Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa Odmy


Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch chyba lat używam scenika drugiego 2.0 z opisywanym w tym poście /i kilkunastu innych/ problemem, i prawdę powiedziawszy miałem już dosyć tego auta :mad: . Wycie kiedy mu się zachce, obroty latające jak psu..., wymiana przepustnicy, odmy, adaptacje, przewalanie internetu, wysłuchiwanie przemądrzałych mechaników itd.

A rozwiązanie tego problemu to banał, nie wiem dlaczego nikt na to nie wpadł /chyba że wpadł, tylko nie opisał/, swoją drogą konstruktorzy układu odpowietrzania silnika powinni się wstydzić za tak gówniany pomysł. Jeśli kogoś interesuje ten temat pomogę, proszę pisać na priwa.

pozdrawiam wkurzonych użytkowników sceników i tym podobnych francuskich konstrukcji. :D

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jęki odmy to faktycznie rozwiązaniem jest dokupienie elementu z rozbitka który pokazuje na zdjęciu. Ja u siebie dodatkowo mialem pisk z niewiadomego miejsca który wskazywał na łożysko sprzęgła. Sprzęgło wymieniłem a dźwięk pozostał. Wymiana grzybka odmy rozwiązała problem ale wróciło jęczenie odmy. Kupilem z rozbitka za 40zl ten plastik+odma który widać na zdjęciu i juz jest cisza-polecam.

 

STare rozwiazanie po lewej, vs poprawione po prawej.

hosting_zdjec_1401829185__odma_nowa_8200280347.jpg

 

Stare rozwiązanie

thumb_hosting_zdjec_1401829370__wp_20140527_12_09_12_pro.jpg

 

Poprawione poniżej

thumb_hosting_zdjec_1401829403__wp_20140529_17_06_48_pro.jpg thumb_hosting_zdjec_1401829439__wp_20140529_17_06_57_pro.jpg thumb_hosting_zdjec_1401829465__wp_20140529_17_07_04_pro.jpg

 

Przy nowym rozwiązaniu brak juz zaślepionego wężyka. Zawór odmy poprzez ten plastik łączy się już bezpośrednio z pojemnikiem na opary oleju w górnej czesci silnika.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też właśnie kupiłem tą część z rozbitka. Zdaje się że były montowane we wszystkich SC II PhII. Kosztowała mnie 70zł z przesyłką. Jeszcze nie zamontowałem.

Numer części 8200280347. Jest to

zawór odpowietrzający.

Edytowane przez speedy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy155 nie wiem z jakiego poniewaz silnik stał luzem ale musisz szukac po jakichkolwiek benzyniakach w których to zastosowano. Co do lat to tez niema reguly bo znajomy w megi z 2004 juz takie cos mial a ja nie...

 

Zawór odmy to jest to okrągłe, to bardziej prostokątne jak sie nazywa to niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja znalazłem przez Allegro. Napisałem do gościa co sprzedawał silnik i inne części do Scenica, wysłałem mu zdjęcie na którym zaznaczyłem o co chodzi i mi wysłał.

Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie zamontowałem... Nie mam czasu.

post-48109-0-65156700-1404811297_thumb.jpg

Edytowane przez speedy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja znalazłem przez Allegro. Napisałem do gościa co sprzedawał silnik i inne części do Scenica, wysłałem mu zdjęcie na którym zaznaczyłem o co chodzi i mi wysłał.

Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie zamontowałem... Nie mam czasu.

Tylko jak porównuję Twoje zdjęcie z wcześniej wklejonymi schematami montażu - to na tym silniku ze zdjęcia z allegro wg mnie jest to źle zamontowane... czy się mylę?

Przy okazji dodam - ja kupiłem samą tą puszkę, która jest normalnie montowana (tą z tym okrągłym denkiem, w której są pracujące membrany; nie tą dodatkową, którą każdy tanio szuka) i dźwiek nadal jest ale jego głośność oceniłbym w skali 1-10 (gdzie 10 to to co było przedtem) na jakieś 2, góra 3.

Teraz po wymianie tej puszeczki (cena w ASO ok. 180zł - złodziejstwo w biały dzień) odgłos jest nadal, ale niesłyszalny nie dość, że nawet nie w kabinie (wcześniej na wolnych obrotach było tylko: eeee ....eeeeee....eeeee) to nawet stojąc na zewnątrz pojazdu nic nie słychać. Dopiero po otwarciu maski i wsłuchaniu się słychać ciche eeeee....eeeee....eeeee...

Od wymiany minął miesiąc i zrobiłem już ok. 2000km. Może z czasem i przebiegiem znów powróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą puszkę - co normalnie jest montowana - wymieniłem tylko dlatego, że... rozebrałem ją by niby ją wyczyścić. Ale była czysta, a potem.... potem nie potrafiłem jej poskładać. Ja jeszcze jak ją rozebrałem to wszystko odkładałem tak by poskładać z powrotem, ale jak to w garażu. Przyszedł jeden kumpel, drugi i każdy musiał to wziąść w swoje ręce z pytaniem: "a co to jest..." i... pomieszali częsci składowe. Szukałem potem zdjęć na necie i nawet znalazłem tutaj na forum od kogoś, ale... na końcu sam stwierdzi, iż nie wie czy to dobrze złożył. Więc - kupiłem nową ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem w końcu w zeszłym tygodniu te rurki na plastikowy zawór. Po montaż było lekko słychać pojękiwanie odmy, pomimo, że była wymieniana chyba w marcu. Ale dźwięki były nieporównywalnie cichsze. Obawiam się, że z powodu złego działania całego układu odpowietrzenia trochę "dostała" przez te kilka miesięcy. Pojeżdżę jeszcze kilka tygodni i zobaczę czy głośne jęki wróciły.

Edytowane przez speedy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!