Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, szukałem i nie znalazłem...

 

Dziś wyczaiłem, że mam zjedzone tylne opony od zewnątrz, do mniej więcej 1/4 szerokości. Lewa jest do znacznika, prawa deko nad, czyli zżera nierówno, tam gdzie nie zjechane mają jakieś 4-5 mm wysokości. Nie mam pojęcia od kiedy to się dzieje... Na pewno w tym sezonie letnim. Szykować się na wymianę belki? Jakieś inne pomysły? Nie kojarzę, żebym wjechał w jakąś dziurę. Samochód ma nalatane 118kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz opony? Mi zjadało Pirelli P6 po zewnętrznej stronie na tylnej osi, ale nie tak bardzo, jak piszesz. W tym roku założyłem BF Goodrich i zużywają się równomiernie, tzn prawie wcale, bo to tył. Znajomy oponiarz mówił, że miał już takie przypadki z Pirelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie masz opony? Mi zjadało Pirelli P6 po zewnętrznej stronie na tylnej osi, ale nie tak bardzo, jak piszesz.

 

Normalnie jakbyś widział mój samochód ;-) Z tego co pobieżnie poczytałem to ten problem pojawia się przy tym modelu w różnych markach i modelach. Może coś jest na rzeczy. Tak czy owak w poniedziałek podjadę do mechaniora, żeby obadał geometrię. Najwyżej przyśpieszę zakup letnich opon o jeden sezon.

 

Dodano: 30 paź 2011 - 17:45

Byłem w tygodniu na stacji diagnostycznej i... szok!

Samochód po przejściach, jak kobieta. Nagle, "nie, nie, wszystko w porządku, źle odczytałem!" :) Parametry książkowe, stan zawieszenia z tyłu dobry.

Potwierdzili, że słyszeli o przypadkach podobnych do mojego, kazali zakładać zimówki i na wszelki słuczaj obserwować ;-)

3 listopada zakładam zimowe lacze i... będę obserwował.

 

Dodano: 03 lis 2011 - 22:13

Tak wyglądają laczki z tyłu. Ten jest z lewej strony. Prawy deko lepszy.

post-4856-0-12459100-1320354764_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam słabej jakości gumy. Ja osobiście mam letnie fuldy założone i nic takiego się nie dzieje z nimi a już przejechały około 20tyś km. A podejrzewałem, że tylnie mogą się szybciej ścierać niż przednie przez fabryczne ustawienie kół w megankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Ja również zauważyłem nierównomierne zużycie opony, tylko prawy tył.Bardziej zdziera z zewnątrz.Tak samo jak na zdjęciu od kolegi MiszaElk. Mam megane 2 grandtour. Opony to :Fulda Carat Progresso.Na zimówkach nic niezauważyłem niepokojącego . I zastanawiam się co może być przyczyną.Stawiam że opona ma jakąś wadę.Dodam,że koła co roku zamieniam miejscami:przód -tył. Lewe na prawe niezmieniam,bo to są opony kierunkowe.

Pozdrawiam. Bolek G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!