Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z Renault Megane z 1998 Rn 1,4 otóż nie dizła mi

zamykanie zamka z kluczyka gdy wciskam przycisk na desce w środku samochodu

wszytko sie zamyka ale na kluczyk wogóle nie reaguje kluczyki mam dwa wo obu sa

chyba sprawne baterie bo lampa sie zapala na kluczyka ale auto sie ani nie

otwiera ani nie zamyka mam to odkąd kupiłem samochód ale jakos nie chciało mi

się tym zajmować więc prosze o pomoc

 

tak jak pisze wuto dzila zamykanie od środka dziła tylko ten kluczyk nie mógłby ktos jakos to wyjaśnic jak laikowi czytałem temat ale jakos nie bardzo zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzie ten link do programiku?

 

 

Kupiłem dziś megane 1996 r., silnik 1,6, wersja RN z immobilaizerem i centralnym zamkiem. W instrukcji obsługi (WKŁ) przeczytałem, że powinienem mieć jakiś KOD. Nic takiego nie dostałem, czy można go jakoś ustalić?

 

 

Jak się dowiecie dalej kod można uzyskać tylko w ASO. Poniżej jest sporo informacji dot. uaktywniania kodu w kluczku po wymianie baterii, innych problemach z centralnym zamkiem na pilota z kluczyka. Informację te dopisałem poniewąż temat się znacznie rozrósł i odbiegł od pierwotnego pytania.

 

Dodano 06.04.2008

W temacie jest także link do programu, który wygeneruje kod do immo. Działanie jest potwierdzone w kilku przypadkach. (sam tez to potwierdzam- wygenerowany kod działa) - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem, który miał boban666 tzn działa mi tylko jeden kluczyk, drugi nie wiem czy jest zepsuty czy tylko "nieprzyuczony" w związku z tym chciałbym go spróbować przyuczyć. Mam już czterocyfrowy kod, na 10 stronie tego tematu użytkownik boban666 opisła całą procedurę, z tym że użył wyrażeń "pierwszy" i "drugi" klucz. Nie wiem czy "pierwszy" to dobry a "drugi" to niedziałający czy odwrotnie?? Mam dodatkowę pytanie. Czy podczas tej operacji może się zdażyć, że rozkoduje mi się ten sprawny klucz? I kolejne pytanie czy jest sens rozbierania kluczyka i sprawdzenia połączeń jeśli po naciśnięciu tego kluczyka obie diody działają.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziurys, jakbyś przynajmniej tą stronę przeczytał to byś znalazł programik w załączniku do mojego posta. (6 przed Twoim) A gdybyś cały temat przeczytał to znalazłbyś choćby na 8 stronie ponowiony link i opis w poście kol. gitom9 Więcej samodzielności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

Jako w miare zadowolony posiadacz renówki, namówiłem małżonkę (mniej szczęśliwą posiadaczke renówki) na zakup megany '96. Autko sprawowało się super przez CAŁY TYDZIEŃ, aż tu nagle zonk!

Zaparkowałem włączyłem centrala na podczerwień z kluczyka i po chwili wróciłem, otwarłem również na podczerwień z kluczyka. Do tej pory wszystko normalnie, ale gdy chciałem odpalić wszystko zdechło, nic nie świeci, zero prądu. Poszukałem i znalazłem luźny przewód na + akumulatora. Prąd jest, ale miga kontrolka immobilisera, skierowałem kluczyk na odbiornik, nacisnąłem i.. nic, zero reakcji, kontrolka wciąż miga i brak także reakcji centralnego. :mrgreen:

Dioda na kluczyku zapala sie, baterie są OK. Odbiornik podczerwieni ma podłącznone 3 przewody (jest ich 5, ale po płytce widze że połączone są tylko 3) - masa, +12, +12, przy czym to środkowe +12 lekko się obniża przy oświetlaniu odbiornika z kluczyka... w sumie nie wiem czy tak powinno być. Nie wiem gdzie jest moduł immobilisera, nie mam już żdnych pomysłów...

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów wie może co z tym zrobić? Czy można ten chlerny immobiliser ominąć?

 

Pozdrawiam

JM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ci miga kontorolka to na bank wysiadł immo jesli posiadasz kod do samochodu to można spróbować wpisać wg procedur opisanych już na forum, jeśli to nie pomoże zostaje ci odstawienie auta do dobrego elektromechanika i usunięcie immobilajzera, będzie to tańsze niż zakładanie i naprawa obecnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaromirek, wyżej w temacie jest plik z programem do pobrania

pobierz odkoduj i wpisz kod program zapyta o key kod to nr z wnętrza kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez zrobiłem i sie udało :) Teraz musze jakoś to doprowadzić do porządku... Rozkodował się kluczyk??? Jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłem.. noi 600zł za nowy? Masakra..

 

Noi teraz jeszcze ze spokojem... co masz na myśli pisząc że siadł immo? Cały moduł do wywalenia? On jest chyba w miare integralną częścią sterownika silnika? To chyba będzie ciężki orzech do zgryzienia :/

 

Pozrawiam i dziękuje za pomoc. Będe tu zaglądać, choć mam nadzieje że w innych okolicznościach niż dzisiejsze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytałem wszystkie tematy i nie znalazłem konkretnej

odpowiedzi co do problemu z moja meganką,a wiec przejdę do tematu:mam megankę 1,6

rt z 97 roku auto niestety stoi pod chmurka bo nie mam garażu,wczoraj

wybrałem się nią do sklepu auto otworzyłem przyciskiem w kluczyku wszystko ok tak

jak zawsze na miejscu pod sklepem już nie moglem jej zamknąć zrobiłem szybko

zakupy i z powrotem do domu po pewnym czasie musiałem znów wyjechać i kaplica

auto już nie chciało odpalić kontrolka od immo mruga bardzo szybko poszedłem do

domu po drugi kluczyk i to samo immobilajser nie chce sie

rozbroić,odłączyłem akumulator na noc nie pomogło posprawdzałem wszystkie bezpieczniki tez nic

osuszyłem czujkę w podsufitce z myślą ze za wilgociała tez nic już nie mam

pomysłów co mogło się z tym immo stać ma ktoś z was jakieś pomysły ręce już mi

opadają nie wiem co jeszcze sprawdzać będę wdzięczny za każdą podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem mam problem z kodem awaryjnym - programem podanym na 8 stronie po prostu mi nie działa a wg strony tam umieszczone oznaczenia na tabliczce na drzwiach się różnią. Napisze jeszcze że jeden pilot był padnięty i teraz nie działa ani imo ani centralka jak go mogę podpiąć i ile to może kosztować w mazowieckim.

post-12724-1237112348_thumb.jpg

post-1-1237112348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli VIN to jest ten długi numer a dlaczego przy skorzystaniu z programu nie podaje awaryjnego tylko błąd jak poniżej.

 

Do Prezesa dane na poniższym zdjęciu są zmyślone taki sam komunikat wyskakuje jak wpiszę poprawne czyli nr z tabliczki BA0F i numer z kluczyka xxxx.

 

PS. Dlaczego jest różnica w tabliczkach :mrgreen:

post-12724-1237114455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!