Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

biala płyka z przekaznikami megane


DruM

Rekomendowane odpowiedzi

A choćby ten, 3 od góry na 1 stronie: http://allegro.pl/przekaznik-12v-25a-ep2-b3g1s-nec-pk-12-ep2b3-x1-i1953437901.html

Czytaj opisy aukcji, nie tylko tytuły, czy to takie skomplikowane??

Dalej też jest jeszcze kilka z innymi ustawieniami nóżek i różnej mocy.

Tu pozostałe, po przefiltrowaniu: http://allegro.pl/listing.php/search?string=12V+podw%C3%B3jny&category=67344&description=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są takie jak mi był potrzebny do centralnego , ale ja szukałem po sklepach z elektronikom i oni robili duże oczy i twierdzili że to są specjalne i nie można ich kupić.Teraz kolega musi sprawdzić jaki rodzaj połączeń jest mu potrzebny i coś dobrać.A ja zdobyłem kolejną wiedzę która może mi się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo to cały układ, czyli i ten scalak sterujący, i też może być przekaźnik sterujący odcięciem zapłonu czy innymi bajerami jeszcze.

Nie zgłębiałem tematu immo w megi, także nie wiem jak to dokładnie działa (przekaźnik czy sygnał do ecu).

 

a np. przekaźnik daje odpowiednie napięcie do centralnego napięcia?

Przekaźnik to taki rodzaj włącznika, coś jak włącznik oświetlenia w domu tylko zamiast ręki jest cewka elektromagnesu. Na ogól jak się psuje to nie działa całkowicie i tyle.

Ty z tego co pamiętam (nie chce mi się czytać wszystkiego jeszcze raz) masz problem z 1 drzwiami, czyli przekaźnik masz ok. Wszystkie siłowniki zamków są połączone równolegle (schematy się kłaniają), także gdyby były problemy z przekaźnikiem to WSZYSTKIE zamki by świrowały, a nie tylko w 1 drzwiach.

 

DruM, ja nie piszę tego przez złośliwość, ale naprawdę daj to do zrobienia komuś kto ma pojęcie jak się za to zabrać. Fakt, zapłacisz więcej, ale dostaniesz też jakąś gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz . Mam 18 lat i kasy za mało, żeby od tak dać do elektronika.

Chce się dokładnie dowiedzieć co i jak, a pózniej zabrać sie do naprawiania. Co do centralnego zamka zamówiłem już siłownik, więc o tym nie musimy już pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się dokładnie dowiedzieć co i jak, a pózniej zabrać sie do naprawiania.

Obawiam się, że to będzie trudne do przedstawienia w formie postów. Tu albo literatura z zakresu elektroniki, elektryki pomoże w dokładnym poznaniu zagadnienia, albo zaprzyjaźniony fachowiec mający o tym pojecie. Chodzi o umiejętność czytania schematów i wiedzę jak co działa i za co odpowiada. Czasami nawet powrót do podręczników fizyki do działu, elektrotechnika niewiele pomoże.

Mam 18 lat i kasy za mało, żeby od tak dać do elektronika.

Właśnie z tej przyczyny szkoda ryzykować większymi kosztami jak coś namieszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

przepraszam ,że odświeżam ten temat ale mam pytanie.

Jakbym chciał przelutować przekaźniki to mogę wziąśc je z dowolnego modułu od meganki 96-99 czy musi być to kontkretny z takim samym numerkiem jak ja mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być inny numer modułu, ważne by przekaźniki miały takie samo oznaczenie (typ)

Można też, tak jak pisałem, wstawić inne nawet z VW czy BMW czy innej TOYOTY, jeśli są tego samego typu, (ta sama moc styków, ilość nóżek i ten sam sposób łączenia) na przewodach lutowanych w miejsce fabrycznych przekaźników w UCH, a z drugiej strony albo na konektorach, albo na ich cokołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u siebie 5 przekaźników i one są w każdej skrzynce odpowiedzialne za to samo.Więc wystarczy jak do starej skrzynki przełożysz z nowej(używanej) w to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz u siebie 5 przekaźników i one są w każdej skrzynce odpowiedzialne za to samo.Więc wystarczy jak do starej skrzynki przełożysz z nowej(używanej) w to samo miejsce.

Witam,

Ja równiez mam probem z przekaźnikami.Bardzo proszę o informację za co tych 5 poszczególnych przekaźników jest odpowiedzialne.U mnie nie działają kierunkowskazy ale nie jestem w stanie stwierdzić który przekaźnik odpowiada za kierunkowskazy.Przerywacz nie tyka i na pewno nie jest to probem z manetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!