Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam niedawno kupilem renie i czeka mnie wymiana oleju,przeczytalem caly temat i dalej nie wiem jaki olej mam wlac,nie chodzi o nazwe tylko czy mineralny czy pól syntetyk. Auto jest z 96r przebieg 115k km nie wiem czy prawdziwy benzyna 1,4 nie wiem jaki jest wlany teraz olej.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez adam37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ja kupiłem swoją megane to na kartce na silniku miałem 5w40 czyli syntetyk.

Nie miałem jednak do końca pewności więc wlałem półsyntetyk i żałuję bo żadnych wycieków nie miałem wcześniej.

Mogłem śmiało lać syntetyk mimo 180.000km. W zimę jest znaczna różnica przy odpalaniu, dużo lżej kręci na syntetyku.

Potem wlałem Motula 10w40, to na nim ciężko kręcił. Potem Elf 10w40 to już lżej kręci ale nie tak jak na syntetyku.

Ale bezpiecznie jest lać półsyntetyk, tak też zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz wycieków, to czemu nie wrócisz do syntetycznego? Co to znaczy, że jest bezpiecznej? - Dla silnika na pewno lepiej i bezpieczniej jest pracować na syntetyku. U mnie jest prawie 250 tys. przebiegu i jeżdżę na 5W40.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% 5W40 i 5W30 są półsyntetyczne. 70% 0W40, 0W30 są tez półsyntetyczne.

 

Olej do Toyoty ,,Toyota 0W20,, (dostarcza Mobil dla Toyoty) Jakim jest olejem? Syntetycznym? Nie! Jest mineralnym-mniej niż półsyntetyczne. Mobil od kilku lat już nie prawdziwych syntetyków w każdym oleju. Jak pisze full syntetyk to chwyt marketingu.

 

0W30 Elf ma zawartość prawdziwego składniku syntetyku tak samo jak 0W40 elf. A 5W40 elf już nie ma prawdziwego, tylko sztuczne zrobione chemiczne minerał jako półsyntetyk.

 

0W nadaje w trudnych warunkach np. miasto w New York, czy w Krakowie, czy w krajach skandynawskich.

 

Zastanawiałem czy założyć forum o olejach silnikowych, skrzyń biegów itd. tylko nie ma darmowych forum:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbites już kolejny raz wprowadzasz ludzi w błąd na tym forum. Najpierw poczytaj o olejach np tutaj a potem się wypowiadaj.

 

0W nadaje w trudnych warunkach np. miasto w New York, czy w Krakowie, czy w krajach skandynawskich.

Olej którego podałeś za przykład, że nadaje się do trudnych warunków miejskich, jest olejem typowo zimowym i raczej w mieście się nie sprawdzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj częściowo źle napisałem. W50 czy W60 nadaje na trudne warunki w mieście i na upały. OW w mieście nie sprawdzi, ale szybciej nasmaruje silnik po zimnym uruchomieniu silnika, najlepszy olej byłby to na zimowe temperatury to 0W20 ale syntetyczny(nie toyoty) tak od listopada do marca końca i potem 0W30 czy 0W40 wymienić. Tylko trochę kosztuje jak na nasze zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was zalewa silnik 1.6 16V K4M olejem LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40 liqui moly ?? Jak patrzałem to ten olej nie ma aprobaty RN0710, ma natomiast takową olej LEICHTLAUF HIGH TECH 5W-40 LEICHTLAUF, z tym że ten drugi nie jest w pełni syntetycznym tylko jest wykonany w technologii HC.

Czy uważacie, że mogę bezpiecznie zalać silnik tym pierwszym Synthoil?

Obecnie jest zalany jakimś Totalem 5W40 ( poprzednia właścicielka w serwisie takim zalewała w Niemczech ) a ja chcę Liqui Moly bo to dla mnie najlepszy olej ( używałem go w innych autach + auta moich znajomych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Za miesiąc będę wymieniał olej, słyszałem aby wlać tylko i wyłącznie olej "LIQUI MOLY" TOP TEC 4100 5W-40

Co Wy sądzicie o tym oleju ???

Dotychczas wlewałem olej Mobile Super 3000 X1 5W-40.

Niby po zalaniu oleju "LIQUI MOLY" TOP TEC 4100 5W-40, KZFR powinno się uspokoić.

Jakie jest Wasze zdanie, ktoś jeżdżi na takim oleju....?!?!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zimnica4666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jesienią zakupiłem Meganke I FL 1.6 16v z 1999r. obecnie silnik zalany jest olejem MOBIL 10W40 Semi-Synthetic. pierwszą myślą było ponowne zalanie tym olejem ponieważ zbliża mi się wymiana. jednak słyszałem ze moją meganke lepiej zalać jest olejem ELF. Jeśli tak to jakim teraz miałbym zalać mój samochód?

 

Proszę o odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!