Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Amortyzatory z przodu wymienione na KYB gazowe. Zrobiłem to o dziwo sam w garażu <czerwona> bo gdy dowiedziałem się ile ta przyjemność kosztuje w Tandem Cz-wa to mi się odechciało. Gość powiedział coś między 700 a 900 zł zależnie od wersji auta i stanu łożysk na kolumnie. Zgroza :evil: postanowiłem zrobić to z funflem mechanikiem. Zrobił mnie w jajo :cry: więc musiałem sam. Dwa popołudnia i zrobione. Huraa jestem bogaty bogaty i jaki zdolny poza tym, że troszkę oleju z skrzyni mi się ulało gdy półoś niemal wyrwałem za skrzyni. Ale i tak jestem wielki. HA! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę dni temu przy dużej prędkości wjechałem na remontowanej trasie(z ograniczeniem do 40 :->) na podwyższenie tzn świeżą warstwę asfaltu _____-------- no i strzelił mi prawy tylny amorek. Objawy: bardzo głośne stukanie, strzelanie, skrzypienie, uciekający tył na nierównościach. Amorki tylne wiele przeszły, już powoli dobiegał ich czas :-> jednak miałem nadzieję jeszcze trochę na nich pojeździć a tu ..pech :-> Mając negatywne doświadczenia z firmą KYB kupiłem najtańsze jakie znalazłem, niecałe 80zł sztuka, firma chyba MAXGEAR :-> gazowe.. Sprawują się znakomicie (odpukać). Wciąż jednak palpitacji dostaje jak słyszę te beznadziejne kyb z przodu :-> wiem już, że gdybym musiał zmienić znów przednie to kupię zwykłe, tańsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jagu trochę nie czaję? Jak tylko półoś wytargałem ze skrzyni tak- wyjszła bardzo lekuśko- to jeszcze szybciej namierzyłem ją i wcisnąłem z powrotem. Przy okazji jak pisałem ulało się trochę oleju. Wczoraj sprawdzałem jest ok. No cóż taki ze mnie mechanik jak pewnie moje posty ale dotrę się. <ok> Mimo wszystko dzięki. Pozdr. Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dalej mam zabawę z amorkami na tyle. Dwa miesiące temu złamał mi się prawy, a teraz na przeglądzie na diagnostyce lewy miał 40 a prawy 80%. Już nie mam pojęcia co z tym zrobić. Podjadę do Reno i zapytam co oni proponują. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

torek, kolega doczyta sobie dokładnie zapewne jest napis za wyjątkiem 2,0 16V bo w tych wersjach silnikowych (jedynie coupe) występował amortyzator ze stałym elementem dolną poduszką sprężyny, w pozostałych wersjach element podtrzymujący sprężynę jest zakładany na amortyzator stąd ta różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torek, czyli sprzedawca jest cienias i ma za małą wiedzę aby sprzedawać towar do megi. w modelu PH2 nie wystepował już ten podział ale w PH2 były docelowo tylko 16V (prócz 1,4 które występowało czasem w wersji 8V) ale amory się nie różnią. Ja często zwracam sprzedającym na allegro uwagę jak wala byki w opisach. dla powierdzenia moch słów masz poniżej schematy zawieszenia megane PH1:

6523f02265ed40b1med.jpgnr 11 to wspominany przeze mnie wyżej amorek ze stałą poduszką sprężyny do 2,0 16V

megane PH2

e3372d8457ace9cbmed.jpg

także odpowiadając na nurtujące cię pytanie: TAK te amory wejdą do twojej megane mimo że jest ona 16V jedynie niewiedza sprzedawcy tworzy blokadę <ok>:mrgreen::mrgreen: pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nie zakladajac nowego tematu...

 

Czy ten KIT jest czegos wart?

http://www.allegro.pl/item539021765_renaul...sport_40mm.html

Amorki i tak trzeba wymienic bo juz starsznie stukaja, jedna sprezyna peknieta przy kielichu, a na dodatek ostatnio na A2 przy ok 140-150 juz tak bujalo tyle ze strach bylo tyle jechac <ok>

 

Teraz pytania czy na zawiasie -40mm duzo traci sie na ladownosci? Pytam sie poniewaz czasem trzeba przewiesc kilka worokow brykietu ok 250kg obecnie kola 14" z tylu chowaja sie lekko w nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej dołóż i kup razem ze mną taki zestaw <ok>

będziesz dużo bardziej zadowolony z tego jak auto się prowadzi :mrgreen:

http://www.allegro.pl/item526923346_koni_s...obacz_inne.html

a we dwójkę jakąś zniżkę może uda się wywalczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!