Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w Privilege mam jeszcze taką "wajchę" do regulacji lędźwiowej(nie wiem czy jest ona w innych wersjach). Fajna sprawa poprawiająca komfort. Nie mam powodów do narzekań na wymiary siedziska. Jest takie jak powinno być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie samo wrażenie ale się już przyzwycziłem do tego - wymienialem juz nawet pokrycie siedziska kierowcy bo popękała po bokach "skóra"

Widzę, że Renault powiela wiele niedociągnięć z poprzednich modeli zamiast je poprawiać. Ta niby skóra jest kolejnym tego przykładem. Mi w mojej poprzedniej megane II też popękała ta "skóra" na siedzisku po lewej stronie - pewnie dlatego, że tam jest największy nacisk przy wsiadaniu i wysiadaniu. Teraz też się skusiłem na megane III z wersją z beżową "skórą". Mając wcześniejsze doświadczenia sprawdzałem ją przed zakupem i wydawało mi się, że materiał jest trochę lepszy niż w poprzedniej wersji. Ale teraz słyszę, że znowu może popękać. A czy wymieniałeś to obicie na gwarancji?

Jeżeli chodzi o siedzisko w megane III to ja też mam wrażanie, że w lewą nogę mnie uwiera. Poza tym jak "macam" oparcie fotela kierowcy to wyczuwam jakieś jakby linki gumowe czy też druty albo sprężyny. Może to jest wynikiem tego, że jest w nim regulcja podparcia lędźwiowego, bo w fotelu pasażera nie wyczywam tych drutów. Sprawdźcie jak jest u was i dajcie tu znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze śladami od wsiadania po lewej stronie siedziska kierowcy zacząłem się już borykać jak samochód miał kilka tyś. przebiegu :) muszę tu powiedzieć, że mam normalną materiałową tapicerkę wersja expression, mianowicie przy wsiadaniu siada się na boczną lewa poduszkę siedziska, która dotyka do bocznego plastykowego boczka siedzenia (ta część gdzie jest rączka od regulacji góra/dół i pokrętło od ogrzewania fotela)niestety ma ona ostrą krawędź, która zostawia ślady na boczku siedziska (obtarcia tapicerki)ciekawe czy ktoś z forumowiczów też ma takie obserwacje??? muszę tu zaznaczyć, że jestem osoba szczupłą i podejrzewam, że u osób z większą ilością ciałka sytuacja ta powinna być bardziej widoczna (czyt. większe obtarcia na lewym boczku siedziska) Ps. poradziłem sobie w ten sposób, że założyłem na fotele pokrowce koszulki co rozwiązało problem, a może go zatuszowało mianowicie otarcia się nie pojawiają na materiale koszulki i nie powiększają na materiale boczka siedziska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wymieniałeś to obicie na gwarancji?

tak na gwarancji = a dokładniej juz w pierwszym jej roku :)

niestety ma ona ostrą krawędź, która zostawia ślady na boczku siedziska (obtarcia tapicerki)ciekawe czy ktoś z forumowiczów też ma takie obserwacje???

tak - dlatego nowa wersja skórzanego siedziska ma juz z boku... materiał :-(

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - dlatego nowa wersja skórzanego siedziska ma juz z boku... materiał :-(

Czy to oznacza, że te boczne poduszki siedziska nie są już pokrytą tą niby skórą tylko materiałem? Jak jest w wersji z tapicerką łączoną - materiał + skóra.

A czy ktoś sprawdzał, czy wyczuwa w oparciu fotela kierowcy te "linki", a których pisałem wcześniej? Zwłaszcza w jednym miejscu jak się mocniej naciśnie to wyraźnie u mnie jest wyczuwalne coś w rodzaju elastycznego zgrubienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Privilege i tapicerke standardową czyli skóra + materiał - wymieniałem ja ponieważ popękała skóra na lewej skorzanej bocznej części siedziska, a w nowej wersji jest materiał zamiast skóry na bocznej powierzchni fotela czylu tam gdzie jest uchwyt od mechanizmu jego podnoszenia - podobno bardzo często pękała tam ze względu na znajdującą się tam ostrą krawędż o której wspominał Barnaba27

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo wygodne fotele, ze skórą nic sie nie dzieje. Wyprofilowanie boczne rewelacyjne.

Są to w/g mnie jedne z najwygodniejszych foteli

 

Niestety nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem.

Fotele mają zdecydowanie za krótkie podparcie łud. Siedzisko jest bardzo krótkie. Dodatkowo warto zwrócić na bardzo wysoką pozycję fotela pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygody foteli to nie da się wg. mnie generalizować. Także jestem zdania że są to bardzo wygodne fotele. Mam też doświadczenia z Octavią chyba Ambiente, i tam dopiero trzymają na boki. W MIII są przynajmniej jak dla mnie akurat.

Każdy ma inne wymiary, więc innej długości siedziska także potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o trwałości tapicerki na razie nie mogę się wypowiadać (tkanina), póki co robi dobre wrażenie. Jeżeli chodzi o wygodę samych foteli to zauważyłem, że zdarza mi się (na szczęście rzadko) po dłuższej jeździe wysiąść z niewielkim bólem pleców. Ustawienie zagłówka bdb. według mnie nawet lepsze niż np. w służbowej Octavii II FL, gdzie z kolei fotel oceniam wyżej od tego w Reni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!