Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa Odmy


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wyczyściłem gruszkę i przepłukałem ten "nowy". Wężyka już się nie zakłada, bo zastępuje go przecież ten 8200280347.

Kolektora nie czyściłem, bo nie mogłem go wyciągnąć, mimo odkręcenia elementów podszybia.

speedy9, a jak Ty wylałeś ten olej? Wyciągałeś kolektor na zewnątrz? Ja nie mogłem, bo ten odstojnik mi przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem dzisiaj i niestety wyciek z kolektora dolotowego i wężyka od odmy się powiększa. Warto wymieniać ten wąż, czy ten typ tak ma?

 

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=19133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam czy ktoś może napisać co w końcu dokładnie zrobić z tym piszczeniem byłem w aso rozkładają ręce kazali mi rozciąć odme i wyciagnać wszystko ze środka i problem zniknie

Edytowane przez SPIDZIO12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz które to ASO będzie wiadomo gdzie nie jeździć!!!

Jeżeli pytasz o silnik 2,0 16V i specyficzne skrzeczenie to temat był już poruszany na kilku forach i rozwiązany.

<szukaj> wystarczy przeczytać nawet ten temat...

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorry za odgrzebywnie tematu ale mam to buczenie u siebie i po wymianie grzybka , dalej jest ten dźwięk.

Kupiłem w ASO nowy 8200291355 grzybek (regulator ciśnienia) i po złożeniu nic się nie zmieniło. Mam u siebie ju to nowsze rozwiązanie tzn. 8200280347 (zawór odpowietrzający) a nie rurkę więc przypuszczam, że to jeg wina bo jak go odczepie to dźwięk znika.

Podczas wymiany zauważyłem dwie rzeczy, które mnie martwią:

1. Jeżeli jest to odma to powietrze powinno być dmuchane z silnika a odma powina filtrować olej od powietrza. U mnie zaś przez te części powietrze jej zasysane do środka silnika i jak tylko zatkam rurkę, silnik gaśnie. Czy czasem przez nie nie powinno dmuchać?

2. Kilka postów wcześniej, ktoś dał zdjęcie wyciągniętego silnika, gdzie rurka z 8200280347 (zawór odpowietrzający) wchodzi chyba w pokrywę zaworów. U mnie zaś ona wisi nigdzie nie włożona. Rurka ma gdzies wchodzić czy wisieć?

Pytam dlatego, że nie chcę znów wydawać 180 zł na zawór a może problem leży gdzieś indziej.

Będę wdzięczny za znalezienie chwili i odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo źle szukasz albo ktoś dziwnego moda zrobił. Ja kupowałem ten zawór odpowietrzający z silnika rocznikowo 2006 lub 2007.

Nie będę wstawiał ponownie tych zdjęć, więc opiszę opierając wedle zdjęć z powyższych postów.

Na drugim zdjęciu masz element oznaczony "1" (post 70) i z niego wychodzi króciec na który nakładasz gumowy wężyk z zaworem odpowietrzającym (8200280347), widać to dobrze na zdjęciu w tym wątku na stronie:3 post:38 a drugą jego stronę nakładasz na króciec tzw: zaworu ciśnieniowego (gruszki - 8200291355) który wpinasz w kolektor dolotowy.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Karllo, jednak źle macałem. Odkręciłem podszybie i podczas zaglądania z zakamarki, znalazłem dziurę ;). Złożyłem wężyk i już nie ma tego dźwieku. Wymieniłem tylko grzybek i sie bałem, że będzie trzeba jeszcze ten drugi element. Dzięki za nakierowanie.

 

Dodano: 13 gru 2015 - 11:17

Jakby ktoś potrzebował to sprzedam nowy zawór 8200291355 za 100 zł. W serwisie dałem z aniego 180 zł ale okazało się, że problemem był wypadnięty wężyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję temat. W innych postach było polecane naciągnięcie sprężynki w zaworze odmy. Na chwilkę pomogło. Niestety problem powrócił. Na necie nikt niestety nie ma dodatkowego elementu 8200280347. Może ktoś ma na zbyciu:D

 

Dodano: 30 gru 2016 - 09:34

Kupiłem część w ASO. Na szrotach nigdzie nie było. Nowy element 166 zł. Zamontowałem go już w aucie i jak na razie objaw ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!