Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie wczoraj urwał mi sie tylny prawy amorek. standardowo pękł na tłoku tuz przed uchwytem mocującym górny punkt.

Miałem dylemat wybrać gazowe NK czy KYB, poczytałem na forum i wybór padł na KYB (Just a gas) nie wiem dobre czy nie zawsze kupowałem exel-g i super cena 122pln za szt /tył a w innych sklepach chcieli mnie zedrzeć na 203 pln z kyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wnikliwej lekturze tego postu oraz kilkunastu innych dziś zabrałem się za wymianę tylnych amorków w mojej Megi. Spotkała mnie podobna do opisanej tu sytuacja z pękniętym amortyzatorem :-x Sprawa jak widać czysto podręcznikowa dla tego modelu :(

I o ile udało mi się wymienić jeden nieuszkodzony o tyle pęknięty pozostał na swoim miejscu.

Zabawę rozpocząłem od uszkodzonego. Niestety po tym, jak górne mocowanie puściło mój zapał ostygł. Dół ani drgnął. Posprzątałem i zająłem się stroną drugą. Tutaj obyło się bez przeszkód, zarówno dół jak i góra odkręciła się dobrowolnie.

Chciałbym tutaj wspomnieć, że prace odbywały się pod chmurką, przed domem. Bez najazdów, podjazdów, specjalnych kluczy. Spośród tej wyliczanki zabrakło jedynie odpowiedniego klucza. Dół mocowania z prawej tylnej strony to ciężki orzech do zgryzienia. Kluczem trzeba ciągnąć od dołu do góry.

Niestety poległem. Poszukam kogoś z warsztatem i kluczem do poluzowania tej jednej, jedynej "śrubki" :-P Można by rzec: 50 (pro) Cent sukcesu :)

P.S. Zakładam Recordy ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niedziela więc odpada poszukiwanie mechanika. Jutro po pracy zajadę na chwilę do pobliskiego warsztatu i poproszę o pomoc. W końcu to tylko jedna śruba.

Gdyby odkręciła się ta od strony złamanego teleskopu to było by lżej na sercu a tak...

Jednak po tych wszystkich dramatycznych chwilach spędzonych przy rozkręcaniu i skręcaniu tej Renówki przynajmniej wiem, że ten samochód jest tak prosty do naprawy jak przysłowiowa budowa cepa. Niestety już do obsługi cepa jest wymagana tężyzna fizyczna. Do naprawy Megane też... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tym razem same dobre nowiny. Śrubę poluzował mechanik (podnośnik+klucz z przedłużką=sukces), więc resztą zająłem się sam. Wymiana ok.10 min. To się nazywa express. Robak dzięki za podpowiedź. Niestety nie mam obecnie luźnego płynu. Co do klucza? Zakupiłem nasadkę 1/2 cala na 21, z czego dolne mocowanie na 6-o kąt a górne na 12-tke. Korzystałem z klucza do kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich! Proszę Was o radę-poszukuję do meganki II ph1 1.9dci kombi 03 amortyzatorów przód. Przeglądając oferty w necie i najbliższych sklepach spotkałem się z opisem modelu autka jedynie do 2003 roku. Jeśli możecie to odpiszcie czy do megi II ph1 pasują amorki z megi I ph2.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Lewy!! :) Mam jeszcze pytanko kupić gazowe czy olejowe. Czytałem na forum że na gazówkach bardzo trzęsie a w mojej okolicy przeważają dziurkowate szlaki utwardzone. Czy nie ma znaczenia jaki amorek tylko określa ich wytrzymałość. Co wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Mam pytanie odnośnie amortyzatorów tylnych, przypuszczam, że najlepszym rozwiązaniem byłyby Kayaba gazowe (ale są drogie), moje pytanie jest takie czy amorki GH gazowe mogą stanowić dla drogich Kayaba alternatywę, czy szkoda pieniędzy. Napiszcie jeśli mieliście okazję jeździć na GH albo słyszeliście opinie na ich temat

 

Przeniosłem do istniejącego tematu.

Skorzystaj również z opcji :mrgreen: gdyż temat amortyzatorów był poruszany nie jeden raz - - lepper_pl

np. http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=5090&...ht=amortyzatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, aby nie zakładać kolejnego tematu to podłączę się do tego.

Siadł mi lewy tylny amortyzator, czeka mnie wymiana, a jak już wymieniać, to wymieniać obydwa (te które obecnie mam na tyle są gazowe).

Mam mały dylemat, bo nie wiem jakie amortyzatory zakupić, dopytywałem w sklepie o ceny i przedstawia się to tak:

 

Kayaba (olejowe) - ok. 125 zł (szt.),

MONROE (gazowe) - ok. 250 zł (szt.),

 

Chciałem kupić gazowe, bo czytając różne opinie na forum wychodzi na to, że są lepsze, ale ze względu na to, że są one dwa razy droższe niż olejowe, to myślałem o zakupie tych drugich.

 

Jednak przeglądając dziś allegro natknąłem się na aukcję, na której są amorki Kayaba (gazowe) w cenie (121,00).

 

Podaję link do aukcji: http://moto.allegro.pl/item425334435_amort...aba_gazowe.html

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych amortyzatorów, bo jak na gazowe amorki, to wydaje mi się, że są w przystępnej cenie, więc... Kayaba olejowe, czy gazowe z powyższej aukcji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej qpie mam Kayaba gazowe do coupe, jestem bardzo zadowolony bo są "odpowiednio" twarde (bardziej niż seria). Ale do htb jest inny model Kayaba. U mojej siostry w htb 1.6 wsadzone są Recordy gazowe (na próbę) i też całkiem nieźle się spisują. Jestem z nich zadowolony, dobrze tłumią i nie stukają, nie dobijają itp. Bilsteiny miałem w clio i tam był z nimi problem bo źle pracują pod kątem i stukają przez to. Monroe nie znam.

 

Wziąłbym Kayaba na twoim miejscu. Jak chcesz twardziej to możesz spróbować z amorkami od coupe (powinny pasować ale głowy nie dam - masz inną belkę niż ja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!