Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie można wkręcic świeci żarowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem z gwintem w bloku silnika.

Pojawił mi sie ostatnio komunikat "Check injection" podpiąłem się pod diagnostykę pokazało ogólny błąd świec zapłonowych. Dziś kupiłem jedną i wymieniałem po kolei aby sprawdzić która to ta wadliwa. na drugiej świecy przy wykręcaniu świecy napotkałem opór... jednak odkręcałem dalej po wykręceniu gwint świecy do połowy był uszkodzony a w miejsce tej świecy nie mogę wkręcić nowej.

Co mogę w takiej sytuacji zrobić?. podejrzewam ze początek gwintu jest uszkodzony i nie mogę choć na kawałek wkręcić nowej świecy. są na to jakieś sposoby ?

z góry dziękuje za pomoc ... :)

 

Scenic II 2005r. 1.9Dci phI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować gwintownikami

 

Dodano: 20 wrz 2011 - 19:23

ewentualnie zaostrzyć lekko śrubę i próbować wkręcić, albo spiłować początek gwintu śruby po obwodzie i po wkręceniu do końca naprostuje gwint

Edytowane przez marcindj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś może wpaść. Po takim gwintowaniu, przed wkręceniem świecy i jakimkolwiek suwem tłoka, należałoby przez otwór świecy spróbować odessać opiłki z cylindra. Chyba najlepiej to zrobić przygotowując odpowiednio zredukowaną nylonowym wężykiem ssawkę odkurzacza. Szczelinówka z włożoną do środka rurką, podobną do przewodu paliwowego i całość uszczelniona szkotem powinna wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis gwintowałem gniazdo swiecy gwintownikiem 10x1 (specjalnie dobrałem mniejszy- swieca ma 10x1,25) ,na dodatek zaczynałem od chudszej przejsciowki, okazało sie ze gwint był uszkodzony na pierwszych paru zwojach gwintu ... po przejsciu na prawidłowy gwint szło juz leciutko z wkręcaniem swiecy. w razie takiego problemu polecam zaopatrzyc sie w mocny magnesik (chudy) najlepiej na druciku, mimo ze to aluminium to dobry magnes zbierze i te opiłki, mi zbierał elegancko. primo zrobiłem przejsciuwke w rurze od odkurzacza na troszke mniejsza rurke jak jest gwint swiecy i co chwile odkurzałem. Wszystko gra. dziekuje za pomoc i mam nadzieje ,że przyda sie to komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis gwintowałem gniazdo swiecy gwintownikiem 10x1 (specjalnie dobrałem mniejszy- swieca ma 10x1,25)

:) :) :P i nie wiem co tu jeszcze wkleić by szok i dezaprobatę takiego postępowania wyrazić. Czy Ty czasami piekarzem albo cukiernikiem nie jesteś???? Przecież takie postępowanie nie naprawia, a dodatkowo niszczy gwint. 10x1 i 10x1,25 to inne gwinty, inny skok i tam gdzie powinien być materiał po prostu go wybrałeś, tym samym gniazdo świecy osłabiając. Nie zdziw się jak podczas pracy silnika świeca zostanie siłą ciśnienia wyrwana z gwintu i poleci w kierunki maski.

w razie takiego problemu polecam zaopatrzyc sie w mocny magnesik (chudy) najlepiej na druciku, mimo ze to aluminium to dobry magnes zbierze i te opiłki

:P jak żyję jeszcze takiego magnesu do aluminium nie widziałem. Tego nawet neodym nie potrafi.

Co innego jakbys napisał o opiłkach z żeliwa albo staliwa, bo te są podatne na działanie magnesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to pewnie tylko głowica do wymiany ewentualnie do regeneracji jeżeli w ogóle się da.

albo wkręcenie świecy na klej wysokotemperaturowy, oczywiście zanim gwint zostanie zerwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!