Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolny panel nie świeci w połowie


fredi

Rekomendowane odpowiedzi

Na dolnym panelu jest regulacja wysokości reflektorów, , regulacja tylnich szyb, natężenia światła na desce i wyłącznik ESP. Problem w tym, że nie ma oswietlenia z prawej strony czyli wyłącznika ESP oraz natężenia światła deski. Niby drobiazg, ale jednak denerwujące.

Odkręciłem i skręciłem ponieważ widzę, że będzie masakra. To wygląda na jednorazówki. Wg mnie oświetlenie prawej strony daje tam jakaś dioda albo żarówka w wyłączniku ESP. Raczej rozbieralne ale boję się o ten wyłącznik więc zostawiłem w spokoju. Spojrzałem na pozostałe przyciski i też nie jest różowo, ale ten od ESP jest na max zwariowany.

Ktoś rozbierał? Wie jak i co, oraz co tam siedzi?Jaka żarówka czy dioda. Mam też do wymiany podświetlenie zapalniczki a raczej popielniczki, ale o tym to było gdzie na forum.Może znajdę Konstruktor naprawde utrudnił życie.

I jeszcze coś. Scenik I ph II ma podświetlenie pokręteł nawiewów(tych suwaków przy nawiewach) oraz podświetlenie schowka od strony pasażera? Patrzyłem i nie widzę aby coś tam miało świecić. Dziwne bo najczęściej schowki mają światełko a tu ciemność. Fakt, ze schowek symboliczny ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredi pozdrawia Freda :)

Nie mam porównania bo nie miałem okazji zobaczyć innego scenika z ESP i to wieczorem. Stąd nie wiem czy świeci. Z drugiej strony to by było dziwne, że cały panel świeci a prawa strona czyli to ESP i regulacja deski nie. To by był niezły dowcip.

Wydaje mi się, że powinno być chyba że projektant założył, że wieczorem nie regulujemy oświetlenia deski ani nie szukamy wyłącznika ESP. Pan inżynier woli macać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sprzecznościach to można napisać tomy. W każdym aucie są jakiś zagadki. Najlepiej jak człowiek nie wnika, ale co zrobić jak ciekawość nie chce ustąpić :)

Teraz chłody, ale jak będzie ciepło to spróbuję pobawić się w rozbieracza przycisków. Na dolnym panelu musi się zaświecić. Tymczasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podświetlenie w tamtym miejscu łatwo sprawdzić, bo do każdego podświetlanego przycisku dochodzą dwa przewody - czarny i niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzewam kotlet ale też mnie to nurtuje, ale widzę, że nie jestem osamotniony w braku podświetlenia ESP i regulacji oświetlenia deski :-)

 

Też chciałem to zobaczyć, ale odkręciłem te 3 wkręty (torx) i dalej nie wiedziałem co dalej i dałem sobie spokój :-)

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!