Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana cewek zapłonowych ?!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Gdy odpalam auto po całym dniu stania na parkingu w pracy, tak jak kiedyś przeczytałem na naszym forum

pompuje ręcznie nogą pedał sprzęgła 6 razy przy odpalonym silniku.

Nastepnie gdy ruszam auto i tak bardzo intensywnie szarpie w trakcie puszczania sprzęgła, pozatym jest

bardzo "zamulone" po przejechaniu około 350m gdy już silnik powoli się rozgrzeje wszystko powraca do normy i silnik jest znów żwawy...

I tu właśnie nasuwa się moje pytanie czy to przez zużyte cewki zapłonowe ??? Czy warto kupić nowe ??!!

 

Z góry dzięki za podpowiedzi...

 

Dodano: 10 sty 2012 - 20:00

Czy ktoś może odpisać ???!!!

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa??

Byłem u mechanika to powiedział że u mnie filtr znajduje się w zbiorniku i wymienia się go co 240tyś/km ...

Byc może u mnie filtr paliwa występuje, jeśli wiesz to powiedz, a drugie pytanie to gdzie on jest ???

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedzialeś na to pytanie. Nie jestem mechanikiem, piszę to co mi przychodzi do głowy, miałem podobne objawy do Twoich i po wymianie świec i filtra powietrza wszystko ustąpiło. Jak mi coś jeszcze wpadnie do glowy to Ci napiszę. :-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa znajduje się pod samochodem, mniej-więcej w środku jego długości, bądź też bliżej tyłu. Nie jest połączony ze zbiornikiem. Zastanów się nad zmianą mechanika, bo ten albo nie wie, albo mu się nie chce :-)

Ja wymieniam co roku filtr paliwa, filtr powietrza, olej i filtr oleju - i myślę, że tak wypada zawsze zrobić.

 

Cewka jak padnie, to po prostu padnie - nie spotkałem się u siebie z tym, by połowicznie działała.

 

O motywie pompowania 6 krotnie sprzęgła pierwszy raz czytam, i nigdy czegoś takiego nie stosowałem.

 

Na luzie również silnik ciężko wkręca się na obroty?

Ile przebiegu było zrobionego na tym sprzęgle, może to w nim jest problem?

 

Akurat sprzęgło w tym samochodzie nie jest zbyt perfekcyjnie wykonanym elementem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa znajduje się pod samochodem, mniej-więcej w środku jego długości, bądź też bliżej tyłu. Nie jest połączony ze zbiornikiem. Zastanów się nad zmianą mechanika, bo ten albo nie wie, albo mu się nie chce

Niestety nie do końca jest to prawda. Niektóre modele Megane nie mają filtra na baku, tylko zintegrowany z pompą paliwa. Nie pytajcie, które to są, bo nie wiem, ale są takie i to nawet u nas na forum są osoby które tak mają. Po prostu francuska myśl techniczna zaskakuje :-)
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj pod siedzenie pasażera, oczywiście o spodu, przed prawym tylnym kołem, na baku powinna być taka metalowa puszka, połowa puszki piwa, :-) jeżeli jest to masz filtr. Możesz go sobie bez problemu sam wymienić, jeżeli nie ma to filtr zintegrowany jest z pompą.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Podsumowując to co wcześniej pisałem o szarpaniu auta na zimnym silniku,zamuleniu itp.

Wszystko już wróciło do normy po wymianie rozrządu i koła zmiennych faz rozrządu "KZFR".

Teraz po wymianie nie pompuje 6 razy sprzęgła ani auto nie szarpie, poza tym powróciła moc silnika...

Wszystko jest OK !!! :-) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj

czy miałeś taki objaw że ruszałeś była moc, nagle moc spadała i trzeba było cisnąć gaz żeby jechać.

Kupiłem GS z benzyną 2,0 i mam takie objawy jak opisałem a jestem w trakcie wymiany rozrządu i teraz nie wiem czy KZFR padł. Dodam że auto zapala normalnie, nie hałasuje nie terkocze itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ten brak mocy bo po rozebraniu rozrządu wyszło że KZFR było zmieniane ok 30kkm tak mi się przynajmniej wydaje. KZFR wygląda na nowe pompa wodna też ale wymienię już kpl bez KZFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!