Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaślepka/zatyczka w progu


.Pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dylemat jest następujący. Brakuje w mojej Megi u dołu w progu takiej plastikowej/gumowej zaślepki (długości około 6x2cm), mam ją, ale się nie trzyma i wypada, więc jeździ w schowku. Nie wiem na ile jest ona istotna, ale idzie zima i wydaje mi się, że wlatująca w próg słona woda to nic fajnego. Macie jakieś porady, co z tym zrobić? Czymś przykleić, zatkać, olać?

 

Chodzi o takie coś:

img4407gx.jpg

img4406g.jpg

Edytowane przez .Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden element tej uszczelki, do tego jest jeszcze taka ramka gumowa, którą wkłada się w próg, w tym na zdjęciu się tylko usztywnia.

Ja to specjalnie wywaliłem, bo do progu dostawała się woda i chlupotała, więc to tez nie jest dobre dla blachy.

 

Wodę wylałem, później zaślepiłem otwór, a przez czujnik zamknięcia drzwi wlałem olej. Po jakimś czasie go wylałem, bo znowu dostała się woda i znów chlupało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę wylałem, później zaślepiłem otwór, a przez czujnik zamknięcia drzwi wlałem olej. Po jakimś czasie go wylałem, bo znowu dostała się woda i znów chlupało

A skąd się tam moze dostawać woda i dlaczego tam pozostaje, przeciez są tam kanały spływowe. Mnie ta zaślepka wypadła i zanim się zorientowałem trochę mi błota do progu nawrzucało i wdała się korozja. Wyczyściłem to i teraz mam to zaślepione, ale będę musiał tam zajrzeć, czy faktycznie się tam woda nie zbiera - na razie nic tam nie chlupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, skąd się wzięła tam woda. Tak czy siak, jak nie ma tam zaslepki to wszystko wypływa na bieżąco i nic nie chlupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sceniolu starszym, ubiegłej zimy też to przypadkowo wydłubałem, z przymarzniętym śniegiem w nadkolu.

Zaślepkę taką można zakupić w ASO.

Jeśli dobrze ją na fakturze odszukałem, to jej numer to: 7703074272, a koszt 1,35+ VAT

faktura z dnia 26.01.2011

Obecnie w Sceniolu starszym, po naprawach blacharskich, mam jeszcze plastikowe nadkola tylne założone i ta zaślepka jest niewidoczna, a woda ścieka po plastiku .

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-i-97-03-tylne-nowe-lewe-prawe-i1930459852.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopałem temat i mam pytanko. To co widze to zaślepka z progu. Taka sama jak u mnie. W zeszłym roku moja się zmęczyła i wsadziłem coś innego. Na razie siedzi.

Mam pytanie co do zaślepek spod auta, z okolic tuż pod nogami kierowcy i pasażera z przodu. Są tam po dwie większe z każdej strony plus jedna mniejsza. Może w scenikach i megankach jest podobnie. Wiecie jaki to numer fabryczny? Zauważyłem, że jedna mi wyleciała a na tych co jest nic nie widze. Mogę zaślepić czymś innym, ale może znajdę oryginał. Jak wejde na kanał to ewentualnie pstrykne zdjęcie i będziecie wiedzieli o co mi dokładnie chodzi.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) czy tak trudno przeczytać post powyżej Twojego?

Masz wszystko co potrzebujesz.

Są tam po dwie większe z każdej strony plus jedna mniejsza.

One są identyczne, takie same w Megankach i Scenikach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, nie zrozumieliśmy się. To moja wina bo zapytanie umieściłem w temacie dotyczącym zaślepki progu. Mnie chodzi o zaślepkę pod spodem auta, ale nie z progów. Jak spojrzeć to wypada dokładnie pod nogami pasażera albo kierowcy(zależnie od strony) Jest owalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształtem pasuje do 1 albo 12. Dwójka to raczej odpada.

 

Z lewej strony: zewnętrzna od progu ma około 5 cm średnicy a wewnętrzna 4 cm,

Z prawej strony: zewnętrzna od progu ma około 5 cm średnicy a wewnętrzna właśnie zaginęła.

Wewnętrzna 4 cm ma po środku dziurke, pewnie do odpływu wody. Zewnętrzna 5 cm takiej dziurki nie posiada.

Między 4 cm i 5 cm była jeszcze jakaś duża ale to zaślepiłem we własnym zakresie(dorobiłem kawał aluminiowej blachy, silikon i śrubki).

post-37973-0-34422300-1366565457_thumb.jpg

post-37973-0-68578600-1366565276_thumb.jpg

W kolejności: pierwsze zdjęcie z lewej, drugie z prawej. Nie wiem co było w miejscu dorobionej zaślepki, ale jest solidnie. Czy w środkowej ma być dziurka czy nie? Jak ma być to zrobie. :)

Co macie w miejscu środkowej? Coś większego niż 5 cm? Nie będę zmieniał tego co jest ale pytam z ciekawości.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzięki Przemo. To już coś.

 

Dodano: 02 paź 2013 - 00:24

Odkopie temacik. Zaślepka której poszukiwał Pawel składa się z ramki i gumki uwiecznionej na zdjęciu. Znalazłem na złomie ramkę(moje niestety uległy rozkładowi i został tylko środek). To co znalazłem na złomie pochodzi ze starszej wersji meganki i oryginalnie nie posiada środka czyli tego ze zdjęcia Pawla. Pomyślałem, że wsadze moje środki do nowych ramek. Na to pójdzie troche baranka, pewnie odrobina lakieru.

A skąd się tam moze dostawać woda i dlaczego tam pozostaje, przeciez są tam kanały spływowe.

Właśnie, w którym miejscu są dokładnie owe kanały spływowe? Wiem, ze przez kanał od centrala wszystko leci w dół a co dalej?

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

nr 29 czy to zaślepka na mocowanie amortyzatora, które się łaczy z rozpórką jeśli tak to mógłbym prosić o nr katalogowy oraz czy posiada ktoś takie ?

 

 

znalazłem takie jesli ktoś chce to nr ori to 7700417217 po 104zł w serwisie...

Edytowane przez SQuter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!