Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

no to stało się i ja też mam problem z otworzeniem/zapaleniem auta.Generalnie w ciągu 3 miesięcy stało się to poraz trzeci. Zazwyczaj przechodzi i kluczyki otwierają auto po 2 dniach i działają np 1,5 miesiąca aby znów walnąć focha. Wczoraj rano do pracy auta nie otworzyłem,wracając z pracy podjechałem do Megi.Kluczyk otworzył po 5-6 próbie,wszedłem do auta,odpaliło bez problemów,zamknąłem auto za pierwszym razem,potem spróbowałem ponownie je otworzyć,poszło za 5-6 razem znowu.Żeby zamknąc auto stałem 20min i w końcu się udało. Dzisiaj rano,już niestety,znowu nie otworzyłem auta.

1. Co to za chimery?

2.Możliwe, ze nastapiło zawilgocenie odbiornika?bo fakt że notorycznie deszcz pada...

3.Jak dostac się do odbiornika?

4. Wyczytałem ze w starszych Megi wystarczy "odłaczyć immobilizer od zapłonu" i koniec problemu.Czy to u mnie jest możliwe i będzie do zrobienia?Megi 97r

5. Chyba nie ma tu możliwości aby kluczyk się rozkodował,skoro raz działa a raz nie?

6. W każdej Megi,można odpalić auto po wprowadzeniu kodu ręcznie?

 

W obydwu kluczykach świecą się diody,baterie wymienione 3 miesiace temu,pod kamerka widać,że drugie oczko puszcza sygnał do odbiornika

 

please help :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak czytam o tych kluczykach, kodach... i mam pytanko, czy poza serwisem można dorobić kluczyk i za ile, bo w serwisie mi zaśpiewali 660zł.

Kupiłem autko kilka miesięcy temu (był przywieziony z francji) z jednym kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grocik to wiem, dorobią go wszędzie, ale chodzi o całą resztę.

Jeśli bym kupił "jakiś inny" kluczyk, to czy szłoby go przeprogramować??

No i jeśli tak to na "all..ro" są do kupienia, tylko po czy rozpoznać czy to ten kluczyk, po obudowie, że jest cała plastikowa <ok>, bo od jakich roczników to niezawsze podają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem jak koledzy opisują w tym wątku z małymi detalami

dziewczyna ma meganke 97rok ostatnio pojawił się problem z immo. Żaden z kluczyków nie działa. Zdobyłem magiczny kod i dzieki temu może ją odpalić za pomocą obejścia immo...

Starałem się zaprogramować kluczyk zgodnie z instrukcją:

 

1. siedzisz w samochodzie i zamykasz go dobrym pilotem dioda mruga (jesli nie masz dobrego pilota wystarczy wyjac bezpiecznik 5A zasilajacy immo i po ponownym wlozeniu go dioda zacznie juz mrygac)

2. włączasz stacyjkę i wbijasz kod

3. wyłączasz stacyjkę i naciskasz na przycisk centralnego zamka. zamki

zamkną się i otworzą

4. naciskasz 2 razy na pierwszego pilota zamki zamkną się i otworzą,

naciskasz 2 razy na 2 pilota, zamki zamkną się i otworzą.

 

Niestety nie pomogło. Nadal żaden kluczyk nie działa, jedynie za pomocą odblokowanego kodu, można odpalic auto ale jest to męczące bo ta czynność trwa jakiś czas i tylko czekać jak przycisk od centralki w środku padnie.

Rozebrałem kluczyk i sprawdziłem styki, OK, zresztą dioda na kluczyku mruga a sygnał IR jest wysyłany (sprawdzone na obiektywie aparatu). Dla mnie to dziwna sprawa że kluczyki nie chcą się zaprogramować. Ani jeden ani drugi... nie wiecie co to może być? Przy programowaniu kluczyka już w momencie kiedy mam po wklepaniu kodu na wyłączonej stacyjce zamknąć drzwi przyciskiem wewnętrznym drzwi się tylko zamykają otworzyć niestety nie chcą się. Czy ten przycisk normalnie działa że otwiera i zamyka czy tylko zamyka? Bo nawet bez programowania w środku jak nacisnę raz to zamyka, drugi raz tez zamyka... tak jakby wogóle nie miał funkcji otwierania ten przycisk?

 

Przeczytałem ten wątek i nadal jestem w punkcie wyjścia, czy istnieje możliwość calkowitej dezaktywacji immo.. wydaje mi się że tak więc jeśli ktoś wie jak to zrobić samodzielnie to proszę o podpowiedź co odpiąć i gdzie.. bo powiem szczerze że perspektywa zakupu nowego kluczyka za 600pln odpada a i u elektronika nie chce zostawiać kasy dlatego wolałbym zrobić to samodzielnie...

 

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź do tego geniusza

No i właśnie, ja wiem, że go nie dorobie. Ale wczoraj zapodałem temat i wieczorem była odpowiedź. "Gościu" ze serwisu zapodał mi, że jest opcja dorobienia (nie oficjalnie) za 380zł (cały nowy kluczyk) <ok> . Co sądzicie o cenie? Jest w miarę przyzwoita :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem kod do immo, tak na wszelki wypadek sobie załatwiłem, tylko się zdziwiłem bo jest ośmio cyfrowy, czy może mi ktoś to potwierdzić <ok> No i teraz by trzeba sprawdzić. Tylko po tych opisach jakie tu znalazłem to zabardzo nie rozumiem jak :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy programowaniu kluczyka już w momencie kiedy mam po wklepaniu kodu na wyłączonej stacyjce zamknąć drzwi przyciskiem wewnętrznym drzwi się tylko zamykają otworzyć niestety nie chcą się. Czy ten przycisk normalnie działa że otwiera i zamyka czy tylko zamyka? Bo nawet bez programowania w środku jak nacisnę raz to zamyka, drugi raz tez zamyka... tak jakby wogóle nie miał funkcji otwierania ten przycisk?

 

Ten przycisk ma 3 pozycje, jak naciśniesz z jego prawej strony to się zamyka, z lewej otwiera.

 

1. siedzisz w samochodzie i zamykasz go dobrym pilotem dioda mruga (jesli nie masz dobrego pilota wystarczy wyjac bezpiecznik 5A zasilajacy immo i po ponownym wlozeniu go dioda zacznie juz mrygac)

2. włączasz stacyjkę i wbijasz kod

3. wyłączasz stacyjkę i naciskasz na przycisk centralnego zamka. zamki

zamkną się i otworzą

4. naciskasz 2 razy na pierwszego pilota zamki zamkną się i otworzą,

naciskasz 2 razy na 2 pilota, zamki zamkną się i otworzą.

 

Spróbuję tak zrobić u siebie, od wczoraj nie działa mi kluczyk (jest sprawny, sprawdzałem). Tylko niestety mam tylko jeden kluczyk :evil:

Czy ktoś może potwierdzić że działa wersja z wyciąganiem bezpiecznika?

 

EDIT:

 

Odłączenie aku na 15min nic nie dało, kluczyk nadal martwy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dorobienia do Meganki 98 z immo - 120zł.

Witam, jeśli w kluczu nie ma sterowania zamkiem to powiedział prawdę.

 

Co sądzicie o cenie? Jest w miarę przyzwoita

Jeśli klucz jest ze sterowaniem to pewnie tak. Tyle że lepiej mieć na to papier, choćby do ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!