Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena Scenic III prośba


kacma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Zamierzam zmienić Sienic II 2004 1.9dci na nowszy model. W związku z tym proszę o ocenę i ewentualne porady w wyborze. http://otomoto.pl/renault-scenic-1-9-dci-gwarancja-i-wl-krajowy-C21471478.html

1. ocena firmy sprzedającej ten samochód.

2.ocena wyposażenia, motoru, ceny itp.

3.opinia użytkowników tego modelu.

lub ten http://otomoto.pl/renault-scenic-gwarancja-f-vat-krajowy-i-wlas-C20672748.html

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty wynoszą około 2000,00zł sprzedawca wspomniał mi o tym a także o zarysowaniach na drzwiach.Rzeczywiście brakuje osłony silnika oraz drugiej karty.

A jak cena tego egzemplarza?

Edytowane przez kacma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak drugiej karty w tak młodym aucie? Trochę zalatuje to z boku... Jakiś przekręt? Jeśli brakuje jeszcze kompletu dokumentów to jak dla mnie to auto odpada. Poza tym sprawdziłbym drzwi kierowcy pod kątem malowania oraz czy są kurtyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Skoro ubezpieczyciel uznał, że auto do kasacji to znaczy, że jest po ładnym dzwonie... No, ale w sumie sprzedający nie pisze, że "bezwypadkowy" :)

Co do tych zarysowań to wielu handlarzy przy remoncie wraków celowo pomija je (i nie maluje), aby kupujący skupił się właśnie na nich. Handlarz zbija z ceny z wielkim bólem, a okazuje się, że auto było np z drugiej strony całe przemalowane lub jeszcze gorzej.

 

/0cool: :) nie cytujemy posta, pod którym odpowiadamy

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacma masz vin auta to zadzwoń do ASO i niech podadzą trochę info o tym aucie. Po dowodzie widać że auto zarejestrowane po raz pierwszy o ile się nie mylę 23.04 2010. Czyli porównaj sobie auta z tego samego okresu (ceny) i będziesz wiedział jakie wnioski wyciągnąć. Jak dla mnie to po ładnym dzwonie bo cena używanego na zachodzie to około 17tyś euro, czyli ok 68tyś zł, przy założeniu że za euro zapłacimy 4zł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten scenic przy wyjeździe z salonu kosztował grubo ponad 80 tyś zł (na polskie). Francuzy sporo tracą na wartości i ten scenic gdyby miał 3 lata kosztowałby coś 40 tyś zł. Skoro roczne (teraz już dwuletnie) kosztuje niewiele ponad 40 tyś zł to znaczy, że zalatuje złomem zza granicy na odległość. Osobiście bym dał sobie spokój. A sprzedający powie Ci wszystko co tylko chcesz usłyszeć więc nie warto wierzyć w jego bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na sprzedaż samochodów poleasingowych i z windykacji czy czegoś w tym stylu. Brak drugiej karty może oznaczać że samochód jak był odbierany przed upływem umowy leasingu bez specjalnego entuzjamu użytkownika to w ramach złośliwości mógł nie oddać karty, instrukcji itp. Inna rzecz że rysy na drzwiach kierowcy mogą sugerować ich obtarcie o błotnik uszkodzony-przesunięty w wyniku kolizji. Byłbym ostrożny jeżeli jest tak duża rozpiętość ceny patrząc na inne samochody będące w ofercie.

 

Mój firmowy sąsiad ma Mercedesa A z takiego źródła, uzytkowniczce trzeb było odbierać go w asyście policji, dostał się z jednym kluczem, bez instrukcji itp, samochód w tamtym przypadku z Polski, ale myślę ze i za granicą może być podobnie.

 

Osobiście zetknąłem się wiosną 2011 na Clio III 1.2 TCE (siostra szukała) który okazał się być demonstracyjnym samochodem w salonie gdzie kupowałem swojego, później ktoś wziął go w leasing. Wersja z nawigacją tylko właśnie: brakowało drugiego kluczyka i map do nawigacji, fabrycznie miał aluski jak go oglądałem już ich nie było... samochód z Raiffeisen Leasing (sam tam leasingowałem auta), z fakturą od nich itp a sprzedawany po niecałym roku-odebrany właścicielowi

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzwoniłem do ASO.Potwierdzili na podstawie VIN przebieg samochodu oraz brak zapisów napraw.Chyba muszę obejrzec ten samochód ale dopiero w najbliższą sobotę.

 

Dodano: 10 sty 2012 - 12:42

Samochód po oględzinach. Wewnątrz samochód czysty (wyczyszczony przez sprzedającego).Zewnątrz karoseria ma liczne zadrapania, wgniot na klapie bagażnika, brak przedniego nadkola,różne opony na osiach.W kolejnym telefonie do innego ASO powiedziano, że była wymieniana kierownica, drążek zmiany biegów, obszywany fotel pasażera. Z czym wiążą się takie zabiegi? Proszę o opinie.

Edytowane przez kacma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!