Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kupno benzyna czy diesel?


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym dowiedzieć który z silników 1.6 16V i 19 120 Km jest mniej awaryjny? I czy ma filtr stałych ten silnik 1.9? I jaki ma trwałość koło zamachowe i sprzęgło? I jaki ma trwałość turbosprężarki w dieslu?

 

Bo chce wiedzieć zanim kupię i wydam więcej kasy na naprawy niż na benzynowym.

 

Rocznie robię min 16 tys. km. raz na 2-3 lata mniej niż 12 tys. km.

 

I w/g katalogu spalanie MEgane Kombi II 8.8/6/5 l. a diesla 7/5.5/4 litra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie benzyna, jeśli chodzi o rachunek ekonomiczny. Chyba, że kochasz charakterystykę diesli (moment obrotowy) tak bardzo, że jesteś skłonny dopłacać do serwisu.

 

Prowadzę sobie statystyki z moją Meganą i średnio miesięczne koszty paliwowe to 51% całości, oprócz tego 17% to serwis i 32% pozostałe (ubezpieczenia, opony, badania techniczne..., przy dłuższej eksploatacji wyjdzie taniej, ale to auto mam rok). Co z tego, że zbijesz koszty paliwowe o paręnaście procent (optymistycznie) jak musisz się martwić o te dwumasy, turbiny, wtryski, a do tego ubezpieczenie droższe (pojemność) i pozostałe koszty eksploatacji też wyższe (choćby droższe hamulce)?

Edytowane przez _Big_Mac_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!