Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

czyli VIN to jest ten długi numer

Numer VIN to ten zaczynający się od VF1BA0 .........

Dlaczego program nie działa, nie wiem - nie korzystałem nigdy z niego, bom nie musiał ;-)

Dlaczego naklejki się różnią od opisu z kniżki, no cóż tak jest i tyle.

Też tak miałem - jednak na ich podstawie idzie się zorientować co jest co.

dane na poniższym zdjęciu są zmyślone

To OK :mrgreen: Strzeżonego, Pan Bóg strzeże :)

Jak nie działa, to udaj się do ASO i dogadaj się z gostkiem z ASO to może uda się za piwko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek1979, Z fotki wynika że masz naklejkę taką jak w rocznikach 1997 (Pierwszy szkic na stronce z opisem programu) Podajesz to co oznaczone nr.9 czyli typ pojazdu, na Twojej fotce oznaczyłem na czerwono, Co do kodów z środka kluczyka, to w moim przypadku był to kod 5 znakowy: litera, 2 cyfry, litera, cyfra.

Jeśli w tym pierwszym numerku masz coś przypominającego "O" lub "zero" wpisujesz "O" czyli literę.

post-2372-1237118081_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A WIDZISZ ZADZIAŁAŁO MIAŁEM PRZED 4 CYFRAMI JESZCZE LITERKĘ S CIEKAW JESTEM CZY DAM RADĘ ZAKODOWAĆ KLUCZYK!!!!!!!!!

Druga sprawa czy jak zakoduje kluczyk to też mi centralny z niego zadziała.

 

W kwestii przypomnienia i czy dobrze zrozumiałem.

 

Otwieram sam. dobrym kluczykiem czekam aż załączy się imo, następnie kluczyk do stacyjki później zamykanie auta ilość mrygnięć diody to pierwsza cyfra i tak każdą cyfrę. Później oczekiwanie 5 s i kontrloka powinna się zapalić czyli kluczyk zakodowany?? Czy to tylko awaryjne odpalanie.

 

Jeśli to tylko awaryjne to co mam zrobić żeby dobić seryjny kluczyk do imo i centralki mam rozwalone zamki i jak coś to nie będę mógł się dostać do samochodu. Otwieram tylko z centralnego.

 

PS. A czy ktoś wie jak rozruszać stare zamki WD40 nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest sposób bez ASO dodania kluczyka do imo i centralki. Bo jeden jak kupiłem to był padnięty gościu mi go zrobił ale niestety nie zna się na centralkach reno i nie wie jak go dobić do kompa. A w ASO pewnie zażyczą sobie kilka stówek.

A jak pisałem wcześniej to mam rozwalone zamki tzn. nie mogę otworzyć z kluczka - po prostu nie da się ich ruszyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam następujący problem, nie pasuje raczej do żadnych z opisanych...

mogę otworzyć i zamknąć zdalnie centralny zamek, ale nie mogę odpalić silnika.

po przestawieniu kluczyka na zapłon, kontrolka od immo pali się, gdy gaśnie próbuję uruchomić silnik no i głucha cisza... wykluczyłem rozrusznik, bo np rano wyjechałem z podwórka, zgasiłem, zamknąłem na chwile, za 3 minuty wsiadam no i lipa, 2 dni temu miałem to samo, ale wczoraj normalnie już odpalał... pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie prośbę czy ktoś zna jakikolwiek sposób na do programowanie kluczyka który padł - elektronik go zrobił ale nie zna sposobu dobicia tego pilota (z tego co pamiętam to padła dioda) do centralnego i IMO.

Proszę o jakiekolwiek informację gdzie i za ile mogę to zrobić bo jak padnie mi drugi top w ogóle Megi nie otworzę - padły mi też zamki nie będę mógł otworzyć z kluczyka.:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygenerowany kod służy do awaryjnego odpalenia silnika w przypadku jakby kluczyki padły i nie było możliwości deaktywowania blokady z IMO.

 

To ja tak rozumie że to nie jest ten kod który ewentualnie po zapłacie dostaniesz od ASO i nie przyuczysz tak?

 

Kod awaryjny to ja rozumie że przy każdym odpalaniem musisz wstukać ten kod tak?

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przeniesiono]

Witam serdecznie,

jestem tu nowy, w ostatnim tygodniu zakupiłem moje pierwsze Renault, jest to Scenic 2002r.

Mam taki problem, dostałem 1 kluczyk od samochodu, chciałem dorobić sobie drugi, ale co się okazało: kosztuje to w ASO w okolicach 550 PLN. Sporo.

Czy ktoś zna, bądź udało mu się dorobić kluczyki w niższej cenie??

Przeczytałem też że jest potrzeby kod, i można go dostać w ASO, wszystko OK, ale oni chcą za to 200PLN.

