Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam ja wymieniłem przy mojej Reni (już nie mojej),na gazowe ale z tyłu. No i się zaczęło stukanie ,a sprzedawca uprzedzał ...tylko nie gazowe do classica...Ale ja madry bo na topie były ,jak się cieszyłem że w końcu to badziewie pęklo.Mogłem wrócić do olejowych.Łał jaki komfort był. Teraz mam kombi też Renie megi a tu z tyłu tylko gaz gaz ale chociaż dobre bo sacsa (chyba tak się pisze).także dla komfortu jazdy ja polecam olejki,lecz nie do kombi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldec, amortyzatory gazowe wbrew powszechnie panującej opini wcale nie są twardsze. To mit. W obecnej generacji aut montuje się już tylko olejowo-gazowe. Ja też mam classica tylko gazowo-olejowe i o żadnym stukaniu mowy być nie może. To że przedtem miałeś komfort wynikało tylko i wyłącznie z tego iż twoje amorki straciły już swoje właściwości i auto mogło trochę zmięknąć i bardziej bujać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Dzisiaj pękł mi amortyzator z tyłu KYB 551804 po przejechanych 15000 km w ciągu 2,5 roku. I akurat disiaj w Norauto mieli dwa ostatnie takie same w promocyjnej cenia po 80 zł/szt. <ok> . Nie zastanawiałem się ani chwili, kupiłem założyłem i mam nadzieję, że przejeżdżę co najmniej kolejne 15tyś km, ale może w krótszym czasie, do 2 lat to jeszcze w ramach gwarancji dostanę nowe :-P . Prawdę mówiąc gdyby nie cena nie zdecydowałbym się na nie ponownie. 15 tyś km to chyba jak na amortyzatory renomowanej firmy to za mało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, pękł u samej góry na mocowaniu. Fakt faktem jeździł po tragicznych drogach, ale facet w serwisie powiedział mi ,że to nie wina amortyzatora tylko tego kto go montował bo jedną ze śrub (górną) dokręcił na maksa i podobno to było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trochę odświeżę, ale potrzebuje pomocy w wyborze amortyzatorów. Nie chce przepłacić ani kupić czegoś co będzie tylko wyrobem amortyzatoropodobnym. Na allegro po wpisaniu "renault megane gazowy" (poniżej link)

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?...;from_showcat=1

 

czy te za 60zł nadają się do użytku? Trochę szkoda mi pakować kasy w tą renie (wsadziłem w nią już grubo ponad 4tys w przeciągu 3lat posiadania ;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Pada mi pomalu amor z tylu zaczyna pukac. Na przodzie zalozone mam od pol roku kayaby i na tyl tez bym chcial. Mam pytanie sa na allegro 2 wersje i mam pytanko czy ten NUMER KYB - 551804 by pasowaly do coupe czy musze te specjalne 551819 ?? Ktos mi mowil ze moga miec inna sile tlumienia i jak to by wygladalo w jezdzie ??:mrgreen:

 

 

kolego a "alt" Ci padł? przy pisaniu postów używa się PL liter- regulamin!-popraw post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do odkręcenia górnej śruby tylnych amorków potrzebny jest klucz wystarczy oczkowy 21 (12 kątny) lub nasadka, tym samym kluczem odkręca się dolną śrubę(6-kątną). A co do amortyzatorów nie kupujcie Magnum ponieważ wykonanie ich jest wadliwe szczególnie jeśli chodzi o spoiny szczepne ( hefty) w każdym hefcie pozostają kratery co jest jednoznaczne z wadą takiej spoiny tj nic innego jak pęknięcia i taki amorek urywa się po niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

co byście wybrali na tył do classica (2001):

kyb 551804, monroe 43095, czy monroe E5065 . Może ktoś jeździł na takich i ma porównanie. Może jakaś inna podpowiedź praktyka. Dodam , że nie chodzi mi o to żeby było bardziej miękko czy bardziej twardo tylko normalnie i i żeby były trwałe bo na oryginałach przejeździłem 11 lat i ponad 200.000 km. A na marginesie - dużo tu przeczytałem o przewadze olejowych w classicu ale nigdzie takich nie widzę w sprzedaży więc, o jakich piszecie i gdzie to ewentualnie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeje kotleta :)

Co to może być, podczas jazdy po nierównościach słyszę jakieś stuki w tylnym zawieszeniu. Dodam że mam wrażenie, że tylne zawieszenie jest za bardzo sztywne, słabo tłumi wszelkie nierówności.

Czy to mogą być tylne amorki??? Przy kupnie niby sprawność ich była na poziomie 70% w górę, wcześniej też to słyszałem ale mniej, teraz zaczyna mnie to denerwować.

Na próbę wyjąłem wszelką zawartość bagażnika, nic nie pomogło, kładłem się pod samochód i nie bardzo widzę, żeby to mogło być coś innego, bo tam oprócz belki i amorów nic nie ma, Tłumik też to nie jest a wg mnie dźwięki wydobywają się z okolicy kół.

Amorki to Sasch z tego co widzę, niby ładne te niebieskie naklejki na nich, czyli chyba nie starocie ale czy to one?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to przez amorki, mam to samo. U mnie tylne amorki przestały tłumić stosunkowo nagle. Tzn. ogólnie ich tłumienie było już niskie, ale później z dnia na dzień było już czuć, że amorki umierają. Też mi puka z tyłu, jest to ewidentnie związane z amortyzatorami, poza tym czuć, że auto jest niepewne na nierównościach i do czasu wymiany trzeba jeździć ostrożnie i ograniczać wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to amorki to muszę na gwałt zakupić jakieś, bo autem codziennie 120 km robię :)

tylko jakie? KYB niby najlepsze ale czasami trafią się trefne więc może coś tańszego. Chodzą po głowie mi SRL lub Recordy. Te ostatnie miałem we wcześniejszej megii przez kilka miesięcy przed sprzedażą więc nie wiem które lepsze :)

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!