Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

biala płyka z przekaznikami megane


DruM

Rekomendowane odpowiedzi

Odpukać jeszcze nie. Oglądałem obie skrzynki i faktycznie przekaźniki są na stałe. Moim zdanie jeżeli przekaźnik jest taki sam to można śmiało przelutować. Kiedyś na innym forum czytałem o tych skrzynkach i numer zależy od wersji wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na innym forum czytałem o tych skrzynkach i numer zależy od wersji wyposażenia

To przecież "moduł komfortu" i ma ścisły związek z wyposażeniem auta.

Golas nie bedzie miał tak rozbudowanego UCH jak ten wszystkomający.

Co do przekaźników, to ja bym proponował poszukać w sklepach z elektroniką, lub Allegro w dziale z częściami elektronicznymi, nowych na podmianę.

Byle parametry pasowały, (napięcie sterowania i obciążenie styków) wielkość przekaźnika i rozmieszczenie styków.

Może nawet, jeśli są, to pozamieniać na takie z podstawami. Wlutować w UCH postawę lub przewody od nowej podstawy zamiast przekaźnika, a przekaźnik w podstawę wpinać.

Przelutowywanie starszych przekaźników z używanego UCH to robota głupiego.

Taki przekaźnik już był lutowany fabrycznie, używany przez jakiś czas czyli jego stan jest nieznany, teraz należałoby go kolejny raz podgrzewać do jego wydłubania i kolejne finalne lutowanie.

Czy takie zabiegi będą dla niego bezpieczne??

Moim zdaniem nie warto się w to bawić, a zacząć się rozglądać za nowymi klockami do podmiany.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z twojej wypowiedzi to już nie weim co robić ;/

Moim zdaniem nie warto się w to bawić, a zacząć się rozglądać za nowymi klockami do podmiany

to wkońcu mam kupić nowy modul czy poszukać przekaźniki ??

Edytowane przez DruM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejdź na pierwsza stronę to sie dowiesz...

 

mam problem z przekaźnikami od modułu uch.. są uszkodzone ..

 

/0cool: :) za cytowanie treści, pod którą się bezpośrednio odpowiada.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ze zrozumieniem ale nigdzie tam nie piszesz z jakimi przekaźnikami masz problem (a jest ich kilka i każdy za coś odpowiada)- od czego.Każdy z tych przekaźników pełni jakąś funkcję i dlatego zadaję pytanie .A pytanie zadaję dla tego że przekaźnik ma dwa stany - włącza jakieś urządzenie i druga to jest sterowanie samym przekaźnikiem. Dlatego chciałbym wiedzieć czy na przykład: nie działają kierunkowskazy a słychać że przekaźnik tyka, czy po włączeniu kierunków nie słychać przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa mi szyba od kierowcy i słychać to w przekaźniku.. strzela to w tym przekaźniku na zdjeciu

gc4486o2g3db_t.jpg

teraz zauważyłem że mam 2 przekaźniki uszkodzone:)

nie lepiej wymienić cały moduł ??

nie działą mi także centralny zamek od pasażera, wentylator od chłodnicy, układ chłodniczy tzn. płyn nie przechodzi przez tam jakiś przewód,

o to skreeny uszkodzonych przekaźników

hhhpnxcvkptv_t.jpg

30fkijmb0193_t.jpg

3iskm0qr7mm0_t.jpg

Edytowane przez DruM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik szyby jeżeli tyka a szyba nie działa to jest uszkodzony .Od centralnego jest jeden przekaźnik-więc jeżeli nie działa ci od strony pasażera to nie problem przekaźnika.Wentylator chłodnicy ma przekaźnik w skrzynce pod maską.Czyli na razie mamy jeden przekaźnik zdiagnozowany.Podaj adres meilowy jak cie prosiłem to podeślę ci pomoce.Bo udało mi się znaleźć coś w sieci i jednak u ciebie w UCH jest immo , więc wymiana może być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!