Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozkodowane radio


nero84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,wczoraj pisałem pierwszego posta o brzęczeniu w silniku a dzisiaj musze napisac kolejnego :/ Po nocy jak kazdego ranka wyszedłem odpalić auto i jak sie zdziwiłem ze radio nie działa, pojawia sie CODE 0000 - o tym jak to rozwiązać już czytam ale niech mi ktoś poradzi co mogło być tego przyczyną? fakt ze dzisiaj bylo zimno ale bez jaj żeby po nocy postoju radio nie działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku pali sie na zielono

Jakieś dziwne masz to aku, skoro pali Ci na zielono :)

To zielone oczko na akumulatorze to chwyt marketingowy. Bardzo szybko przestaje działać.

Wyczyść klemy i sprawdź akumulator odpowiednim miernikiem. Przy okazji sprawdziłbym jeszcze napięcie ładowania.

Takich tematów jak Twój jest trochę na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczko na aku, to raczej gadżet. By sprawdzić jego stan, należy zmierzyć wydatek prądu przy rozruchu.

To że odpala za pierwszym razem nie oznacza, że nie wysysa rozrusznik całego prądu jaki jest w aku. i dla tego pozostałe zabawki tracą pamięć, gdyż w tym czasie brakuje prądu do jej podtrzymania.

Często właśnie pierwszymi objawami słabego lub padającego akumulatora jest rozkodowanie radia w czasie zimnego rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)^ Na to nie ma reguły, jak akumulator słaby to może różnie reagować. Czasem ma problem z rozruchem po krótkim postoju, a po całonocnym staniu pali na dotyk. Czasem po dłuższej jeździe nic nie będzie się działo przez kilka dni, aby w najmniej oczekiwanym momencie kaprysić.

Tak jak pisałem wcześniej, sprawdź miernikiem stan akumulatora, podładuj i wyczyść klemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku sprawdzone miernikiem wszystko ok. po wpisaniu kodu radyjko wróciło. swoją drogą wszystkie stacje pozostały zapamiętane więc dziwne to przecież jak by znikło nawet napięcie na chwilę to ustawienia stacji by szlag trafił czyż nie? dziwne to wszystko, no nic przede mną kolejna zimna noc i ciekawe jak bedzie jutro i w kolejnych dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie muszą zniknąć stacje. Ja odłączam akumulator do ładownia czy różnych prac przy elektryce auta to jeszcze mi się nie zdarzyło abym musiał od nowa kodować stacje radiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!