Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy elektrycznie sterowane lusterka = podgrze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Słuchajcie, a jak to było z lusterkami elektrycznymi do megi 1 ph2, czy wtedy już wszystkie elektryczne były podgrzewane czy jeszcze nie ?

Zastanawiam się nad zmianą lusterek na elektryczne ale patrząc po allegro to trudno wyczuć czy lusterka są z podgrzewaniem czy nie, sprzedający często też nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy sprzedawane przez niego lusterka elektryczne maję podgrzewanie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie "elektryczne" są podgrzewane.

Sprawdzić można bardzo prosto. Wystarczy wyjąć wkład lusterka jak będzie widać kabelki i mate grzejną to są podgrzewane.

A sprzedający nie potrafi powiedzieć bo dawno już sprzedał wkłady z grzaniem i wsadził zwykłe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, nie wymagajcie takich nadzwyczajnych czynów od sprzedających. Niektórzy nie widzą co sprzedają (np. dają fotki lusterek do ph2, a mają faktycznie ph1), a co dopiero mają sprawdzić.

Widze, że to nie jest takie proste, więc chyba kupię tylko wkłady z podgrzewaniem do obecnych lusterek i tyle. Bez regulacji elektrycznej da się żyć ale podgrzewanie to już coś o co warto zawalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja w temacie ale ciut z innej beczki:

 

wymieniam zbity wkład lusterka i nie wiem jak podłączyć kable od ogrzewania, tzn. kable mogę sobie sprawdzić miernikiem, ale na lusterku, ani nowym, ani starym, nie ma żadnych oznaczeń gdzie + gdzie -,czy to wszystko jedno czy jak? Nie chcę czegoś spie*rzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem czy mam podgrzewane lusterka. Byłem pewny, że nie mam tego bajeru, ale przez przypadek ujrzałem w skrzynce bezpieczników bezpiecznik od podgrzewania lusterek. Rozebrałem lusterko (prawe) i tylko zauważyłem kabel od czujnika temperatury, mata grzewcza równiez mi się nie rzuciła w oczy, chociaz zauważyłem coś żółtego i miękkiego. Poza tym pamiętam kilka sytuacji z zeszłej zimy kiedy nagle mi się odmrażały lusterka (może to przypadek), więc gdy zobaczyłem, że mam bezpiecznik to byłem niemal pewien, no ale się rozczarowałem...

Zrobiłem dwa zdjęcia, bo może czegoś jednak nie zauważyłem.

s5000325.th.jpg

 

s5000326.th.jpg

Czy jeżeli mam ten bezpiecznik to oznacza, że instalacją jest zrobiona? Jeżeli tak to gdzie bym musiał się podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata grzewcza równiez mi się nie rzuciła w oczy

Mata grzewcza jest pomiędzy szkłem a plastikiem mocującym do mechanizmu lusterka, od tej strony na 100% jej nie dojrzysz :mrgreen:

Nie wiem jak idą kabelki do ogrzewanych wkładów ale najprostszym sposobem na sprawdzenie jest wyjęcie wkładu ze szkłem i sprawdzenie czy podpięte do niego są 2 kabelki lub włączenie ogrzewania tylnej szyby i sprawdzenie ręką czy szkła lusterek są ciepłe.

Ja już rozpocząłem montaż podgrzewanych wkładów. Zakupiłem komplet wkładów (~40 pln w autkoplus.com) i teraz myślę jak puścić kable z drzwi do przekaźnika który ma być za licznikiem (taka moja koncepcja). Może ktoś ma pomysł jak bez rozwalania łącza wielostykowego w słupku puścić kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata grzewcza równiez mi się nie rzuciła w oczy

Mata grzewcza jest pomiędzy szkłem a plastikiem mocującym do mechanizmu lusterka, od tej strony na 100% jej nie dojrzysz :mrgreen:

 

Ale w tym plastiku są takie małe dziurki (albo tylko jedna dziurka - nie pamiętam) i przeznie widac coś żółtego i miękkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macv6, Na wkładzie lusterka podgrzewanego powinny być dwie blaszki na wpięcie konektorków kabli zasilających. Bez wyjęcia wkładu tego nie znajdziesz.

fred, A czemu nie podciągniesz kabli spod przycisku ogrzewania tylnej szyby? Standardowo właśnie tak to jest wykonane. Poszukaj schematów i zobacz czy przełącznik steruje jakimś przekaźnikiem. Zaletą będzie to, że przy wciśniętym przełączniku na desce będzie się świeciła kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie w lusterkach sterowane jest przez osobny przekaźnik i zabezpieczone bezpiecznikiem 7,5A.

fred, A czemu nie podciągniesz kabli spod przycisku ogrzewania tylnej szyby?

Ale ja właśnie tak chcę to zrobić, no z tą tylko różnicą, że sygnał sterujący dla przekaźnika lusterek (wsadzonego za licznik) wezmę z przewodu lecącego do tylnej szyby, zasilanie bezpośrednio z akumulatora (co już jest zrobione). Proste i nie trzeba rozkopywać za wiele.

Problemem jest tylko to cholerne złącze wielostykowe na słupku. Chciał bym je wykorzystać ale jednocześnie go nie niszczyć. Myślałem o wykorzystaniu kawałków starej wiązki, ale jak na szrocie mi zaśpiewali cenę za 3 wiązki (lewe i prawe drzwi oraz wewnętrzna, mają tylko kompletne wiązki) to aż usiadłem. Na co mi ten cały złom jak ja potrzebuję tylko konektory z tego złącza (do samego ogrzewania wystarczą 2).

 

Co do samych ogrzewanych lusterek to okazało się, że 1 wkład miałem z ogrzewaniem (pewnie ktoś wymieniał po stłuczeniu) i w nim pomiędzy szkłem a mocowanie oprócz maty grzewczej nalepiona jest też jakaś masa bitumiczna. Nie tak jak w zamiennikach, że widać matę grzewczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się do kabla zasilającego tylną szybę i po kłopocie. Dlaczego chcesz dawać dodatkowy przekaźnik i zasilanie podawać przez przekaźnik bezpośrednio z akumulatora?

Nie robił bym tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!