Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

witam, proszę Was o pomoc, odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie...

Posiadam kluczyk od innego Scenica, czy idzie go przyuczyć do mojej Reni??

 

Aha, pytanie dodatkowe, otworzyłem auto kluczykiem, nie pilotem. Otworzyły się tylko drzwi kierowcy. Nie wiem dlaczego nie otworzyły się pozostałe... proszę o pomoc...

 

 

pozdr.

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kluczyk od innego Scenica, czy idzie go przyuczyć do mojej Reni??

Aha, pytanie dodatkowe, otworzyłem auto kluczykiem, nie pilotem. Otworzyły się tylko drzwi kierowcy. Nie wiem dlaczego nie otworzyły się pozostałe... proszę o pomoc...

pozdr.

michal

 

1. Nie przyuczysz kluczyka (plipa) z innego auta metodą wszystkim tu znaną, może jakiś spec elektronik by sobie dał z tym radę.

2. W megance bynajmniej mojej z 97 roku nie ma w drzwiach kierowcy, ani w żadnych innych mastera - czyli zamka centralnego, który otworzy pozostałe drzwi. Pozostaje Ci guzik od sterowania centralnym. Idzie przywyknąć, ja mialem immo 3 miesiące uszkodzone i tak otwierałem drzwi. Teraz wyłączyłem to dziadostwo na dobre i jestem zadowolony <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za odpowiedź...

Ale tak sobie myślę, może po prostu jest taniej, łatwiej i bezpieczniej zrobić małą modyfikację:

 

1) zakupić np. na allegro centralkę - widziałem dedykowane do Renault.

2) dorobić kluczyk z samym immo.

3) cieszyć się z działającego centralnego za około 200 - 250 zł... to i tak lepiej niż 600 PLN.

 

pozdr.

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) dorobić kluczyk z samym immo.

Przeczytaj dokładnie ten temat, dowiesz się że nie jest tak prosto jak sobie obmyśliłeś. Kod do immo to co innego, otwieranie centralnego współpracuje z nim ale to też co innego i plip rozpoznawany przez stacyjkę też co innego. Wiem że temat jest obszerny ale polecam jego lekturę, by przez przepisywanie już napisanego daremnie go nie powiększać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

specjalnie sprawdziłem, wyciągnąłem baterie z kluczyka... otworzyłem drzwi kluczem, auto odpaliło. Dla pewności zadzwoniłem do serwisu, oni potwierdzili że można dorobić sam kluczyk i będą otwierały się tylko te drzwi potraktujemy kluczykiem, auto odpali o ile będziemy mieli poprawny kod immo zakodowany...

Dalej... PLIP to jest wymagany do centralnego zamka i układ w nim zawarty jest do odblokowywania centralki... Jeżeli PLIP byłby niezbędny to dlaczego Renault daje drugi kluczyk zwykły, bez PLIPA...?

Jedynie co mnie martwi że nie ma zamka "master"... ale cóż...

pozdr.

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o kluczyk w plastikowej osłonie... bez klawisza. Nie miałem na myśli samego grotu.

Aha, z dokładaniem nowej centralki to jest według mnie tak:

-stara zostaje, tylko dokładamy piloty... stary pilot będzie nadal działać...

Przecież idzie dorobić sam kluczyk z immo... no nie??

pozdr.

michal

 

[ Dodano: 2009-04-11, 23:31 ]

witam ponownie,

 

projekt: KLUCZYK DO SCENIC'A ZOSTAŁ POMYŚLNIE ZAKOŃCZONY...

Opiszę poniżej jak i co... może komuś się przyda...

 

A więc maiłem 3 wyjścia

 

1) serwis i 600 PLN, a w niektórych nawet wyszło pod 700 PLN.

 

2) usunięcie immo, ale dałem sobie spokój. Jest to jakieś zabezpieczenie i w razie porwania Reni i przypadkowego odnalezienia rzeczoznawca, inna osoba wynajęta przez ubezpieczalnie może się dopatrzeć że immo został usunięty, z mostkowany itd. W takiej sytuacji mogą odmówić wypłaty ubezpieczenia i lub wystąpić na drogę sądową o próbę wyłudzenia, zwrotu wypłaconego ubezpieczenia i inne. To nie dla mnie...

 

3) Dorobienie kluczyka z immo i inne piloty... WYBRAŁEM TO

A teraz opis.

