Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisales jaki styl jezdzisz i czy miasto i czy duzo jezdzisz zimą itd. I no czy cena ma rolę?

 

P.S Brak polskich znaków bo uzywam angielska wersje tableta, ale pozniej poprawie w sobote.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styl normalny:) przeważnie używam auta raz do dwóch razy na tydzień z czego są to trasy koło 200-500km zależy gdzie mam jechać. nie szaleję zbytnio ale czasami lubię mocniej wcisnąć gaz. myślałem nad przejściem na dedykowany olej ELF ale nie wiem jaki wybrać. Cena nie może być też za wysoka bo jestem uczniem także nie mam ogromnych dochodów miesięcznych. poza tym zbliża mi się również wymiana rozrządu na którą będzie trzeba przeznaczyć znaczną kwotę pieniędzy :/

 

macie jakieś propozycje? zostać przy mobilu czy inwestować w inny. Mówili mi abym zalał go Castrolem ale nie chce tego oleju bo za nim nie przepadam. Leje go do Golfa i starczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Pisałem wcześniej o moich zamiarach wymiany oleju dla mnie na coś nowego czyli na firmę "LIQUI MOLY"

Czy ktoś z Was jeźdżi na tym oleju, a jeśli tak to na jakim dokładnie ??? Co sądzicie o tym oleju, czy może wymienić na coś innego ???

Dodam że teraz mam zalany Mobil 3000 X1 5W-40.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co kolego dzisiaj w warsztacie zalewałem meganke znajomego tym właśnie mobilem który masz obecnie. Auto jest w dieslu wersja 1.9 dCi 120 KM ma przejechane 320 tys km i nie widać śladów jakiegokolwiek zużycia silnika. nie bierze ani grama oleju. to nie wiem czy jest sens przechodzić na inny olej. ja też nadal nie wiem czy mam przejść na ELFa bo nikt nie chce mi podpowiedzieć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Posiadam Megankę I Ph I K7M 1.6e 90 KM

Autko do tej pory jeździło na ELF COMPETITION STI 10W40.

Od poprzedniej wymiany zrobiłem już 13 kkm.

Na liczniku w tej chwili 205 kkm.

Silnik oleju nie bierze, ale już trochę głośnawy jest.

Zaworki regulowane niedawno, co 20 kkm dla pewności sprawdzam.

 

Zastanawiam się czy nie zmienić oleju na jakiś inny, tylko, że nie wiem na jaki ? Gęstszy, mineralny, co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie zmienić oleju na jakiś inny, tylko, że nie wiem na jaki ? Gęstszy, mineralny, co o tym sądzicie ?

Na pewno nie mineralny, ale np na 10W50 możesz sobie zmienić, teoretycznie powinien wyciszyć silnik i zmniejszyć ewentualne zużycie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich...

 

Jakiś czas temu pisałem o tym jaki olej zalać ponieważ 15 tyś km już niebawem, chciałem się dowiedzieć czy ktoś w swojej Megane zalewał silnik olejem LIQUI MOLY. Mało kto chyba zalewa tym olejem, nie jest tani to fakt, ale poczytałem o nim sporo, popytałem mechaników, którzy wlewają w warsztatach ten olej i jak silnik i części wyglądają po zalewaniu tym olejem itp. itd....

każdy użytkownik Megan wie co to jest terkotanie KZFR na zimnym silniku przy rannym uruchamianiu, słyszałem że ten olej może to poprawić, jak będzie to sam będę wiedział przy rannym uruchamianiu !?!?

Podjąłem decyzję iż zainwestuję i zaleje tym razem LIQUI MOLY 5W40 TOP TEC 4100

http://liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&category_id=22

 

Jak Wy wymieniacie olej w swoich Megane, tradycyjne zlewanie oleju poprzez korek spustowy czy ktoś wymienia olej w warsztatach poprzez odsysanie ???

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zimnica4666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olass_K - nie musisz zmieniać oleju. Półsyntetyk - to nazwa marketingowa. W praktyce to często 90-95% mieneralny z domieszką trochę syntetyka. Właściwości taki olejów to właściwości mineralnych - nie porównywalne z syntetycznymi olejami. Ponieważ nie ma nawet ogólnych norm co może być nazwane, a co nie: syntetykiem - tymbardziej tzw. półsyntetykiem - to przyznaj: chętniej kupisz "Semi-Sintetic" niż "Mineral"? He? Marketingowcy górą... jak zawsze.

Pomijam parametry danych olejów - odnoszę sie tylko do mareketingowej nazwy Semisintetic i podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przeczytałem wszystko i nadal nie wiem jaki wybrać. Mam zalany teraz 10w40 nie znanej marki, wymienię raczej na 5w40, ale nie ukrywam że trochę się obawiam.

I waham się miedzy elf slx 5w30 a np Motul 8100 X-Cess 5W40 <_<

Edytowane przez d3bian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!