Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chcę kupić scenica


pawel352

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem tu nowy i potrzebuję informacji od znawców i bywalców

 

Chcę kupić GS tylko w benzynie może być gaz

Znalazłem takie ogłoszenie

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0-16v-gaz-navi-aso-vat23-C22274272.html

Co możecie powiedzieć o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ładnie ale:

-wersja dziwna-plastikowa kierownica i nawigacja oraz szklany dach, czyli jakby od podstaw składany wg konkretnego zamówienia;

-język komunikatów niemieckim nie jest, sugerowałbym ze holenderski (niderlandzki), podobnie jak instalacja gazowa która może bardziej sugerować pochodzenie z Królestwa Niderlandów, zatem co znaczy hasło kraj pochodzenia Niemcy w opisie? Te szczegóły i moje własne doświadczenia z samochodem z Holandii (zestaw głośnomówiący lub ślady po nim w moim bywszym samochodzie, LPG, hak holowniczy wzbudzają moją ostrożność). VIN jest, spróbuj zatem sprawdzić w ASO co o nim wiedzą.

-kontrolka SERVICE daje po oczach oraz ikonka klucza-wizyta typu przegląd/wymiana oleju itp ostatnio wykonana nie była;

-zwróć uwagę ze to cena netto;

-na mój stan wiedzy samochodey po końcu 2006 powinny miec chromowana plakietkę z rozpisem układu biegów (w katalogu z końca 2006r. jest chromowana na gałce za to chromowanego pierscienia na kierownicy nie ma w wersji Authentiqe/Alize);

-instalacja gazowa może być dokładana w salonie ale raczej nie fabryczna, wg katalogu fabrycznie z LPG były samochody z silnikami 1.6 16V i to kompletowane jako Authentiqe/Alize;

-ESP to on raczej nie ma, jak się wpatrzyłem to ma wyłącznik czujników parkowania a nie ESP (poprawka wcześniejszego niezbyt jasnego opisu);

-gdzie alusy?

-mnie nie przekonuje ale to tylko moje zdanie :-)

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronius, z własnych samochodów: wyłącznik ESP ma symbol samochodu na śliskiej jezdni w trójkącie, wyłącznik czujników parkowania ma samochodzik z fragmentami okręgów ponad. Przyciski sa obok siebie, ich ułożenie przycisków: lewy ESP, prawy czujniki parkowania, poszedłem do swojego posprawdzać a tutaj link do aukcji na alledrogo z dobrym zdjęciem: http://moto.allegro.pl/renault-scenic-ii-panel-regulacji-swiatal-esp-i2025354624.html . Na moje oko ze zdjęć wychodzi mi że na wyłaczniku po prawej jest samochód niewpisany w trójkąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wszystko jasne.

Potrzebowałem trzeżwego podejścia do tematu. Dzwoniłem do gościa z komisu i jest to wersja 5 os. Gaz zamontowany od samego początku i tak jak już sami zauważyliście wersja jakoś dziwna.

A jak automat i 2.0 benzyna???

Po marudzę jeszcze tu Wam

 

Co lepsze benzyna czy diesel. Ja wiem że są przeciwnicy i zwolennicy i jednych i drugich. Diesla jest więcej w ogłoszeniach niż benzyny. 1.9 czy 1.5. Brat ma lagunę II ph II 1.9 130 km FAP 200kkm na liczniku i nic żadnych problemów więc powoli skłaniam się ku dieslowi i takie mam typy

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-1-9-130km-navi-C22092597.html

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-1-9dci-130km-panorama-7-osob-C22496134.html

http://allegro.pl/renault-grand-scenic-2-0-dci-150km-i2039718508.html

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-1-9dci-06-r-130km-po-lifcie-C22403896.html

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-renault-scenic-7-osob-szklany-C20805364.html

Edytowane przez pawel352
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się potrzebujesz wersji siedmioosobowej, dobrze wiedzieć ^^ Ze jest większa podaż diesli to niestety fakt, ale benzynę też możesz znaleźć, ale to wymaga cierpliwości.

 

1. Ładny, dobrze wyposażony-navi, ESP, czujniki parkowania fabryczne, reszta w tej wersji wyposażenia to standard, tylko gdzie są alusy? ^^ Podgrzewanej przedniej szyby nie ma bo SII nie miały takiego bajeru, że antyrefleksyjna (z powłoką) to się zgodzę. Pamiętaj że ma FAPa więc ewentualne tego następstwa przy użytkowaniu głównie w mieście. Świeci się SERVICE :) Nigdzie nie widzę żeby był siedmiomiejscowy.

 

2. Ładny, trochę gorsze wyposażenie, ale też ładne. Brak informacji skąd, SERVICE też się świeci. Brak ESP jak na pierwszym w wątku. Dodatkowo opis wprowadzający w błąd: model 2009, rok produkcji 2008 :-) dodatkowo wersja z roku modelowego 2009 chyba powinna mieć listwy boczne w kolorze nadwozia oraz chromowaną listwę w przednim zderzaku (jak nr 1). Brak informacji o kraju pochodzenia, prawdopodobnie ma FAPa. Za dużo w nim niejasności jak dla mnie, ale może przy bezpośrednim oglądzie wyjdzie że warty zainteresowania.

