Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy elektrycznie sterowane lusterka = podgrze


Rekomendowane odpowiedzi

marek44, Wlej do garnka zimnej wody, wkładaj lustro razem z plastikiem i na gaz. Grzej do czasu aż zacznie być dość ciepłe - potrzymaj trochę w wodzie i po jakimś czasie leciutko zacznij odrywać ale BARDZO DELIKATNIE :!: Puści po jakimś czasie. Resztki wymyj sprytem ;-)

Suszarkę odstaw po stopisz plastik lub go zdeformujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kupno nowego to chcą w serwisie Renault 120 zł za samo podgrzewane szkło.

A kto mówi o serwisie Renault? Gwarantuję Ci że samo szkło w zwykłym sklepie kupisz za ... no, dużo mniej. Poza tym, skoro maty grzewcze już masz, to zawsze możesz kupić "gołe" szkło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Prezesie! "Mądrego to i mądrze posłuchać" (powiedział chyba kiedyś Pawlak).

Kupiłem taśmę dwustronną, szkło w garnek z wodą, na gaz - i udało się!

Wkład lusterka ten sam, działa bez zarzutów. Mata + taśma = 14 zł. Taniej chyba się nie da.

Polecam ten pomysł na naprawę lusterka albo przeróbkę zwykłego na podgrzewane.

post-7719-1262008462_thumb.jpg

post-1-1262008462_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie w tym temacie, chociaż to trochę inny problem.

Lusterka działają bez zarzutów, podgrzewają się super - przestało natomiast mi dzisiaj działać podgrzewanie tylnej szyby. Kontrolka się zaświeca, lusterka grzeją - szyba nie. Bezpiecznik dobry - po wyjęciu go i włączeniu przycisku słychać jest przekaźnik ale kontrolka już się nie zaświeca. Nadmieniam, że nie skrobałem od wewnątrz szyby, nie czyściłem ostatnio, nawet nie dotykałem - grzały wszystkie paski. Może jest gdzieś jakiś inny bezpiecznik o którym nie wiem albo inny przekaźnik? Może jakiś wpływ ma to naprawione lusterko grzewcze? Poradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam brak masy, a napięcie na szybie masz? Może od tego zacznij?

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w układzie ogrzewania tylnej szyby jest przekaźnik. Powinno być więc zasilanie na szybie. Pytanie co z masą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki P_r_z_e_m_o ale ciężko mi coś znaleźć dla mojej Megi. Przeszukałem ftp-a PIKUR-a i nic. Albo nie umiem szukać - robiłem to pierwszy raz. Poczekam aż podskoczy trochę temperatura na dworze i będę "grzebał" w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz bezpośredniego linka do pliku ftp://pikur:[email protected]//M...e/Megane/Megane Scenic - schemat elektryki.zip

kliknij w niego i zapisz plik na dysk (zip) potem już będziesz wiedział co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!