Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w klapie bagażnika M3 GT


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem niepokojące zjawisko , a mianowicie po pobycie w myjni,czy po deszczu w klapie bagażnika zbiera się woda, która wylewa się po bokach klapy bagażnika podczas jej podnoszenia, trzeba uważać, żeby się nie zalać ta wodą.

Po solidnym deszczu , przy otwieraniu bagażnika, z klapy wylewa się nawet z pół litra wody.

Martwię się, ze będzie to się wiązało wkrótce z korozją, problem chyba podobny jak był w M2 z zbierająca się wodą w drzwiach.

Czy w waszych autach tez występuje ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja zauważyłem to po 1,5 roku używania Megane 3 GT. Wydaje się że woda może nalewać się do środka klapy podczas szybkiego ponoszenia klapy po deszczu. Normalnie nic się nie nalewa jak jest zamknięta. U mnie kapało po uniesieniu do góry na roletę z okolicy łączenia plastików nad szybą ( przy podniesionej klapie z łączenia plastików poniżej szyby. To jest niedopracowane. Myślę że powolne podnoszenie klapy i poczekanie aż obcieknie jest jakąś receptą na tą przypadłość. Jak tak robię nic mi się nie nalewa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie trochę kapie, ale z tym 0,5 l to chyba trochę przesadziłeś :D

W dolnej części klapy sa otwory odpływowe, jak będziesz dbał o ich drożność to powinno być ok - woda będzie mogła swobodnie się wylać jak klapa będzie zamknieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po solidnym deszczu z klapy naprawdę wylewa się masa wody, która gromadzi się w tej dolnej, plastikowej części.

Woda potrafi tam "stać" nawet kilka dni.

Myślę, ze może to być 2* po szklance wody, bo wylewa się zarówno po lewej , jaki i po prawej stronie klapy.

Żeby nie być zalanym trzeba stać na środku, jak się ja otwiera, to jest dobra pułapka na teściową ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam.Miałem wymienianą lampę stop ze względu na jej nieszczelność niecaly rok temu jeszcze na gwaroncji).Teraz znowu zauważyłem ,że zbiera się woda w bagażniku po opadach.Czyżby znowu ta nieszczęsna lampa.Mam pytanie czy żeby to sprawdzić mogę rozebrać tylko tą część plastyku wewnątrz klapy bezpośrednio przy lampie ,czy muszę rozbierać całą tapicerkę klapy.

 

Dodano: 30 lis 2013 - 17:25

Jeszcze jedno pytanie.Jeżeli to będzie ciekło z 3 stopu to czy mogę jakoś uszczelnić tę lampę na wieczność czy trzeba będzie znowu wymienić na nową i modlić się na jak długo.Auto jest po gwarancji.

 

Dodano: 04 gru 2013 - 18:56

Dzwoniłem do ASO gdzie wymienili mi tą lampę pierwszy raz na gwarancji i niestety nic już nie można zrobić w ramach gwarancji bo się skończyła w ramach rękojmi również.Jak się zdecyduję to mogę podjechać i spróbóją uszczelnić.Gość z serwisu dodal,że to jest jakaś makabra z tymi lampami stop i nie ja jeden u nich to zgłaszalem.Prawdopodobnie jest to wina uszczelki tej lampy która szybko się zużywa ze względu na warunki pogodowe(jednym słowem bubel)Dodam ,że ostatnio lampa zaczeła przeciekać po zimie a teraz było tylko trzy dni mrozu poniżej 5 stopni ,potem pierwszy deszcz i powtórka z rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się przyzwyczaić do tego że Renault ma problemy ze szczelnością aut.

W Megane 2 była woda w "kieszeniach" drzwi i korozja podświetlania tablicy rejestracyjnej, a w Megane 3 GT jest woda w 3-cim stopie i zalewanie auta przez nadmuch powietrza na nogi kierowcy i pasażera z przodu.

Ja się już przyzwyczaiłem do tego , Tobie tez radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za pocieszenie.Ale jeszcze sprobuję uszczelnić .Narazie się będę z tym bujał bo i pogoda nie jest najlepsza do tego typu napraw pod chmurką.Jak nie dam samemu rady to skorzystam z pomocy mechanika.Powiedz mi czy udało sie Tobie uporać z tą wodą z tyłu auta i co było przyczyną

 

Dodano: 22 gru 2013 - 14:08

Witam ponownie.Parę dni temu zabrałem się ponownie żeby coś zrobić z wodą wewnątrz drzwi w bagażniku.Zacząłem od najprostrzej czynności.Dociągnąłem klapę bagażnika do uszczelki i zadziałało.Po myjni i po obfitym deszczu jest sucho.Mam nadzieję ,że to była tylko sprawa wyregulowania klapy a nie jak wcześniej podejrzewałem znowu lampe 3 stopu.

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Dnia 22.06.2012 o 12:04, kacper69 napisał:

Ostatnio dobrze popadało.

Auto stało zaparkowane.

Po deszczu tak jak na fotce wygląda przesłonka w bagażniku.

Koszmar.

post-195-0-35823800-1340359455_thumb.jpg

O jak u mnie po wczorajszym deszczu ;-) Mam tak od kliku miesięcy w moim już prawie 8-letnim RM III GT. Nie sądzę, żeby był to problem 3. lampy stop, bo woda jest TYLKO z tej, tzn. lewej strony. Uszczelki są całe, auto nie było w żaden sposób naprawiane (mam je od nowości). Problem stary, ale wciąż aktualny, dlatego odnawiam. Może ktoś z Was skutecznie sobie z nim poradził i przede wszystkim zna faktyczną przyczynę. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!