Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

mnie to chyba łożyska, a dokładnie to z lewej strony, w garażu wyczułem luz i taki dźwięk podobny do tego w czasie jazdy, później najcięższy temat - walka z mułowatym dCi

Jak naprawisz i usuniesz to stukanie to pochwal się co było i ile kosztowało, co do mułowatości Dci to przeczyść EGRa ewentualnie może katalizator zapchany tak jak w scenicu kolegi z pracy. Skutki ciągłej jazdy po mieście z małymi obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze amorów nie wymieniłem ale wszystkie rzeczy na około już na ukończeniu. A dokładniej okazało się, że łożysko z tyłu miało luzy, ale wątpię żeby to było przyczyną stukania z tyłu. Dodatkowo wymienione cylinderki i okładziny hamulcwe w bębnach. U mnie ewidentnie zaczęło się od amorów (stukanie). Stukanie dochodzi z bagażnika, tak jakby od braku tłumienia coś latało na nierównościach. Dzisiaj odbieram auto to napiszę, czy po wymianie łożyska i okładzin hamulcowych nadal mam stuki. Jak się okażę, że to belka to będę mega wkuty. Amory wymienię w przyszłym miesiącu, bo teraz praktycznie cała pensja poszła w auto.

 

Dodano: 03 lip 2012 - 18:13

Mam już auto u siebie, generalnie bez zmian w zakresie pukania z tyłu. Ale przynajmniej u mnie są to ewidentnie amortyzatory, na 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodz o amortyzatory to z czystym sumieniem mogę polecić amorki firmy FAST. Kupowałem na Allegro od tego Pana:

 

http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=12389162

 

Tylne kupowałem po 58zł za szt. Rok po montażu i przejechaniu 15 tys km: jeden 55% a drugi 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, rozbierz rygiel tyknej klapy - przykręcony do tylnego pasa, przypuszczam że będziesz już miał tam powycierane plastikowe tulejki, obróć je tak aby zminimalizować luz i sklej kropelką (tulejki do obudowy, rygiel musi mieć możliwość poruszania się góra-dó). Następnie nanieś na powierzchnię styku rygla i pasa klej do gwintów, wyreguluj i dokręć (rygiel lubi się samoistnie przesuwać - stąd klej;). U mnie pomogło, co prawda dalej lekko stuka ale słychać to tylko na bardzo nierównej drodze.

 

Temat jest o amortyzatorach więc napisze swoje doświadczenia. Jeżeli nie chcecie mieć problemów wyciągnięciem wymienionych amortyzatorów to tulejka która wchodzi w belkę musi być lekko oszlifowana papierem ściernym żeby mieć luz i dodatkowo posmarowana najlepiej smarem miedzianym, dopiero później skręcać. Wymieniałem na amortyzatory GH i w prawym urwało się górne mocowanie po chyba trzech miesiącach (pospawane elegancko tigiem i teraz nie do ruszenia), prawy pękł w Czechach w drodze do Włoch (zrobione około 700km bez jednego amortyzatora - cudowne przeżycie), pospawany jeździ do dziś. Niestety amortyzatory zaczęły wylewać się tydzień temu, jeszcze tłumią ale coś czuję że za niedługo szykuje się wymiana. Ogólnie amorki zrobiły 15tys, zdecydowanie nie jest to zadawaljący wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Zobacz też ;) LINK

Jeżeli chodzi o Monroe to wygląda to następująco.

- 2.0 16 V -> 10.98→ 00.02 -> numer katalogowy 43094

Te amortyzatory są dedykowane tylko do 2,0 16V.

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jak w temacie, jaki na dzień dzisiajszy można śmiało zakładać? W ofercie znalazłem: Daco, Maxgear, Kraft, SRL, Optimal. Proszę o poradę bo nie chce znów wymieniać po paru kilometrach :/ Może te recordy? Z tego co czytam to z tych tanich te są polecane

 

Pozdro :mrgreen:

A wystarczy użyć :D

Przenoszę

Edytowane przez angielski12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!