Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

od początku

Wybacz ale tyle czasu nie mam, proponuje by ktoś spisał wszystko w pierwszym poście, bo przebić się przez 80% OT to masakra.

 

Pozwolę sam sobie odpowiedzieć: przeczyść kluczyk, przejedź go jak i odbiornik lutownicą by pozbyć się ewentualnych 'zimnych lutów' a wszystko zadziała ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki problem, że kluczyk padł, wymieniłem baterie, ale w momencie jak na niego naciskam to czerwona dioda w kluczyku świeci się przez jakieś 2 sek. i nie wysyła światła podczerwieni. Przypuszczam, że w samym kluczyku coś się zepsuło??? I czy jest to do naprawy przez elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . mam problem z kluczykiem nie moglem otworzyc drzwi i odpalic mojego autka

teraz mam kod który zdobyłem w serwisie reno ale samochodzik pali a nadal drzwi nie moge odtworzyc . jak mam to zrobic ze po wprowadzeniu kodu z serwisu zebym nie musiał go za kazdym razem wprowadzac tylko zeby z kluczyka tak jak kiedys goliło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedź go jak i odbiornik lutownicą by pozbyć się ewentualnych 'zimnych lutów'

A potem go wywal. To są układy smd i lutownica do nich kosztuje najpewniej tyle co nowy klucz w serwisie.

I czy jest to do naprawy przez elektronika.

z całą pewnością tak . sprawdż czy nie oderwał Ci się sam promiennik podczerwieni, to nie najczęstsza usterka ale tania i prosta do usunięcia.

jak mam to zrobic

Zwrócić się do dobrego elktromechanika. To nie jest złośliwość, to rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy. Mam problem z kluczykiem. Zmieniałem baterie w kluczyku i niestety przestał działać. Na szczęście mam drugi ale też bateria ledwo zipie. Wie ktoś może jak przyuczyć niedziałający kluczyk?? Na forum nie mogę znaleźć tego tematu są tu tylko kluczyki na podczerwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z instrukcji:siedząc w samochodzie nacisnąć przycisk w kluczyku trzymać aż zgaśnie dioda(kluczyk)ok.10 sekund,puścić przycisk i nacisnąć 2 razy. ;-)

 

[ Dodano: 2009-02-13, 22:40 ]

napisz czy pomogło bo metode znam tylko z instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W temacie jest także link do programu, który wygeneruje kod do immo. Działanie jest potwierdzone w kilku przypadkach. (sam tez to potwierdzam- wygenerowany kod działa) - gojgien

 

W jakim miejscu jest ten program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vargas, gdzieś jest w tych postach podany, nie chce mi się ich przekopywać, nie mam takiej potrzeby, mam za to ten programik link do stronki po angielsku z opisem i 2 TXT. Całość spakowana Rarem i jest w załączniku. Działa w M I, Scenic I (sprawdzone)

Jeszcze raz link do posta z programem i dokładnym sposobem postępowania: http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=77186...ighlight=#77186

Renault_Immo_Test_Kit.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z centralnym zamkiem. A więc tak dziś rano odstawiłem auto do mechanika na wymianę tylnych amorów i wszystko działało w pilocie a po odebraniu auta od mechanika już nie mogę ani zamknąć ani otworzyć auta pilotem:/ mój kluczyk tak wygląda (bateria nowa wszystko w porządku, jak naciskam guziki miga dioda w pilocie) i auto pali bez problemu.

kluczyktj9.th.gif

Co się stało, że auto nie reaguje na pilota :cry: czy coś mechanik [cenzura] (chyba ładniej - uszkodził) :oops:

 

sorki ale się trochę zburzyłem tą sytuacją idę właśnie posprawdzać ten odbiornik:/

 

Na forum wysławiamy się cenzuralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udało opanować immo wraz z kluczykami.Jak pisałem wcześniej po odłączeniu akumulatora przestał działać jeden kluczyk.

Ja skorzystałem z programu który jest podany na stronie 8.

Uruchomiłem go podałem odpowiednie liczby i do autka.

Wlazlem do samochodu zamknąłem drzwi dobrym kluczykiem żeby dioda z immo zaczęła mrugac.

Przekrąciłem kluczyk w stacyjce i przy pomocy wewnętrznego przycisku zamykania drzwi zabrałem się za wprowadzanie wcześniej wygenerowanego 4 cyfrowego kodu.Po poprawnym wprowadzeniu kodu dioda zaświeci sie na chwilkę. Wyciagamy kluczyk ze stacyjki.Nastepnie używajac wew. przycisku centralnego zamka (w pozycji na zakmnij) trzymamy wciśnięte , aż drzwi otworzą sie i zamkną , po czym dość szybko bierzemy za kluczyk , trzymając przy tym caly czas wew. otwieranie/zamykanie drzwi i naciskamy na kluczyk , aż drzwi otworzą sie i zamkną dwa razy , po czym szybko sięgamy po drugi kluczyk i robimy to samo trzymajac wew. przycisk drzwi.Mi ta operacja pomogla i teraz działają mi obydwa kluczyki.

Dzieki wszystkim i temu wspaniałemu forum bo udalo sie zaoszczedzic troszke grosza :oops:

 

Proszę przeczytać to coś tu zamieścił i poprawić tak aby dało się cokolwiek zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!