 

Aha mam jeszcze jedno pytanie. Dostałem inny kluczyk, od Scenica, ale oczywiście nie pasuje grot. Pilot jest sprawny, czy można zakodować pilota z tego drugiego kluczyka aby otwierał mojego Scenica??

 

dzięki i pozdr.

michal

 

Posty piszemy w już istniejących tematach skoro są takowe. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Prześledziłem całe forum szukając rozwiązania mojego problemu i niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Mianowicie,scenic 99r,dti,wszystko działało OK i nagle centralny zamek sterowany drogą radiową przestał reagować na kluczyk (auto odpala,immo reaguje).Bateria wymieniona,synchronizacja kluczyka zrobiona ( 10 sekund i 2 naciśnięcia)-nadal nie działa.W ASO nic nie zdziałali-sugerują zakup nowego kluczyka. Centralny naciśnięty w kokpicie działa.Jak większość z was jestem posiadaczem jednego kluczyka .Czy możecie mi coś doradzić?pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa wygląda tak:

Kupiłem już megi z zainstalowanym jakimś alarmem który odcinał zapłon gdy nie nacisnęło się ukrytego przycisku - wiadomo o co chodzi. Mój mechanik powiedział żebym to odrazu wymontował bo tylko same problemy. Niestety zwlekałem aż się doczekałem...

Akurat gdy wychodziłem ze szkoły 85km od domu. pochodzę do samochodu, naciskam przycisk na pilocie i nic.. Nie otwiera. Otworzyłem kluczykiem, dostałem się do środka, naturalnie uruchamiając syrenę która wyłanczała się co 30 sekund,.

A ponieważ było ciemno znalazłem sobie nocleg i poczekałem do dzisiaj. Przyjechał ojciec z nową baterią od plitoa lecz to nic nie dało. Odłączyliśmy aku - a tu ząk - syrena miała dodatkowe zasilanie. Nawet nie miałem kluczyka żeby go wyłączyć (poprzedni właściciel chyba o tym zapomiał)

Wzieliśmy samochód na hol i do domu! Jechaliśmy chyba 2 godziny a przez ten czas wyła syrena - coraz ciszej aż wkońcu zamknęła mordę!

 

W domu postanowiłem odszukać bezpiecznika od tego zakichanego antynapadu i znalałem! Wiecie gdzie? Za licznikiem zegarów. Wyjąłem bezpieczniki ale gdy podłączyłem znowu klemy do aku zwariował centralny. Zaczął otwierać i zamykać samochód raz po raz. Tak jakby się zaciął. Samochodu nie mogę odpalić bo mryga kontrolka od imo..

 

był kolega i odnalazł puszkę od tego alarmu. Zmostkował kabelki i powiedział że już jest na bank odłączony - ale pozostaje jeszcze imo. Chyba się rozkodował bo kręci rozrusznikiem i nic pozatym. Kontrolka imo mryga. Naciskam kluczyk ale nic nie reaguje. Prawdopodobnie po odłączeniu na kilkanaście godzin imo się rozkodował. Być może też i kluczyk po wymianie baterii stracił kod. Czekam właśnie na kod od kolegi z forum bo tym programem nie mogę go wygenerować lub poprostu wprowadzam złe liczby.

Jak dostanę ten kod to spróbuję zakodować kluczyk.

Mam tylko nadzieje że nie jest to podłaczone jakoś bardziej z imo bo zastanawia mnie i tego kolegę dlaczego nie ma do tego alarmu żadnego pilota tylko jest to w fabrycznym kluczyku???

 

Jak coś to poszukam jeszcze tego zakładu gdzie było to montowane a jak nie to już nie wiem... serwis i pensja w plecy...

Jeśli ktoś wie jak mi pomóc to prosiłbym o info na priv. Dzięki

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc za radami na forum udało mi się ożywić mój immo (megane phI). U mnie loterią było kiedy zadziała, a najczęściej dział właśnie jak dałem kluczyki mojej żonie. Miała do nich chyba lepsze podejście :P Wreszcie znalazłem post z testem diody na cyfraku i okazało się że stopka była odłamana i pewnie nie zwierała za każdym razem. Jednym dotknięciem lutownicy naprawiłem sobie kluczyk <piwko>

 

jak ktoś nie wie jak sprawdzić czy dioda podczerwieni nadaje sygnał to należy skierować kluczyk w obiektyw aparatu i patrzeć na wyświetlaczu czy w momencie naciskania przycisku na kluczyku dioda błyśnie w moim przypadku na zielono(czytałem też że może na niebiesko).

 

 

mam też drugi kluczyk ale nistety tamten nie działa mimo działającego nadajnika, nie wiem dlaczego. Parowanie z odbiornikiem też nie przynosi efektu, a pamiętam że kiedyś działał ołożyłem go bo się zniszczyła gumka. Ciekawe co się z nim stało?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!