I) pojechałem do serwisu kluczy tam Pan dorobił mi klucz z immo ale bez pilota.

Tak nawiasem to chcę dodać, że np. w serwisie Renault w poznaniu ceny za dorobienie klucza to od 550 do 700 PLN. A zadzwoniłem tak z przekory do Pana Krakowa, pisało w ogłoszeniu że dorabiają klucze do wszystkich marek... Odpowiedź taka była... Nie ma sprawy, całkowity koszt to 450 - 480 PLN. Twierdził że główki kluczy ma z Anglii. A one są puste jak bęben... ale o tym później...

 

II)Wróciłem do domu, dla pewności oryginalny klucz zaniosłem na pierwsze piętro domu i przykryłem nawet książką, żeby nie było że w poblizu jest oryginalny klucz i zamiennik dlatego działa <piwko>

Auto zapaliło. przejechałem nawet 15 kilometów, kilka razy gasiłem, wyciągałem klucz i wszystko gra...

Jak wróciłem do domu to czekała na mnie paczka... a tam zamówiona centralka - kupiłem na allegro, od Pana co pisał że ma centralki robione pod Renault. Była tam też opis od Meganki, czyli wsztsko zostaje w rodzinie.... :-P

 

III) Założyłem centralkę i test. Aha najpierw otworzyłem wszystkie szyby gdyby coś poszło nie tak to byłby problem z dostanie się do auta... :P

Pierwszy test. Zamknąłem autko pilotem oryginalnym i otworzyłem nowym. Pare prób na przemian i wszystko działa jak ta lala...

 

PODSUMOWANIE....

 

Całkowity koszt 310 PLN, to i tak lepiej niż w ASO. Ale proszę pamiętać, mam dwa kluczyki, 3 piloty. Do tej cenrtalki można dokupić nowe piloty jak by stare odmówiły posłuszeństwa i je przyuczyć. Trzeba jakąs zworkę zewrzeć...

 

A teraz wrócę do oryginalnego pilota... rozebrałem go i tam nic nadzwyczajnego nie ma...a mianowicie...

 

-jest kostka immo, nic nowego.

-jest bateria która jest podłączona, daje napięcie na płytkę... jedynie co mnie zaskoczyło to myślałem że tak jest bateria CR 2032, myliłem się.... no nic...

-najważniejszą rzeczą na płytce jest układ z nóżkami. jestem na etapie szukania Data sheet

 

to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć! A może ktoś podpowie co się dzieję (przejrzałem całość i chcę sie podzielić z innymi):

kluczyk do Scenika '97 na IR: jak wiadomo żeby uruchomić autko to trzeba rozkodować immobilizer pstryknięciem, pstrykam kilkakrotnie i nic, aż np. za 5-7 razem udaję się jednak zaskoczyć, wtedy normalnie odpalam autko. Sprawdzałem jak było pisano wyżej na aparacie (podczerwień świeci po np. 4-7 przycisku). Czy leży problem w wymianie baterii (a serwisie chciałem wymienić, powiedzieli że dobra) czy raczej trzeba rozebrać kluczyk i poczyścić go? a może tą gumkę wymienić? Czy przyuczyć kluczyk na nowo?

Dzięki za radę jak by co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mal4ik80, Próbuj wszystkiego co pisałeś, coś powinno wyeliminować usterkę.

Może ten mikrowłącznik szwankuje - też bywa.

Czy przyuczyć kluczyk na nowo?

Jak działa (fakt 4-5 razem) to po co go przyuczać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Dzieki za rade, ale jakos się boje go (kluczyk) rozbierać, ale chyba niestety bede musial.

otóż byłem na ASO Renault, na diagnostyce kluczyka, zaplacone 136 PLN i nic nie zrobione, tylko zdiagnozowano, ze PLIP trzeba wymienic (560 + 136). Zauważylem jeszcze że dioda czerwona na kluczykku pali sie przy naciśnięciu dłuzej, niż z rana lub wczoraj. Było tylko mrugnięcie, a teraz naciskam i odpuszczam, a dioda jeszcze sie swieci. Przynajmniej dali w ASo kod awaryjnego uruchamiania...aby sie nie przydał.

Spróbuje jednak rozebrac kluczyk samodzielnie. Może sie nie rozsynchronizuje sie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!