Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Porada Renault Megane?


emwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad kupnem Renault Megane II CC albo Hatchback powiem szczerze ze z wygladu jestem zakochany w tym autku jest sliczne i jak na to co soba prezentuje naprawde tanie, lecz mialem juz Renault Laguna z 2002 i niestety mialem z nia straszne problemy ciagle cos sie sypalo czesci drogie i w ogole nie wspominam tego dobrze. Jestem troche uprzedzony do Renault. Obecnie posiadam focusa 1.4 75 koni mialem maly problem finansowy samochod na pol roku byl potrzebny wiec wiem jedno chce wiecej mocy :) Planuje napewno benzyne bo robie za krotkie trasy ;) myslalem o 1.6. Chcial bym was prosic o opinie jak samochod sie trzyma po dobrym sprawdzeniu i w ogole; ) jednak to francuz;p Warto? a jak warto to jaki silnik najlepiej ( benzynowy ) z Góry dziekuje i pozdrawiam !

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7 - proszę poprawić.

 

0cool

Edytowane przez 0cool
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) fajnie by bylo jak by ktos sie jeszcze wypowiedzial z tym 2.0: ) bo mysle ze to dobry pomysl jak spalanie i w ogole; ) ale dzieki wielkie za nakierowanie: )

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 bena na krótkie dystanse ? Przecież ten silnik katalogowo bierze 10.9 litra w mieście, to powiedz mi ile to spali na odcinkach które chcesz pokonywać ? Co będzie w zimę to nawet nie pytam.

 

Na krótkie odcinki z benzynowych to max 1.0 - 1.2 pojemność, wszystko powyżej będzie palić benzyne jak smok. Ja bym brał diesla, 1.5dci dla jak najniższych kosztów, albo 1.9 dci dla większe mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2.0 benzynowego to posiadam taki i jestem z niego zadowolony ;] autko ma naprawde niezłe osiągi lecz nie jest to jakaś "wyścigówka" średnie spalanie w mieście wg komputera od 9,8-10,1. duża pojemność wiec nie ma co się spodziewać małego spalania. W trasie da się zejść poniżej 8 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał o mocy, a nie spalaniu. Nie dla wszystkich spalanie ma priorytet :) Od siebie dodam jeszcze, żebyś przejechał się 1.4 i sprawdził jak wrażenia, może akurat te 98KM wystarczy do tych krótkich odcinków.

 

PS.

Pawel mój diesel codziennie robi krótkie odcinki do pracy, sprawdza się idealnie już od kilku lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 20:28

Aha :) fajnie by bylo jak by ktos sie jeszcze wypowiedzial z tym 2.0: ) bo mysle ze to dobry pomysl jak spalanie i w ogole; ) ale dzieki wielkie za nakierowanie: )

 

myślę że jest tutaj lekkie nakierowanie na spalanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

My kupiliśmy właśnie 1.4 98km 5d hb. Wydaje mi się ze na krótkie trasy auto jest zupełnie wystarczające. Mam porównanie do megi 1 1.4 75km to jest spora różnica dynamiki na korzyść megi2. Do 3 tys samochód troszkę ospały ale powyżej zaczyna to w miarę fajnie jechać. Myśle ze warto chociaż się przejechać bo ja powiem ze się dość milo rozczarowałem tym silnikiem. Do miasta naprawde wystarczy a i w trasie tez mozna tym spokojnie wyprzedzac. Ale jak wiadomo to tylko 98KM i wyścigówka to to nie będzie. Sprawnym przemieszczaczem już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!