Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa Odmy


Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeję kotleta, ale będzie więcej informacji nt tego piszczenia

Otóż:

 

Przekopiowane z forum holenderskiego, przetłumaczone za pomocą wujka google

 

 

http://www.renaultforum.nl/forum/viewtopic.php?t=4332

 

Jest to błąd fabryczny, które mogą wystąpić w 2.0 litrowych silników od 2004 16V w np. w (wielka) Scenic i Megane. Rozwiązanie tego błędu gwarancji będzie u sprzedawcy będzie kosztować około 150-200 euro.

 

Oficjalna modyfikacja polega na wymianie następujących elementów:

 

8200291355 Negative zawór ciśnieniowy

8200280347 zawór odpowietrzający

 

Otrzymałem radę, aby tylko wymienić zawór odpowietrzający. Bardzo prawdopodobne byłoby rozwiązać. Zrobiłem to i dźwięk jest rzeczywiście odszedł. Zawór odpowietrzający będzie kosztować 40.53 euro na dealera Renault.

 

Opiszę poniżej jak to zrobiłam. Po pierwsze, zawór odpowietrzający samo, patrz zdjęcie "Nowy zawór odpowietrzający".

 

Dla Scenic jest rzeczywiście łatwiej, że masz wycieraczkach, parafan (2 części plastikowe są skazani 2x Torx i parę plastikowych nakrętek) i metalowa pokrywa się baterii jest zdemontowany. Wtedy (redelijk. ....) wystarczająco dużo miejsca na to zadanie. Doświadczony (Renault) praca mechanika wydaje się być w stanie robić to wszystko bez demontażu. Tak starego węża i usuwanie nowych zawór odpowietrzający dalsze miejsca bez niczego innego do usunięcia.

 

Teraz usuń pierwszą rurę wlotu powietrza, ponumerowanych od 1 na zdjęciu "Demontaż 1" z drugiej strony jest również przewód z zaciskiem, który też złagodzono i całość tuba, w tym rury usunięte.

 

Jeśli jesteś obraz "Wyjmowanie 2" zobaczyć, trzeba wskazać 2 Wydanie tego połączenia. Poniżej jest jednak wciąż ten sam rodzaj połączenia, ja też mam to usunąć. W punkcie 3 pojawi się okrągły zawór ciśnieniowy. To jest stary podłączony wąż, który jest zastąpiony przez nowy zawór odpowietrzający. Zdjęcie "Stary wąż odpowietrzający" daje więc wąż, które muszą być całkowicie zastąpiony przez nowy zawór odpowietrzający. Zdjęcie "Stary onluchtingsslang montowane" oznacza koniec węża tak, że po zainstalowaniu nowego zaworu nie jest już obecny. Szary fragment starego węża jest więc zastąpiony przez nowy zawór i czarny część wygasa.

 

Teraz ostrożnie wyjąć okrągłą zaworu pod ciśnieniem (siedzi z dwiema kartami), w tym rurki i wyciągnij wąż z tyłu silnika. Następnie zdejmij wąż z zaworu pod rundzie ciśnienia. I jako przykład zdjęć z tego zaworu ciśnienia, patrz rysunek "zawór próżnia". Tutaj widać połączenie zawór odpowietrzający.

 

Teraz kłopotów z nowym zaworem odpowietrzającym z małym wężem na rurze metalowej z tyłu silnika do zdobycia. Jeśli to się powiedzie, następnie nacisnąć okrągły zawór ciśnieniowy na dużym węża z zaworem odpowietrzającym i umieścić okrągły grzbiet zawór ciśnieniowy na miejsce.

 

Teraz masz wszystko z powrotem na miejscu (2x przewód w punkcie 2 na rysunku "Demontaż 2" wąż powietrza + rura z dwoma zaciskami) oraz w przypadku (wielka) Scenic płyty z akumulatora, 2 plastikowe parafan części) oraz wycieraczek.

 

Jeśli jesteś poręczne i mają ten sam problem, więc jesteś gotowy za jedyne 40 euro! Sukces!

Załączniki

 

Demontaż 1.jpg

demontsts.jpg

 

Demontaż 2.jpg

demontage2.jpg

 

 

Stary ontluchtingsslang.jpg

oudeontluc.jpg

 

Stary ontluchtingsslang.jpg

oudeonbob.jpg

 

Nowy ontluchtingsklep.jpg

nieuweontl.jpg

 

Zwalczaniu klep.jpg

onderdrukk.jpg

 

Informacje opisał RichTrip na tymże forum

Proszę otagować zdjęcia w taki sposób aby wyświetlały się na forum.

Regulamin wklejania zdjęć pkt. 11

Edytowane przez gregorb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie prosze o pomoc -mam identyczny problem który opisałem dosc dokladnie w temacie:

KLIK

Moze ktos powiedziec jakie jest finalnie rozwiazanie tego problemu-widze ze przynajmniej dwie osoby go mialy...

 

Dodano: 08 kwi 2013 - 23:40

Szybkie pytanko. Czy te rurki/przewody gumowe zaznaczone strzałkami na zdjęciach są u was do czegos podłaczone? poniewaz u mnie oba wiszą nijako w powietrzu-tzn nic nie jest do nich podłaczone....

 

thumb_hosting_zdjec_1365457138__2013-04-08-1417.jpg

 

Dodano: 09 kwi 2013 - 17:10

Jeszcze jedno, czy ktos wie czy odma z silników diesla, bedzie pasowala do benzyny? Wyglada tak samo....

