Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś podczas jazdy "autostrada" (leciałem ponad 185km/h) pękł mi tylni lewy amortyzator, trochę mną zarzuciło ale wszystko się dobrze skończyło. A teraz przejdę do konkretów ... w jakie amortyzatory warto zainwestować a jakich unikać i czy wymienić tylko tył czy od razu wszystkie cztery szt? Auto to Megane 1,6e HB 1996r

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam od kilku lat Gabriele kabagis.pl/index.php?d=ofertaproduktowa"]http://[ciach]kabagis.pl/index.php?d=ofertaproduktowa

mało znane, ale relacja ceny do jakości rewelacyjna. Nie tylko o nich słyszałem ale i zakąłdałem do poprzednich aut. Dla mnie super :D a cena nie powala jak przereklamowanych np. Monroe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość KrzysiekP

Wymiana amorków bez kanału/najazdu bardzo upierdliwa?

Wiem, że mógłbym zdjąć tylne koło i zobaczyć jak tam górne mocowanie wygląda, ale przy tej pogodzie nie bardzo mi się chce ... Rozumiecie mnie choć trochę? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem się, ale nie dałem rady odkręcić śrub.

Zaciekawiło mnie, że amorki, które kupiłem (Kayaba, nr kat. 555800) mają zarówno w górnym jak i dolnym uchu metalowe tuleje wystające dość mocno z gumy. O ile górna jest ok, bo widać ja nawet na rysunku w książce, to o dolną się boję, bo ani w książce, ani w samochodzie jej nic widać. Kombinowanie zdłuższymi śrubami lub ucinanie tulejki mnie czeka?

Autko - kombiak z grudnia 2001. Może to ma znaczenie albo nie - z tyłu tarcze hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś jak wymieniałem to dałem rady i bez kanału i bez pistoletu pneumatycznego......było ciężko fakt, fakt ale pare groszy za wymiane zostało w kieszeni. Ja nabijałem nasadkę (już nie pamiętam jaka to była dokładnie-chyba 16'stka albo 18'stka) na jakiś pręt (troche trzeba było zeszlifować, żeby wlazła) potem jakaś rurka dłuższa, żeby była większa siła odkręcania i poszło.... :?: Amortyzatory wymieniałem na Rekordy - chciałem Kayaby ale akurat nie było - narazie nic się z nimi nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich renówkach są dziwne klucze, zamiast 17 jest 16 zamiast 13 jest 14 czy 21 zamiast 22 itd... można by było wymieniać, w każdym razie ja dziś zmieniałem poduszkę MCpersona wraz z łożyskiem i dałem rady bez kanału.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!