Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy elektrycznie sterowane lusterka = podgrze


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Czy obecność elektrycznej regulacji jest równoważna z podgrzewaniem? Po włączeniu podgrzewania tylnej szyby, nie widzę, ani nie czuję reakcji (nagrzania) lusterek. Szyba grzeje normalnie.

Czy to działa tylko poniżej pewnej temp?

A może mam coś uszkodzone?

Czy jedynym sposobem na sprawdzenie jest rozebranie lustra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podłącze a jak sprawdzić czy są podgrzewane, miałem auto bez podgrzewanych lusterek i nigdy niezwracałem uwagi na to ale teraz wydaje mi się że po chwili w megance robią się suche więc przypuszczam że chyba są, ale można to jakoś sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwłaszcza teraz jak się stoi pod chmurką ;-) osadza się rosa z rana. Jak masz ogrzewane to widać jak zaczyna się oczyszczać, jak nie masz to przejedzisz np z 5 km i dalej będą zroszone. Można tyż na "czuja" dotykasz i powinny być zdeczko cieplejsze po chwili. Bardziej radykalne to rozebrać i zobczyć czy są kabliczki i mata dająca ciepełko ;-) od tyłu do szkła lustra przyklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze oblukać bo nigdy na to nie zwracałem uwagi, a zapytam się tutaj by nie tworzyć tematów bawił się ktoś z podgrzewaną przednią szybą bo mi coś siadło i na wysokości lusterka wstecznego jest cały segment niepodgrzewany czy da się jakoś to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien a patrzyłeś pod wkładami lusterek czy masz wyprowadzone ptrzewody do ogrzewania?

Może masz zamontowane wkładki, lustra, bez ogrzewania?

Na forum gdzieś było jak się dobrać do lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, na pewno nie mam maty grzejnej. prawe lusterko samo mi się otwarło jak wjeżdżałem tyłem do garażu. :D Później się okazało, ze nie byłem pierwszy :D Lusterko miało pourywane 4 szerokie zaczepy i już poprzednik potraktował to silikonem. Fabryka tak nie składa. Miałem więc dostęp do lusterka od przodu auta. Silniczek jest grzałki niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednik mógł rozwalić wkłady, lustra i włożył jakie miał lub dostał.

Ja też jak kupiłem swojego to lewe lusterko miałem pęknięte, a prawe z przyklejonym jeszcze jednym lustrem.

Nie jestem pewien na 100% ale chyba we wszystkich scenicach były podgrzewane lusterka.

Wyciągnij wkład lusterka i dokładnie pooglądaj. powinny tam być przewody do zasilania silniczka i podgrzewania lusterek.

 

Wracając do tych zaczepów, urwane są w koszyczku trzymającym lusterko , czy w obudowie?

Jak w koszyczku to nie ma problemu mam swoje stare i mógłbym się ich pozbyć za jakieś drobne. Natomiast jak są pourywane zaczepy w obudowie będzie problem bo trzeba kupić praktycznie całe lusterko.

Obserwuj allego czasami można trafić bardzo tanio same wkłady podgrzewane.

Ja swoje kupiłem za 60 zł z wysyłką, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby podłączyć wkłady podgrzewane, trzeba mieć instalację... W instrukcji Scenica jest mowa o ogrzewaniu luster i nie ma gwiazdki oznaczającej tylko wybrańców, więc może jednak to jest standard.

 

Czyli mata grzejna jest podklejona do samego wkładu? Dziwne, bo raczej powinna być częścią lusterka, żeby po stłuczeniu nie trzeba było szukać takiego z podgrzewaniem.

 

W sumie to mam dostęp do takich zasilanych 12V układzików podgrzewających (obudowy kamer przemysłowych) działających na termostat. Pytanie brzmi, czy dałoby radę zaadaptować to do lusterek i czy koszt nie przekroczyłby kupienia lusterek podgrzewanych ze szrotu.

 

I jeszcze jedno pytanko. Czy te kropki oddzielające sferę na lewym lusterku to też standard, bo u mnie nie stwierdzono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy podgrzewane lusterka są w standardzie Scenica, ale chyba tak. W końcu koszt jest niewielki, w stosunku do wartości auta.

 

Mocowanie wygląda tak, od patrzącego

1) lustro

2) mata grzejna - wygląda jakby druty, czy raczej paski metalowe były wtopione w rodzaj klejącej gumy

3) "koszyczek" - nie wiem jak to się fachowo nazywa

Tak mocowane lustro, jak to nazywam wkład lusterka (tak dla siebie :D) zamocowany jest zaczepami do obudowy silniczka (jak są lusterka ręczne pewnie będzie tak samo ale bez silniczka), która jest ruchoma w 2 płaszczyznach. Silniczek natomiast przyczepiony jest do obudowy lusterka.

 

Co do mat podgrzewających to jest tego od groma na allegro, ceny są dość przystępne, więc nie ma co kombinować.

 

Co do tych kropek, tzw lustro asferyczne, to ZTCW nie jest to standard.

Zawsze jednak takie lusterko możesz założyć -> allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, urwane są zaczepy w obudowie. ale to nie problem, sprawa już załatwiona. Pomogła nowa dawka silikonu i mini wiertarka a póżniej wkręt samogwintujący od dołu obudowy. Czekam aż "załatwię" lewe to sobie także tak przerobię. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!