Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Magnetyzery


kazet

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyną oznaką działania magnesów były kłopoty z obrotami biegu jałowego spowodowane oddziaływaniem magnesów na silnik krokowy instalacji LPG. Po zdjęciu magnesów wróciło do normy.

 

Mozesz dokladniej opisac te klopoty z obrotami? Kupilem niedawno Megane ktora miala juz zalozozne magnetyzery, wiec je zostawilem ale na gazie skacze na niskich obrotach do tego stopnia, ze az przygasaja swiatla.. Czy moze to byc wina tych magnetyzerow czy raczej przyczyny szukac w instalacji gazowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze to byc wina tych magnetyzerow czy raczej przyczyny szukac w instalacji gazowej?

A zdejmij na chwilę i zobacz co się stanie, a nuż pomoże - nic nie tracisz :!: Jak będzie dalej tak samo to je skręcisz w to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierze w magnetyzery, nawet jak jest jakas roznica to kierowca i tak tego nie odczuje. zgadzam sie z Basenjim, nie kazda proba przynosi zysk, a wrecz przeciwnie moze szkody przyniesc. Nie mowie tu o magnetyzerach, bo to szkody nie przyniesie, a jedynie moze sprawic, ze bedziemy doszukiwac sie efektow dzialania magnetyzerow. Jak dla mnie to szkoda pieniedzy na taki wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ale ten magnes na filtrze oleju to bardzo dobry patent sam taki zamontuje . powinien kolega to opatentować.pozdrawiam.

 

A niby w czym taki dobry? Jaką role taki magnes ma spełnić na filtrze oleju? Myślisz, że sam filtr nie spelnia swojej roli? Nie zatrzymuje wszystkich drobin, ktore płyną z olejem? Magnes wyłapuje tylko metal, a niby skąd on jest w oleju? Zrozumialbym sens takiego magnesu w okresie docierania auta nowego lub po generalnej naprawie silnika. /po wszystkich szlifach/. Ale potem......po co? Działa podobnie jak szara maść na szczury.

Jeżeli już, to bardziej widziałbym jego miejsce na misce olejowej niz na filtrze. /Można namagnesować korek/.

 

Myślicie Koledzy, że konstruktorzy silników sa aż takimi ignorantami, że trzeba ich poprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie Koledzy, że konstruktorzy silników sa aż takimi ignorantami, że trzeba ich poprawiać?

cos w tym jest...

 

a co do magnesu na filtrze. pewnie filtr wylapie... tyle ze w czasie lapania sie zapycha. magnes sciagnie ten badziew w jedno miejsce, sprawiajac ze sam filtr bedzie troche czystszy a tym samym mniej oporowy dla oleju. przy okazji opilki ciagle sie dostaja w olej, nawet po dotarciu, niby czemu elementy sie zuzywaja? przeciez nie rozpuszczaja sie w oleju dla zabawy :mrgreen: a jeszcze jedna sprawa to to ze pocierajac, bijac, klepiac, wstrzasajac, inne rzeczy sie magnesuja, ten stuff tez powinien sie przylepiac do magnesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w dalszym ciągu uważam , że jeżeli już, to najlepszym miejscem dla magnesu jest najniższy punkt miski olejowej, czyli korek. Po jeżdzie cały olej /z filtra też/ spływa do miski i właśnie tam sciąga ze sobą cały brud, ktory osadza sie na dnie w okolicy korka. Namagnesowany korek w zupełnosci wystarczy. Zatrzymywanie brudu w filtrze teoretycznie skróci tylko niepotrzebnie jego żywotność. Jakość używanych teraz olejów jest tak wysoka, że przy prawidłowej eksploatacji silnika i jego należytym stanie technicznym, spuszczany olej jest prawie tak samo czysty ja wlewany nowy. Przynajmniej u mnie tak jest. Zmieniam olej nie dlatego, że jest brudny, tylko dlatego, że czas jego minął. Więc w czym rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jak kupisz zestaw magnetyzerow czyli 4 to 3 dostaniesz gratis :?::?: lipa nad lipami ja sam chyba zaczne rozprowadzac te magnetyzery to jest niezly interes hehe tylko z nadrukiem bede sprzedawal "mega hiper turbo tuning 2000" :?: ;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!