Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

drgające soczewki w ksenonie?


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy takie zjawisko powinno wystąpić. jak jadę w nocy i czasami jakaś nierówność się trafi widzę jak wiązka światła drga.

 

 

drugie pytanko, czy przyciski do tempomatu w kierownicy powinny być podświetlone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami jakaś nierówność się trafi widzę jak wiązka światła drga.

 

Po to xeony mają układ samopoziomowania aby zawsze były ustawione w taki sposób aby nie oślepiać innych użytkowników jadących z przeciwka i kierowca miał zawsze odpowiednią odległość przed autem oświetlona. Auto wpada w dziurę to układ odczytuje to jako zmianę i podnosi światłą a jak się wyjedzie z dziury to obniża strumień światła tak w skrócie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgać nie powinny, bo układ powinien działać z pewnym opóźnieniem.

W Megane III przy takich objawach wymieniają światła na nowe.

Warto by było porównać z innym modelem, czy są takie same objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to xeony mają układ samopoziomowania aby zawsze były ustawione w taki sposób aby nie oślepiać innych użytkowników jadących z przeciwka i kierowca miał zawsze odpowiednią odległość przed autem oświetlona. Auto wpada w dziurę to układ odczytuje to jako zmianę i podnosi światłą a jak się wyjedzie z dziury to obniża strumień światła tak w skrócie.

no kolego masz racje z poziomowaniem ale to nie to, jak napisałem snop światła drga a na znakach wygląda to jak by stroboskop mrugał mi gdzieś z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy żarówka jest poprawnie zamocowana,upewnij sie czy sama soczewka siedzi sztywno w reflektorze.Miałem kiedyś podobny problem w innym aucie.Mocowanie soczewki było poluzowane,odkręciły się same z siebie wkręty mocujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Paweł trzeba by podjechać do ASO i zgłosić ten problem. Podejrzewam że masz jeszcze auto na gwarancji więc nic nie tracisz.

no 2 tygodnie temu odebrane wiec na gwarancji, mam nadzieje ze nie będzie tekstu typu "bo tak ma być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no obawy potwierdzone przez ASO, prawdopodobnie lampy do wymiany na gwarancji

 

Dodano: 14 paź 2011 - 20:10

no obawy potwierdzone przez ASO, prawdopodobnie lampy do wymiany na gwarancji

 

 

 

prośba do tych co mają grand scenica na ksenonach: popatrzcie u siebie czy też drgają soczewki, jak macie gdzie wjedźcie na te szarpaki co sprawdzają amorki na stacji diagnostycznej to wtedy dobrze widać.

ja muszę w poniedziałek postawić auto na cały dzień do ASO żeby dokumentacje zrobili do mojego przypadku. im więcej osób zgłosi taki problem szybciej się wezmą do roboty. pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Dziś jadę moim grandem na ekspertyzę co się popsuło bo niby do gwarancji musza mieć pewność i opisać usterkę dokładnie.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

wymieniają calość czy tylko bebechy po drugie czy jest zauważalna różnica pomiędzy wymienionym a nie po 15 miesiącach użytkowania.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

PO "ekspertyzie" poszło pismo do renault polska o zgodę na wymianę całej lampy. Do dwóch tygodni ma być odpowiedź

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi do tej pory lampy wymieniali 3 razy, co wymiana to jest inaczej ale niestety nie idealnie. najbardziej wkurza to ze trzeba pol przodu rozebrac zeby taka lampe wyjac ehhh

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!