Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

3) Dorobienie kluczyka z immo i inne piloty... WYBRAŁEM TO

A teraz opis.

I) pojechałem do serwisu kluczy tam Pan dorobił mi klucz z immo ale bez pilota.

 

cuda, przecież ( teoretycznie ) jest to nie możliwe - gdzie masz fachowca który dorobi kluczyk do scenica ( oczywiscie chodzi o immo )? Jeżeli jest to prawda to jadę nawet na drugi koniec Polski.

 

 

Byłem dziś w punkcie dorabiania kluczy - okazuje się że mogę dorobić kluczyk z immo, cena 300 zł. Jednak Michasio miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_c, różnica jest prawdopodobnie w samym rodzaju centralek. Ty piszesz o immo na podczerwień a kol.michasio o pilocie/ kluczyku na radiówkę, tak mi się przynajmniej z opisu wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudia8505 ja przedwczoraj miałem ten sam problem zgodnie z całym opisem postępowałem i nic ale nikt nie napisał ze przycisk od centralnego ma 2 pozycje i ja cały czas wciskałem go w prawo a trzeba bylo go przytrzymac w lewo jak byś miała jeszcze jakies pytanie to jak tylko moge tak pomoge powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też próbowałem zsynchronizować kluczyk z centralnym, ale zbyt dlugo sie swieci dioda na kluczyku i podczerwień nie wysyła już wcale sygnalu. Zonk... odpalam awaryjnie.

Ale jeszcze spróbuje jak mówią wyżej, wcisnę przycisk centralnego w lewo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też próbowałem zsynchronizować kluczyk z centralnym, ale zbyt dlugo sie swieci dioda na kluczyku i podczerwień nie wysyła już wcale sygnalu.

W takim razie obawiam się, że bez wymiany/naprawy kluczyka się nie obędzie. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień baterie i zobacz pod aparatem w ciemnym miejscu czy wysyła sygnał, pozniej bym proponował manualnie odblokowac imo i przystąpic do przyuczenia pilota ja robiłem to zgodnie z opisem na forum:

SYNCHRONIZACJA

wsadz kluczyk do stacyjki i przekrec az zapala sie kontrolki.

czerwona LED blokady zgasnie.

czekaj az LED blokady zapali sie i zaswieci ciaglym swaitlem.

wyciagnij kluczyk ze stacyjki.

wcisnij przycisk blokady-otwarcie az centralny zamek zamknie sie i otworzy* oraz dioda LED blokady sie zapali. (wciśnięty w lewo nie w prawo cały czas go trzymałem)

i teraz nacisnij w odstepach kilkusekundowych przycisk kluczyka skierowanego do jajeczka obiornika podczerwienie az centralny zamek zamknie sie i otworzy*

tak sobie przyciskałem ten przycisk na pilocie a z moze 10 razy (oczywiście trzymajac cały czas wcisniety przycis centralnego wewnętrznego)

teraz kluczyk mam zsynchronizowanyi narazie działa :D :D

zaoszczędzone dobre 100zł w nagrode pojechałem umyć Renie

 

Proszę doczytać w regulaminie tego forum o zasadach pisowni postów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mal4ik80, Próbuj wszystkiego co pisałeś, coś powinno wyeliminować usterkę.

Może ten mikrowłącznik szwankuje - też bywa.

Czy przyuczyć kluczyk na nowo?

Jak działa (fakt 4-5 razem) to po co go przyuczać :D

 

U mnie przyczyna bylo dostawanie sie wody poprzez dziure na antene do tej pod sufitkowej elektroniki.

Po uszczelnieniu problemy sie skonczyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala procedura:

 

Zalozmy ze Twoj kod odblokowujacy immo to 1234.

 

1. Przekrecasz kluczyk w stacyjce (lampa immo mruga szybko)

2. Naciskasz klawisz centralnego i trzymasz (lampka immo gasnie i zaczyna mrugac w tych samych odstepach czasu - kazde mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz az mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz.

3. Naciskasz klawisz centr. ponownie i czekasz az mrugnie 2 razy, puszczasz klawisz.

4. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 3 razy, puszczasz.

5. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 4 razy, puszczasz.

6. Wyciagasz kluczyk ze stacyjki, naciskasz klawisz centr., czekasz az zamek centr. otworzy sie i zamknie (jedno po drugim) i wtedy przy odbiorniku szybko naciskasz 4 razy kluczykiem (uslyszysz takie pikniecie no i zadzialanie w koncu pilota) a nastepnie drugi kluczyk i tak samo: 4 razy przy odbiorniku (skierowany kluczyk wprost na niego) az uslyszysz pikniecie - oczywiscie przycisk centr. trzymasz caly czas. Po drugim kluczyku puszczasz przycisk centr. i sprawdzasz czy dzialaja oba kluczyki

 

 

Ja powiem szczerze wczoraj spedzilem przy tym 2 godziny - kombinowalem ostatnie kroki tej procedury bo nie bylem pewien czy dobrze to robie. Dzisiaj w koncu udalo sie - oprocz oczywiscie przylutowania diod bo zauwazylem w koncu ze po prostu nie swieca <ok>

 

Pozdrawiam

 

Potwierdzam ten oto sposob kodowania kluczyka. Juz bylem na skraju rozpaczy ze czeka mnie wizyta w szatanskim ASO <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pytanie: Ile kosztuje uzyskanie kodu w ASO? Czy kiedy przyjde do nich ze sterownikiem kupionym z allegro, powiedza mi kod?

2 pytanie: Poszukuje kogos kto zdjal immobiliser w Megane z radiowym sposobem komunikacji i wyjasni mi od A do Z co trzeba zrobic. Kupuje teraz nowy sterownik i potrzebuje zdjac w nim immobiliser. U mnie w miescie fachmana, ktory by to zrobil nie ma - pozostaje wysylka sterownika do innego miasta, ewentualnie moge pojechac pociagiem do Warszawy i gdzies to zostawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!