Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Telepie się silnik


maryann

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym robiłem turbinę i uszczelkę pod głowicą- do razu wracając od majstra zauważyłem, że po przejechaniu paru kilometrów silnik wprowadza w drgania karoserię. Ale przyszło ciepło, lato- jakoś nie zauważałem. A tu temperatury zeszły do ok zera i znowu. Zapalam rano- OK. Przyjadę 6km, a gdy zatrzymam się to wyraźnie czuję jak silnik się trzesie. Po dłuższej trasie też nie czuć, w ogóle to nie zawsze; ale tak jak pisałem- rano to reguła. Wiem, że jak odstawię do serwisu, to będzie ich zmartwienie- ale czego sie spodziewać? Może samemu coś zrobić, nie wiem, np. dolać czyścik do paliwa?

Dodam, że innych problemów żadnych nie robi, może poza delikatnym rezonansie przy ok 2200 obr.(100/h na V), ale to zawsze. Ostatnio na mrozie mam wrażenie, że cały czas wszystko drży.

Edytowane przez maryann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być problem z wtryskiem, kołem dwumasowym lub poduszką silnika. Ja osobiście zacząłbym od wymiany poduszki silnika tej przy rozrządzie ( górna ). Tylko nie radzę wymieniać na jakieś tanie zamienniki, w grę wchodzi tylko Hutchinson lub Sasic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe się odzywa lub masz poduchy do wymiany. Po takim przebiegu to już nie dziwota.

Też mam to samo z tym, że ja już wymieniłem wszystkie poduszki, tak więc u mnie została tylko i aż do wymiany "dwumasa".

Cóż trzeba zbierać kaskę, oj będzie bolało...

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wtryskiem raczej nie, bo tak samo pojazd zachowuje się podczas hamowania silnikiem.

Wczoraj pojeździłem troche więcej niż codzień(kilkadziesiąt kilometrów) i kiedy wszystko było rozruszane, "zagrzane" to objawów było zdecydowanie mniej. Najgorzej jest po niepełnym nagrzaniu i niezależne, czy to bieg jałowy, czy jest "połączony z kołami". A górna poduszka jest kiepska(dolna była wymieniona), ale skąd wrażliwość na zagrzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A górna poduszka jest kiepska(dolna była wymieniona), ale skąd wrażliwość na zagrzanie?

Tu najprawdopodobniej leży problem. Ta poduszka przy rozrządzie jest olejowa, jak jest zimna to jest sztywna, jednak jak silnik się nagrzeje to i poduszka się nagrzewa od rozgrzanej łapy silnika. Odżałuj na poduszkę Hutchinsona, bo tani zamiennik może być gorszy niż to co masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie w związku z aktualnym problemem, ale za podpowiedzią jednego doświadczonego samochodziarza dziś dolałem do baku ok 1/4 ON BIO. Ponoć bardziej 'tłusty'. I co czuję?- silnik chodzi miekko, "mrówki" sobie poszły, wszystko jakby ciszej, gładko i po maśle. Ale jak się zatrzymam na luzie, to telepie się podbnie.

Edytowane przez maryann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolałem do baku ok 1/4 ON BIO

to jest maskowanie problemu, a nie jego rozwiązanie.

 

Lepszy od BIO byłby mixol. 200ml na pełny bak paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem nowej poduszki Hutchinsona- za jedyne 320(z wymianą). Na telepanie, ktore mnie niepokoiło najbardziej- pomogło(wybaczam tym, co mnie dwumasą straszyli- majster prawie ich nie wymienia, można zapomnieć).

Natomiast pozostaje pewne drżenie, wymienione też wyżej, przy obr. ok.2200, na każdym biegu, szególnie wyczuwalne na IV- VI(przy prędkościach odpowiednio 60, 100, 120/h); niedokuczliwe przy hamowaniu silnikiem- jedynie na przyspieszaniu. Ponoć któryś wtrysk. Co wchodzi w grę, oprócz wymiany sztuka po sztuce za 8 stówek każdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wracam do tematu; dużo się wydarzyło od ostatniej tu wizyty: zmieniłem silnik na 130KM, dwumasę ze sprzęgłem i jakimś siłownikiem....

Zawsze ten silnik (od półtora roku) miał taki rezonans na ok2200 obr. ale do przyzwyczajenia i troszkę się trząsł. Najgorzej w zimie. Po ostatniej wymianie dwumasy (sprzęgło było wcześniej- razem z silnikiem) jednostka się telepie- na każdych obrotach drży- na jałowym, podczas przyspieszania, hamując silnikiem z górki, na każdym biegu. Najmniej wyczuwalne to jest przy ok. 1800obr(70-80km/h na V).

Wyraźnie powstało po poskładaniu wszystkiego po ostatnim remoncie. Majster podejrzewa wtryski, ale z górki nie pracują przecież...

Poduszkę naciągnęli? Niewyważona dwumasa (używka w dobrym stanie)? Krzywo przykręcona? Coś w zawieszeniu? Miał kto takie coś?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o poduszce miałem na myśli jej nienaturalne obciążenie, kiedy silnik podparty koziołkiem wisiał w samochodzie bez skrzyni. Mogło ją to zepsuć? Hutchinson, ma jakieś 50kkm.

 

No ale co z tą dwumasą- może być niewyważona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u doświadczonego majstra; no z tym kołem mogło mu nie wyjść, tym bardziej że używane załatwił. Poduszki dolne były podstawiane; górną oglądali nie raz i nie ma symptomów zużycia; w/g mnie też. Czy mimo to może być zużyta? Tylko podmiana potwierdzi?

Ktoś miał przypadek z niewyważoną dwumasą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!