 

3. Pięcioosobowy :) Mało zdjęć, wersja Expression a z mojej wiedzy chyba tej wersji wyposażenia nie było z silnikiem 2.0dCi (chyba tylko Privilage). Na moje oko HandsFree to on nie ma. Przebieg jeżeli realny to warto, ale mam pewne obawy że niekoniecznie. Brak informacji o kraju pochodzenia. Trochę niska cena jak na ten silnik. Nieoryginalne kołpaki.

 

4. FabrykaSamochodówDrezdenko ^^ czyli zagłebie handlarzy i kombinatorów według obiegowej opinii. Moim zdaniem to klon phI z phII. Przedni zderzak nie spasowany zbyt dokładnie. Oznaczenia na listwach drzwiowych wskazują na phI, plakietka na dźwigni zmiany biegów chyba z phI, wygląda na to że miał strzała przodem i został wymieniony zderzak z lampami oraz tylne lampy (żeby się w oczy skundlenie nie rzucało). Dodatkowo wyplakowany koszmarnie, zmęczone wnętrze i zbyt niska cena jak na mój gust. Żadnego wspomnienia o przebiegu. Prawy halogen zabrudzony/zapocony.

 

5. Dłuuuuugo się sprzedaje ^^ Tablice do 30.11.2011 ^^ Dwie różne przednie lampy-lewa oryginał, prawa wymieniana i jest starsza (brak ciemnej lamówki). To nie musi dyskwalifikować, ale powinno wzbudzać ostrożność. Obierka lewego boku. Brak ESP (jak we wcześniejszych opisach). Silnik wypucowany. Brak podgrzewania przedniej szyby. Do ceny dochodzą opłaty. A cena trochę niska jak dla mnie.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze benzyna czy diesel.
no wiesz - to nie jest pytanie w stylu "czerwony czy czarny". zupełnie inaczej jeździ się dieslem, a inaczej benzyną. inna jest obsługa i ceny części. inny jest koszt paliwa na stacji!

IMHO to co kupisz powinno być indywiduwalnie dostosowane do Twojego przewidywanego stylu jazdy.

owszem - są zboczeńcy (np. ja) co kupują diesla, bo lubią mruczenie silnika, którego nigdy nie da benzyna. a że przy okazji diesel mniej pali, to tylko zaleta :-)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak automat i 2.0 benzyna???

Po marudzę jeszcze tu Wam

 

Mam granda 7 osobowego i taki silnik w automacie. Pametaj, że auto jest ciężkie, ponad półtorej tony.

Pali dużo, (z 11-12) bo typowa trasa na niego to połtora kilometra.

Sądzę, że taką jazdą ropniaka bym na złomowisko w trymiga posłał, a benzyniak nawet potrafi zagrzać wnętrze.

Za to na długiej trasie przy stałej szybkości 112 km/h (maksymaly limit w tym kraju) pali ok 7.5.

 

Automat przyjemny w prowadzeniu, auto ciężkie więc zmiany biegów płynne tym bardziej, że przepustnica jest elektroniczna i może łagodniej operować gazem niż wersje linkowe, które odcinają benzynę całkowicie podczas zmian biegów. Skrzynia zmiania biegi w miarę poprawnie, czasem tylko podczas dynamiczniejszego przyśpieszania błędnie odczytuje intencje zdjęcia nogi z gazu i usiłuje hamować silnikiem na wysokich obrotach. Pomaga przełączenie na manuala i wymuszenie wyższego biegu.

 

Odczucia. Auto jest dziwne. Z jednej strony wygląda nowocześnie i przemyślanie na przykład ogromną ilościa schowków, z bliska jednak jedzie tandetą najprawdopodobniej wymuszoną przez księgowych. Taki na przykład szkrzypiący uchwyt zamykania drzwi nie pomaga w postrzeganiu całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronius, z własnych samochodów: wyłącznik ESP ma symbol samochodu na śliskiej jezdni w trójkącie, wyłącznik czujników parkowania ma samochodzik z fragmentami okręgów ponad. Przyciski sa obok siebie, ich ułożenie przycisków: lewy ESP, prawy czujniki parkowania, poszedłem do swojego posprawdzać

W mojej megane II htb 3d 1.4 2002 przycisk od esp był najbardziej po prawej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrzeje, zagrzeje, zwłaszcza jak jest ciut pod góre i jeszcze trzeci - czwarty klocek na temperaturze zaświeci. I to jest główna przewaga benzyniaka nad ropniakiem i jednocześnie jego wada pod dystrybutorem.

 

Pamiętaj, że automat sam sobie dobiera obroty silnika.

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest główna przewaga benzyniaka nad ropniakiem

Dla tego też w tych naszych ropniakach jest ogrzewanie elektryczne w zespole nawiewu, które działa i grzeje szybciej niż benzynce przypomni się o ogrzewaniu wnętrza. No ale to detal, możesz dalej rozpowszechniać swoje twierdzenia i fobie wobec diesla. Nikt Ci tego nie zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!