Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Scenic II 2003r 1.5DCI - brak świateł


artfil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem użytkownikiem scenica od kilku miesięcy, jak do tej pory to byłem bardzo zadowolony. Oczywiście kupiłem jako bezwypadkowy, po szczeg. oględzinach okazało się że jednak był trafiony...

Usterka; brak świateł mijania. Są wszystkie pozostałe! Byłem u przygodnego elektryka. Żarówki są OK, resztę przejrzał pobieznie i nawet nie był w stanie określić który bezpiecznik odpowiada za światła mijania. Jedna wielka porażka. Było późne popołudnie i za bardzo nie miałem juz gdzie podjechać z moim problemem. Zastanawiam się nad przyczyną; przełącznik/włacznik swiateł? Chyba nie bardzo bo automat powinien zadziałać (i działa kontrolka pali!). Może ma ktos pomysł? ;) Moze jakis namiar na elektryka we Wrocławiu?! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak działają kierunkowskazy i inne światła to prawdopodobnie bezpiecznik. poszperaj w instrukcji obsl. Ja bym zaczal sprawdzać o tych w kabinie. A potem w komorze silnika. Poszperaj. Scenik to trochę inne auto to Ci nie pomogę za wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki ponownie sprawdziłem, podobnie kostki, bezpieczniki, wyłączyłem automat...niestety objawy bez zmian. Dalej mam brak świateł mijania! W jednym z warsztatów padła sugestia, że uległ awarii włącznik elektroniczny...coś mi się wydaje, ze bez wizyty w ASO się nie obędzie :-/

Oczywiście dalej czekam na sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek dziekuje za schematy. Dzisiaj była ładna pogoda więc postanowiłem zabrać się kompleksowo za elektrykę. Jeszcze raz sprawdziłem żarówki, wszystkie bezpieczniki i złącza. Kostka połączeniowa za rzędem bezpieczników 1337 czarna okazała sie elementem newralgicznym. Jedno złącze dosc konkretnie utlenione z nalotem śniedzi. Mozolne oczyszczenie + WD40 rozwiązało problem.

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi!

Przed zimą chyba będe musiał się porządnie zabrać za styki! Jaki środek jest godny uwagi? Czym konserwujecie??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety mam ciąg dalszy problemów z elektryką! Samochodzik fajny, ale nękające mnie problemy z autkiem doprowadzają mnie do szału.

1.Po przyciśnięciu przycisku start - kilkakrotnie w przeciągu kilku dni gasło wszystko, resetował się wyświetlacz innym razem zapalały się wszystkie wskaźniki, za 2 - 3 razem udawało sie odpalić.

2.Gdy silnik pracuje wewnątrz autka, z okolic wlotów nadmuchu nad radiem słychać jednostajne "mruczenie" wydaje mi sie że wcześniej tego nie było.

3. Dzisiaj chciałem otworzyć szybę. Otwierała się skokowo. Opuszczanie i podnoszenie za każdym kliknięciem powodowało ruch szyby tylko o kilka cm. Tak reagowały wszystkie 4 szyby. Byłem w trasie i nurtował mnie ten problem. Pomylałem sobie że być może coś się zresetowało, lub nieświadomie coś sie włączyło [np.skokowe otwieranie, przez przyciśnięcie dłużej jakiegoś przycisku??!!]

4. Otwierając i zamykając szybę w pewnym momencie zgasły cały wyświetlacz!!! Szyby zaczeły sie normalnie otwierać i zamykać [płynnie] Mam wszystkie światła i kierunkowskazy [nie słychać jedynie "tykania" w kabinie jak są włączone], brak sterowania radiem z kierownicy.

 

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w kabinie i w komorze silnika! Wszystkie sa sprawne!

 

Gdzie mam szukać dalej? Czy ktos ma pomysł? :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest magistrala CAN?

Ponownie sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, każdy wyciągnąłem, rozłączyłem wszystkie kostki[ od skrzynki elektr.w komorze silnika], sprawdzając czy jakis styk nie jest zaśniedział....Sprawdziłem złącza komputera.....

Nic sie nie zmieniło objawy nie ustąpiły~,gdzie jeszcze mogę zajrzeć?!

:-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałeś elementy instalacji ale od strony PLUSA. Niestety jednym z bardziej zawodnych są również elementy złączy masy . Dla światełek jest to np MAS łączony do instalacji przez złaczkę R9 (wg załaczonego schemaciku). Spróbuj poszukać jaka masa odpowiada za wspólną część instalacji wg Twoich punktów i spróbować do niego dotrzeć korzystając z dokumentacji lokalizacyjnej dla Twego auta. Korozja bardzo szybko atakuje punkty masy ze względu na potencjał elektryczny wspomagajacy korozję elektrochemiczną na styku. Dla wyeliminowania akumulatora z łańcucha przyczyn po prostu go podmień na nowy i w kilka dni będziesz pewien czy to on. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!