przypominający AC to jest to samo? czy to jakaś firmowa konstrukcja? Chodzi o membrany, czujnik temp itd...

może jest gdzieś na forum jakiś wątek o tej instalacji?? mi sie nie udało trafić ale może ukrył sie pod jakąś nic nie mówiąca nazwą.

No i jeszcze jedno pytanie - czy podłączając się pod kompa w samochodzie podepnę się odrazu pod sterownik gazu czy tez jest jakieś osobne złącze? jeśli tak to gdzie go szukać?

-----------

-----------

-----------

ogólnie instalacja puszcza gaz ze zbiornika, znaczy elektrozawór otwiera się na na chwilkę i robi psyt, ale zaraz się zamyka, więc wnioskuje że problem leży gdzieś w okolicach parownika.

Nie jestem magikiem LPG więc wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane. Tę "jedź do gazownika" juz słyszałem więc proszę o bardziej kreatywne bo tamta nie pomogła :)

-----------

Z góry wielkie dzięki.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnych papierow do auta, rozumiem, ze skoro ins fabryczna to i osobnego swistka z homologacji nie bylo.

fota to tez lipa bo parownik jest tak głęboko w nadkolu ze...

w kazdym razie parownik sagem ale na plastiku jest tez wytłoczka AG

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś kto ma clipa w okolicach częstochowy? rozumiem, ze to jakiś specjalny soft i specjalny kabel....

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 02 wrz 2011 - 23:15

no prezes, bez jaj. Nie każdy siedzi przy kompie z klawiszami projektowanymi przez ergonoma, nie każdy siedzi zawsze przy tych samych klawiszach. Czasami trzeba użyć dotykowego ekranu, czasami starych guzików, pod którymi nie wiadomo co zdechło.

Ale właściwie to dobrze świadczy o forum, skoro prezes ma czas na zajmowanie się takimi duperelami, jak odbity czy też nie odbity shift. Con Grat.

 

No a co z tym softem? nikt nie ma? jakieś namiary, coś?

Za 4 dni spadam do FR i było by fajnie uruchomić LPG. Zawsze to trochę dudków w kieszeni. Zawsze to tańsze auto dla przyszłego nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!