 

Dodano: 15 kwi 2013 - 14:08

Kontynuuję temat-udało mi się znaleźć jedno miejsce gdzie należy włożyć ten krótszy kraniec gumowej rurki. Metalowa rurka zaznaczona na zdjeciach-w nia nalezy włożyć ten krótszy wąż od odmy. Wychodzi ona nas kolektorem wylotowym i bardzo ciezko ją zobaczyc-mi sie udalo zrobic jej zdjeciei dlatego ją wogóle zauważyłem a nastepnie wyczułem ręką. Wrzucam dwie fotki mojego auta i jedną fotke zdjecia znajomego które ma identyczne auto jak moje. co ciekawe u niego jest to inaczej rozwiązane-z odmy wychodzi tylko jedna gumowa rurka i nie rozhodzi sie na dwie tak jak u mnie tylko wchodzi zaraz w jakiś plastik-widac to na 3 fotce.

 

thumb_hosting_zdjec_1366027439__2013-04-14-1479.jpg thumb_hosting_zdjec_1366027658__2013-04-14-1483.jpg

 

INNE EGZEMPLARZ:

thumb_hosting_zdjec_1366027680__2013-04-10_145819.jpg

 

1)Czy ma ktoś dostęp do dialogysa albo schematów pokazujących jak to powinno byc zbudowane? Tzn gdzie powinny iść oba węze od tej odmy? prosilbym o wklejenie

2)Czy ktos wie jak w środku powinien byc złozony ten plastik okrągły-zawór odmy? JA rozebralem go juz tyle razy ze nie wiem czy dobrze go poskładałem :D

3)Czy są jeszcze jakies inne ujscia powietza/odmy w tych silnikach?

 

Dodano: 15 kwi 2013 - 14:34

Na alledrogo są w sprzedazy identyczne odmy jak moja z tym ze mają numer ciut inny i są do diesla. Czy ktos wie czy one sie czyms różnią?

39 111 71 935 -moja-benzyna

39 111 71 924 -do diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info, podczas zmiany lambdy wyjąłem plastikową część kolektora dolotowego, wszystkim którym "buczy" polecam odkręcić przepustnicę, wyjąć kolektor i przechylić w stronę przepustnicy nad miską, wyleci grubo ponad pół litra oleju, dostającego się tam przez tego "grzyba" z pochłaniacza par oleju. Od teraz- znów cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak, że mamy ten dawniej "pierdzący grzyb", do tego jest ta rura thumb_hosting_zdjec_1368047357__oudeontluc.jpg Krótsze odnogi łączą grzyba z pochłaniaczem par. a dłuższa rurka jest zatkana i tak po prostu wyprowadzona koło silnika.

Edytowane przez Marek_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ponowie kotlet w górę:P

Panowie większość robi podstawowy błąd.

Wymieniacie, czyścicie to coś :P

[cięcie]

 

Tutaj nie trzeba wymieniać, tylko dołożyć sprzęt, tzn zamiast tego długiego wężyka dołączacie to:

 

[cięcie]

numer części 8200280347

cena 199 zł

 

Kolega zapozna się z zasadami zamieszczania zdjęć na tym forum. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponowie kotlet w górę:)

Panowie większość robi podstawowy błąd.

Wymieniacie, czyścicie to coś :)

[cięcie]

 

Tutaj nie trzeba wymieniać, tylko dołożyć sprzęt, tzn zamiast tego długiego wężyka dołączacie to:

 

[cięcie]

numer części 8200280347

cena 199 zł

 

Kolega zapozna się z zasadami zamieszczania zdjęć na tym forum. damiar

tzn. że zaworka nie wymieniać tylko ten wężyk na nowy 8200280347???????

Przestaje buczeć wtedy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieder1-tak wynika z Holenderskiego forum. Nikt z PL tego nie testował-przynajmniej na forum sie nie chwalił.

<><><><><><><><><><>><><><><>

w zasadzie odpowiedź za 100 punktów bo jak kupię zamiennik rurki za 200zł i będzie to zawór to kolejne 200 będzie do wydania ...

<><><><><><><><><><>><><><><>

u mnie teraz buczy cały czas bez przerwy i chciałbym w końcu to uciszyć ...

<><><><><><><><><><>><><><><>

ktoś w ogóle ogarnął ten temat?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Mam pytanie odnośnie tej rurki od odmy. Chodzi o ten dłuższy koniec. Czy jesteście pewni co do tego, że ma on być zatkany? Siedzi tam po prostu jakiś korek zaciśnięty opaską? Miałem wymienioną odmę i po tej wymianie zaczęło jęczeć podobnie jak na filmie z tego postu: http://megane.com.pl/topic/43255-dziwny-dzwiek-z-silnika-od-rana-20-16v/page__view__findpost__p__324579

Zauważyłem, że u mnie ta rurka nie jest zatkana, ale jak jej wylot zasłonię palcem, to jęczenie ustaje. Widać też na jej zakończaniu pozostałość po metalowej opasce. Wsadzić tam po prostu jakiś korek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musze looknac-dam znac wieczorem...opaske mam -post #17 to moje fotki

 

Dodano: 10 mar 2014 - 00:42

Sprawdzilem i obecnie ten wezyk nie jestu mnie zaslepiony z tej strony, ale probowalem w niego dmuchnac i nie przechodzi powietrze.

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum czytałem kilka postów, gdzie ludzie pisali, że ma on być zaślepiony, więc z związku z tym, że u mnie był ślad po opasce wsadziłem mu śrubę <szukaj> Pojeżdżę jeszcze trochę i posłucham wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!