Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce was zapytać, czy może ktoś z was wpadł na taki pomysł jak ja żeby wymienić standardowe zegary analogowe na zegary z wersji GT Line?

Jak dla mnie w aucie sportowym powinny być zwykłe zegary dlatego chce zmienić zegary ze standardowych:

8558d85cb96fb72cm.jpg

na te w wersji która w Polsce nazywa się Kubica GT a w innych krajach po prostu GT Line:

renault-megane-gt-line-5p-16dci-130cv-prueba-p3.jpg

I teraz pytanie czy wystarczy kupić zegary i zmienić ? Czy to się zintegruję, czy potrzeba więcej modyfikacji ?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zegary, które zakupisz musza posiadać mniejszy przebieg niż Twój aktualny ponieważ w przeciwnym przypadku wskoczy Tobie do komputera wyższy przebieg z zegarów, które zakupisz.

Prędkość i obroty silnika oraz inne kontroli w Megance III są sterowane cyfrowa i kostki połączeniowe są identyczne w przypadku obu wersji zegarów. Czy będą działać to nie wiem. Jak znajdziesz kogoś, kto ma takie zegary do sprzedania spytaj się czy możesz podjechać i podłączyć na próbę. Cała wymiana zegarów trwa 60 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Da się wymienić. Wystarczy zdjąć ten plastik ozdobny, kury jest naokoło szkiełka. I oczom Ci się ukarze mocowania szybki- stopiony plastik. Pewnie da się zerwać to tylko będzie problem z przymocowaniem na nowo. Ale jakiś superglue i będzie się trzymać. Pytanie tylko z skąd weźmiesz taką szybkę na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką szybkę to można zamówić u szklarza. Właśnie chodzi o to żeby była to szybka a nie jakieś tandetne plexi, które rysuje się przy każdym dotknięciu. Mam pytanie również czy wiecie jak wyciągnąć zegary??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował z wstawianiem zwykłej szyby, a co będzie z nią w razie wypadku? Plastik jest mniej kruchy i bardziej elastyczny. Lepiej tą plastikową wypolerować. Można np. zwykłą pasta do zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Sorry za odgrzewanie kotleta, ale może komuś przyda się info, że nawet bardzo głębokie rysy na szybce zegarów da się usunąć papierem wodnym 2500. Matowić dopóki uszkodzenie przestanie być widoczne. Powstałe zmatowienie wypolerować Meguiars Ultimate Compound: ręcznie, cieniutka warstwa (żeby pasta nie weszła gdzieś w zakamarki), polerować ściereczką z mikrofibry, pozostałości wytrzeć czystą częścią ściereczki. Po dwukrotnym wypolerowaniu zmatowienie zeszło całkowicie. Jeśli rysy są płytkie i powierzchowne wystarczy sam Megiuars bez papieru wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!